Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire darálta be a személyi...

Mennyire darálta be a személyiségedet az anyaság?

Figyelt kérdés
Mostanában kérdezgetik a gyerekeim h mi a kedvenc színem, kajám, könyvem, filmem, sportom, állatom, virágom stb és belegondoltam h már nincs. Azelőtt tudtam definiálni magam. Valahogy a születésükkel megszűnt a magamra/magamon való gondolkodásra fordított idő, csak akkor olvasok könyvet ha utazunk és a kocsiban épp elfoglalják magukat, egyébként bedarálja az időmet a melóba való utazás, munkahely, főzés, házimunka, velük való foglalkozás, férjjel némi idő, de nincs olyan h énidő, a filmek első 5-20percén bealszok, tanulok nyelvet de az is csak nyűg és nem móka. 11,9 és másfél évesek. Mennyire általános ez? Lesz jobb? Nincs segítségünk és nem panaszként írtam, csak most ez van. Úgy 11éve.
2022. márc. 30. 22:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ez mindenkivel így van. Amint megszületik a gyereked, Te megszűnsz létezni.
2022. márc. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Olyan hülyeségek ezek a kedvenc dolgok. Engem nem darált be az anyaság mégsem tudok kedvenceket írni. Talán nem azon múlik, hogy gyereked lesz, hanem öregszünk, már nem minden fekete és fehér, nem kell hogy legyen kedvenc, hiszen van sok szép szín, sok jó könyv és film, miért kéne egyetlen egyet megnevezni?
2022. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is gyerekes dolog ez a "mi a kedvenc xy-od?". Én meg csak terhes vagyok az első babammal, de szerintem utoljára gyermekkoromban volt kedvenc együttesen, kedvenc ételem, színem, könyvem. Persze attól még meg tudom mondani, mi az ami tetszik, amit szeretek, de nincs egy kiemelt mindegyikből.
2022. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az csak egy példa volt, h a válaszaim nekik, aki csak kapcsolódni akarnak, az h nincs, nem tudom, már nem érdekel. Már semmi sem érdekel igazán.


Csavarjuk máshogy, megismerek valakit így jelen állapotban és mesélnem kellene magamról, ki vagyok, milyen vagyok, mi a hobbim, érdeklődési köröm. Semmilyen lettem és ez a fentieknek köszönhető.

2022. márc. 30. 23:50
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Az se jobb hogy ha erdekel valami és nincs ra elég időd. :)



Egyébként szerintem nagyszerű szülő vagy és most ez határoz meg téged.


Hamar elrepül a 18 év aztán lesz időd magadra bőven.

Nem azt mondom, hogy hagyd el magad, de szerintem is normális hogy 2 gyermek mellett nem jut idő önmegvalósítani. Nem mindenki kezd kreatív vállalkozásba.


Amúgy ha szeretsz olvasni, akkor mondjuk napi 30 oldal belefér kezdetnek.


A nyelvekben is keress motivációt.


Sokan vagyunk fásultak, valahogy nem tanultuk meg észrevenni a szépet az életünkben. Inkább area törekedj, hogy nagyszerűnek lásd magad.

2022. márc. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%

Ha veled ez történt, akkor befásultál volna gyerekek nélkül is. Gyermektelen emberekkel is megesik, hogy elveszítik azt a lendületet, ami huszonévesen még megvolt bennük.

Nem kötelező az anyaságban kiteljesedni, de ha ilyen rosszul éled meg, minek vállaltál harmadik gyereket? A kér nagy mellett már simán lehetne énidőd meg ilyenek.

2022. márc. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

Én ott vettem észre, hogy bedarálta a személyiségem egy részét az anyaság, amikor megcsappant a humorérzékem. Még mindig sokat nevetek és viccelődök, de ezek szintje már nem olyan kreatív, mint régen. Lassabban és gyengébben reagálok vicces helyzetekre.

Akkor lett nagyon feltűnő, amikor egyszer a szüleim eljöttek hozzánk és akkor viszont annyira sziporkáztam, hogy a férjem is pislogott, hogy ki ez a rég nem látott humorbugyor. Arra tudtam visszavezetni, hogy 4 felnőttre oszlott a gyerekekkel való törődés és így kevésbé kellett rájuk fókuszálnom, jobban és gyorsabban tudtam reagálni a környezetre. Illetve a szüleimmel, testvéreimmel még mindig összeköt egy "fél szóból is megértjük egymást"-rendszer. Ez azóta is így van: ha a szüleimmel együtt vagyunk, akkor valahogy kinyílok.

2022. márc. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Velem is ugyanez. Csak nekem gyerek elött ütött be a krack. Egy csaladtagom úgy leépített, hogy kivert a víz attól is, ha filmet kellett néznem, nemhogy kedvenc filmet mondani.


Sajnos semmi nem lelkesít, csak túlélem a napokat, nincs motivációm semmire.


Amit sajnálok, hogy a rajzolásba mindig menedéket leltem, de mára kiüresedett ez is bennem.


Nem tudom ebből van-e kiút.

2022. márc. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán nem szűntem meg létezni 1-es,mi féle baromság ez???
2022. márc. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Én ilyen téren nem változtam. Jó, 20 évesen még mindenből megvolt A Kedvencem, most meg már simán csak sok olyan dolog van, amit szeretek, vagy a kedvenceim közé tartozik. Vagy olyan is van, amit régen nem szerettem, most meg igen, de szerintem tök normális, hogy 35 évesen kicsit más lett az izlesem, mint 20 évesen volt.

Ha valaki ismeretlennek kell bemutatnom magam, nem okoz gondot magamról, és nem a gyerekeimről beszélnem. El tudom mondani, hogy milyen jellegű, könyvet, filmet, zenét, sportot szeretek, hogy mit szeretek vagy szeretnék csinálni szabadidőmben, hova szeretnék majd egyszer elutazni, mit csinálnék, ha nyernék a lottón, van egy csomó téma, ami nagyon érdekel.

Nem tudom, hogy ez tényleg másoknál a gyerekeken múlik-e, vagy simán csak besavanyodnak páran, ahogy idősebbek lesznek.

2022. márc. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!