Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az egyik szülő külföldre...

Ha az egyik szülő külföldre akarja vinni a gyereket, a másik szülő pedig nem akarja, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A volt párommal 6 évvel ezelőtt váltunk el, van egy 6 éves gyerekünk. Ki akarok költözni Olaszországba, apuka ellene van ennek. Eddig úgy volt, hogy páros heteken péntek suli utántól-szombat délutánig, páratlan heteken pénteken suli utántól vasárnap délutánig volt nála a gyerek.
2022. ápr. 3. 15:09
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Lemarad egy 10 perces foglalkozásról, aminek a felében apuka nyomkodja a telefont, a hétvége hátralévő részében meg a mostohaanyja foglalkozik vele, de nagy dolog, hogy lemarad!
2022. ápr. 3. 15:53
 12/29 anonim ***** válasza:
37%
Neked nem nagy dolog. A gyereknek se? Ha fél évig, egy évig nem látja az apjat, az neki se lesz nagy dolog?
2022. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
10-es, és te milyen egyéb indokot adtál meg?
2022. ápr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

13!


Nekem nem kellett, mert a másik szülő felügyeleti jogát megszuntette a bíróság és kapcsolattartasi joga sem volt.

2022. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
7%
Akkor az ismerősödnek, aki végigcsinálta. Mert gondolom okkal írtad, hogy az nem elég. Akkor mi kell még?
2022. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

15!


Kotozkodsz? Anno én elmentem a gyámhivatalba és megkerdeztem, mi ennek a menete. Ott elmondtak, hogy ha a masik szulo nem egyezik bele, akkor kell egy kornyezettanulmany kint, egy befogado nyilatkozat az iskolától, igazolás a munkahelytol és egy kérvény, amiben megindoklom, miért szolgálja a gyerek érdekeit a külföldre költözés. Akkor azt is elmondta az ugyintezo, hogy a magasabb jövedelem itt épp úgy nem indok, mint gyermekelhelyezesnel. Aztán kiderült, hogy a bírósági ítélet, amit megmutattam konkrétan azt jelenti, hogy apukanak nincsenek jogai a gyerek felé azt mondta, innentől a világon semmire nincs szükségem, oda megyek a gyerekkel, ahova akarok. Még valami, amibe szívesen belekötnél?

2022. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyámhatóság ezt akkor adja meg, ha apuka nem foglalkozik a gyerekkel.
2022. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de te írtad, hogy az nem elég. Én végigcsináltam, és nekem elég volt. Ezért kérdeztem, hogy neked mit kértek még. Te kötöttél belém, hogy az nem úgy van, pedig nekem úgy volt.
2022. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Nem kötöttem beléd, egy információt adtam tovabb, amit én anno hivatalos helyről kaptam. Te vagy az, aki kotozkodsz. Zárjuk le itt a témát, majd a kérdező kideríti, neki mi kell.
2022. ápr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ha a jobb anyagi helyzet nem indok, akkor mégis mi az elfogadható indok?
2022. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!