Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőként mit szólnál ahhoz,...

Szülőként mit szólnál ahhoz, ha a felnőtt gyereked megváltoztatná a nevét?

Figyelt kérdés

A Petra név lett számára anyakönyvezve születésekor, de most megváltoztatná egy hosszú és ritka, ám de ismert névre. Ezt a nevet szándékosan nem írom le, ne is kérdezzétek.

Hogy állnál ehhez hozzá?


2022. márc. 28. 14:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%

Kiröhögném.

Nevetséges hogy egy felnőtt ember ilyen dolgokkal foglalkozik

2022. márc. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne? Szíve joga. A, párom nem teljesen ugyanez, de ő meg az első neve helyett a masodikat hasznalja kb 3 éve, hivatalosan is már mert az első neve a rosszra emlekezteti, mikor rossz tarsasagba került. Szíve joga, bármit használni.
2022. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen a vezetéknevemet változtattam meg, anyukám támogatott benne.
2022. márc. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Az ő dolga. Nyilván én azért választottam neki az adott nevét, mert szerintem az volt a legszebb, de neki ezek szerint más az izlese. Legyen olyan neve, ami neki tetszik.


Off

Az eredeti nevét leirtad, de azt nem hogy mire valtoztatna. Ennek amúgy mi értelme van?

2022. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva biztosan rosszul esne, de szíve joga. Ha ez teszi őt boldoggá.
2022. márc. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
99%
1.Inkább az a nevetséges, hogy te mint szintén "felnőtt" ember kiröhögöd olyan dologról ami telejsen a magánügye...már ha tényleg felnőtt vagy bár szerintem nem vagy az. Gondolom ha neked lenne olyan neved amit egész életedben utáltál, te is megszeretnéd változtatni nem? És miért ne foglalkozhatna felnőtt ember "ilyen" dolgokkal, mikor ezt ténylegesen felnőttként lehet csak elintézni...
2022. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

4.Off


Az eredeti nevét leirtad, de azt nem hogy mire valtoztatna. Ennek amúgy mi értelme van?


Mert a kérdéshez nem fontos tényező most szerintem, nem lényeges. Nyilván olyanra változtatta, amit jobban szeret és lehet a Petrát meg egész életében utálta. mellesleg lehet dzseniffer kategória ha nem szeretné elárulni ,de remélem nem olyan hanem Violetta kategóriájú ami jobb azért. :)

2022. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

7!


Az eredeti név se fontos tényező hozzá. Simán kihagyhatta volna annak megemliteset is

2022. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
17%
8.ez igaz végülis.
2022. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

8. Mert Petra van 100ezer, de aki Petrából akar Hortenzia lenni (csak egy példa) abból kb 1. Szerintem világos.


Engem nem zavarna, nekem az a név tetszett azért adtam, de ha őt ennyire zavarja, változtassa meg. Felnőtt ember, támogatnám, nem kényszerítem rá magam a nyafogással (szomorú lennék, jaj, de nagyon rosszul esne) keltett bűntudattal és ki sem nevetném.

2022. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!