Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha külföldről haza szeretnénk...

Ha külföldről haza szeretnénk és szeptemberben óvodaköteles mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tudnátok abban segíteni,hogy mi a teendőm abban az esetben hogyha augusztusban szeretnénk hazaköltözni külföldről és szintén ebben a hònapban tölti a kisfiam a 3. életévét? Tudom hogy május körül vannak a beiratkozások így nem tudom mit kéne tennem. Köszönöm a segítséget!
2018. ápr. 13. 13:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*haza szeretnénk költözni
2018. ápr. 13. 13:44
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Szia! En a helyedben elso lepeskent interneten korbe neznek az ovik kozott, melyik lesz nektek a korzetes, melyikbe szeretnetek iratni. A honlapjukon valszeg fenn lesz a beiratkozas pontos idopontja. Aztan vagy hazaugrasz par napra, vagy ha ez nem megoldhato, akkor megkernek valakit (rokon lenne a legjobb, anyukad, tesod), hogy irjon egy meghatalmazast, ket tanuval, irja ala a nevedben es irassa be a gyereket. Ha ez sem megoldhato emailben kapcsolatba lepnek a vezeto ovonovel vagy titkarsaggal, felvazolnam a helyzetet es megkerdeznem mit tegyek. Csak mondanak valamit. Ha nem letszukseglet, hogy oviba menjen, akkor meg az onkormanyzat jegyzoenel kell felmentest kerni, ezt is lehet emailben intezni (mi is kulfoldon elunk es igy kertem ovi alol felmentest).
2018. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk jövő héten lesz, nem májusban.

Mindenképpen most kell elintézned, nem érsz rá augusztusban. De előbb lakcímkártya kell, anélkül nem foglalkoznak veletek.

2018. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor megpróbálom most elintézni valahogy! Van lakcímkártyánk :)
2018. ápr. 13. 14:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyi, hogy a kotelezo oltasokat meg kell kapnia, ha nem kapta meg!
2018. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell külön beíratni, költözés miatt bármikor be fogják venni a lakóhely szerint illetékes óvodába. Az oltási könyve legyen rendben
2018. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tényleg utolsó? Akkor így mi a teendő? Esetleg írhatok privátot hogyha jártas vagy ezzel kapcsolatban?
2018. ápr. 13. 16:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelenleg is oda szól a lakcímkártyátok (írod hogy van), akkor hivatalosan nem költöztök, nem fogják szám felettinek felvenni, ha nem jelentkeztek időben.

Ilyenkor a jegyző jelöl ki helyet, ami lehet a város másik végén is.

2018. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem szoktam privát üzenetre válaszolni.

Iskolatitkarkent dolgoztam sokáig, a körzetbe tartozó óvoda ügyeit is intéztük. A körzetihez illetékes óvoda, ahogy az iskola is köteles a körzetben lakó gyereket felvenni. Az egyetlen probléma az lehet, ha olyan körzetben laktok, ahol nagyon nagy a túljelentkezés, ilyenkor valóban az történik, amit az utolsó irt, hogy a jegyzo által kijelölt oviba kerül a gyerek, de iylen rendkívül ritkán fordul elő. P3rsze felhívhatod az óvodát is, elmondhatod mi a helyzet és ott pontos választ fognak adni neked

2018. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Igazából azt nem tudom hogyha nem egyezik a bejelentett lakcím és a tartózkodási hely ( egyenlőre albérletbe költözünk amîg nem sikerül házat venni) olyankor is gondolom a bejelentetthez kell beiratni?
2018. ápr. 13. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!