Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik gyereketek a fontosabb:...

Melyik gyereketek a fontosabb: aki veletek él, vagy az, amelyik nem? Ha ott van a nem veletek élő gyerek, akkor köré szerveztek mindent, akkor ő a legfontosabb többnyire?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szól, akinek az előző kapcsolatából és a mostaniból is van gyereke, és az előző párkapcsolatából született gyerek nem vele él.
2022. ápr. 6. 15:31
 1/8 A kérdező kommentje:

Ez a kérdés számomra mindig is szívbemarkoló volt. Van egy lányom az első házasságomból és van két lányom meg egy fiam a második házasságomból, továbbá két mostohafiam.

A legidősebb lányom nem velem él, hanem az anyjával, 2 hetente a szombatot és a vasárnapot nálunk tölti. Azért szívbemarkoló ez, mert többet foglalkozok a mostohagyerekeimmel, mint a saját lányommal. És nem, nem csinálhatjuk azt, hogy minden második hétvége róla szól, mert az akárhogy is nézzük, kicheszés a többiekkel. Ő épül bele úgymond a hétvégébe.

2022. ápr. 6. 15:35
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez nem verseny. Adott a helyzet, hozd ki belőle a legjobbat, szeresd mindet. Nagylányra azért próbálj külön időt szánni (ezt egyébként is mindegyik gyerekkel kellene egyenként), pl. menjetek el valami 1-2 órás programra kettecskén, ha jön. De ne rontsd el ilyen lelkiismeret-furdalásból való elkényeztető kompenzálásokkal, mint több zsebpénz meg nagyobb engedékenység. Illetve idővel a mostohagyerekek is tudnak nagyon erősen és jól kötődni, ha jó a kapcsolat.
2022. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez elég hülye kérdés, mindegyik gyerek fontos!

Kiemelt figyelem addig van, amíg a gyerek egyedül van, ha féltestvérek születnek, mostohatestvérek is vannak, akkor ez nyilván nem megoldható. Legalábbis egész hétvégére biztos nem, az viszont jó ötlet lehet, ha csináltok 1-2 órás apa-lánya programokat.

2022. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Én, mint gyerek éltem ebben a szituációban és ez nem konkrét válasz lesz sajnos a kérdésedre, de az nem opció hogy havonta 1-2 alkalommal délutánonként csak a lányoddal csinálj valami közös programot? Gondolok én itt mozira vagy akár megesztek egy sütit, csak hogy kettesben legyetek kicsit?

Én örültem volna neki, ha apukám szakított volna külön időt rám.

2022. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Szomorú, hogy csak 2 hetente 2 nap jár neki.
2022. ápr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Fontosnak nyilván minden gyerek ugyanolyan fontos kell hogy legyen. Az helyes, hogy a kulonelo gyerek "épül bele" a hétvégébe. Amit én tennék, az az, hogy hétköznap szakítanék időt a kulonelo lányomnak, amikor csak vele lennék. Gondolom nem kisgyerekrol van szó, ha három feltestvere is van már.
2022. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tinédzserként voltam hasonló szituációban, de nem elvált szülők gyermekeként. Nővérem és öcsém van, szépen egy év korkülönbséggel tőlem. Ők ketten kollégisták voltak középiskolában, én nem. Szóval pár év arról szólt, hogy ők csak hétvégén voltak otthon, olyankor a szüleink őket részesítették előnyben. Például szombaton az volt az ebéd, amit az egyikük kért, vasárnap meg a másikuk kívánsága. Én meg kimaradtam, mert hétközben nem volt főtt kaja, én is menzás voltam, szüleim is munkahelyen ettek. Vagy a családi programok is: hétvégén az volt, amit ők akartak, de hétközben meg nem csináltunk együtt semmit.

Olyan szinten kirekesztettnek éreztem magam a családból, hogy ez azóta se jött rendbe, pedig már eltelt 20 év.

2022. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben volt a csak én voltam a gyerek. Apám a mostoha gyerekeivel többet volt mint velem. Nekem is jó lett volna ha néha van csak apa lánya program. De nem volt.. Így felnőttként már nem bankodom ezen és a mostoha tesokra sem haragudtam, de azért rosszul esett.
2022. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!