Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lanyom meg nem kapott...

A lanyom meg nem kapott baranyhimlo oltast, 7 eves, meg nem esett at rajta. Beadatnatok neki az oltast ? A kicsinek mar benne volt a kotelezoben.

Figyelt kérdés
2022. márc. 25. 12:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Persze.

Nehogy felnőttkorban kapja meg, amikor sokkal jobban megszenvedi.

2022. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%

A lányom lassan 11 és ő se...

Én be akartam,de a dokink nem javasolta,mert azt mondta attol áteshet rajta és mi van ha pont akkor mikor terhes lesz... mondjuk én így nem értem ezt az egészet.

2022. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2-es, lehet ugy gondolja, hogy az oltas nem ved annyira, nem ? Bar meg mindig jobb mint a semmi 🤔
2022. márc. 25. 13:06
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Covid miatt nálunk is elmaradt a bárányhimlő fertőzés. :/

Én se oltattam be, most 6 éves

2022. márc. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4-es, te nem gondolkozol beoltatni ?
2022. márc. 25. 13:26
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nem rég volt övsömöröm (ugye a régebbi bárányhimlő fertőzés csodás hozadéka az ilyen szerencséseknél, mint én). Rögtön kérdezte a doktornő, hogy van-e a környezetemben aki még nem volt bárányhimlős, mert így elkaphatja. Mondtam hogy a 2 éves kisfiam nem volt, csak oltást kapott ellene. Azt mondta az is jó, akkor már nem fogja elkapni tőlem. Szóval szerintem az oltás is épp olyan jó, amúgy meg egy komolyabb bárányhimlő fertőzést nem kockáztatnék idősebb korában. Az egyik barátom egyetem alatt fertőződött meg, 2 hetet kórházban töltött.
2022. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"mert azt mondta attol áteshet rajta és mi van ha pont akkor mikor terhes lesz..."


Hm. Mert ha nincs oltva, akkor nem kaphatja el terhesen?

2022. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%

Természetesen el kaphatja, csak akkor nagyobb esélye van elkapni gyerekkénzt mint felnőttként.

Gondolom erre gondolt.

2022. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
igen
2022. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
6- a baratnomnek kozepiskolaban volt ovsmore, borzasztoan szenvedett vele.
2022. márc. 25. 13:47
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!