Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annak is nehéz az anyaság,...

Annak is nehéz az anyaság, aki imádja a gyerekeket és egész életében szeretett volna babát?

Figyelt kérdés
Aki ennyire vágyik az anyaságra, az könnyebben birkózik meg a nehézségekkel, vagy neki is nagyon nehéz lesz?
2022. márc. 2. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Mindenkinek vannak rossz napjai. Akinek nincsenek, az hazudik a fb-on. :)
2022. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nincs olyan szülő akinek ne lenne nehéz! Vannak napok amikor kiszaladnék a világból!
2022. márc. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy lehet nagyon nehéz. Sokan vannak akik nagyon akartak gyereket,de nehezen bírják. Mert nehezebb mint hittèk,problémás a gyerek,vagy bármi miatt...
2022. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Egesz eletemben szerettem volna sajat gyerekeket, nagyon vartam mindkettot, imadom oket (mas gyerekeket mondjuk nem), es igen, nem minden rozsaszin csillamponifingos. Konnyebbnek kepzeltem, nem szamitottam ra, hogy ennyi kialvatlansaggal jar, de mondjuk arra sem, hogy ennyi szeretetet es plusz ertelmet ad majd az rletemnek.
2022. márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Igen,vannak nehéz napok.Nekünk 4 gyerkőc van,várjuk az 5-et.Mindketten nagyon szeretjük őket,terveztük,vártuk/várjuk őket.Mindentől függetlenül néha a falra mászunk tőlük.Ilyenkor valahogy beiktatunk egy pár órás regenerálódást,eljön anyósom,vagy az öcsém hozzájuk,mi meg lépünk sétálni, beszélgetni, esetleg vacsizni.Alapvetően imádok anyuka lenni,de néha szükségem van erre is.A férjem pedig maximálisan kiveszi a részét a gyerekek neveléséből,tehát bármit meg tudunk oldani.
2022. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Világéletemben 4 gyereket akartam, logopédusnak tanultam, továbbképeztem magam a neveléstudomány területén és sokak szerint ősanya lehetek, mert örömmel hozok áldozatot, mondok le dolgokról és teszek a gyerekeimért. Én tipikusan az az anya vagyok, aki szerint nincs értelme az életnek gyerekek nélkül.

Ehhez viszont az is tartozik, hogy 2 gyereknél megálltunk a férjemmel. Egyszerűen úgy érezzük, hogy pszichésen annyira megterhelő a gyereknevelés, hogy a meglévő gyerekeinknek és magunknak is ártanánk a családbővítéssel. Előfordul, hogy úgy érzem, már a húsomat nyúzzák le a gyerekek a csontomról, hogy elvesztem a türelmem és, hogy veszekszek. Szerintem, akit érdekel, hogy jó szülő-e, annak nehéz a szülőség.

2022. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját példának a barátnőmet tudom felhozni. Egy nagyon kedves nő (42 éves). 3 gyereke van. A kicsik 3 és 1 évesek. Ő tipikusan az, akit látsz a gyerekeivel és azt mondod, hogy Ő az az igazi anya típus. Mindig is nagy családot szertett volna. Viszont neki is vannak néha nehezebb napjai. Ilyenkor a gyerekekre vigyázok egy kicsit és 1 óra múlva úgy tér vissza a kád vízből vagy a sétálásból, hogy újra a régi. Mindenkinek vannak nehezebb napjai. A hisztiket jól viseli, de olyankor ő is néha kiborul, ha valamelyik gyereknek fájdalma van. Ilyenkor mindig felhív és átmegyek segíteni. Szóval ha nem lenne segítsége, akkor ő is becsavarodna. Hetente 1x 1-2 órát mindig kap tőlem. Havonta 1x pedig egy fél napig velem vannak a kicsik. Olyankor ők együtt kapnak kimenőt. Szerintem nincs olyan, aki nem vágyik heti 1-2 szabad órára.
2022. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szuper vagy 7-es!Ez a kulcs,hogy legyen kire bízni őket pár órára,és ezt fel is ismerjük mi is,meg a környezetünk is. Nálunk is életmentő szokott lenni.Utána megint jöhet,aminek jönnie kell.😂5-ös voltam.
2022. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 Nyugodt anya, nyugodt baba elven vagyok. Szóval nem véletlen segítek neki. Ha ő stresszes, akkor logikusan a gyerekek is még nyugtalanabbak lesznek. Ilyenkor mindenki lenyugszik és mire hazaér, addigra újra a régi a csapat. Nálunk hamarosan jön a baba. A faluban már többen felajánlották, hogy bármikor szólhatok nekik és segítenek, ha egy kis pihenés kell nekem.
2022. márc. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen jól látod,de itt is vannak olyan megmondóemberek akiknek nem tetszik ez.Ők azok,akik azzal jönnek,hogy minek születés akkor,meg minek annyi Nekem is van már egy lepontozom,de jó olvasni,hogy vannak akik tisztában vannak azzal,hogy pici szünet mindenkinek jár,és segítenek ebben.Az életünk 95 %-ában mindent megoldani ketten az apukájukkal,imádjuk a nagycsaládos létét minden nehézségeivel együtt,csak néha szabadulunk el,és az jól esik.
2022. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!