Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Mennyire nehéz elfogad...

Szülők! Mennyire nehéz elfogadni azt, hogy közösségbe kerülve a szülei számára legfontosabb gyerek a közösség részévé válik, és a közösségben nem ő lesz a legfontosabb kisgyerek?

Figyelt kérdés
A napokban voltam szülői értekezleten, mivel a gyerkőc szeptembertől bölcsis lesz. Én meglepődtem azon, hogy voltak anyukák, akik mindenáron a saját gyerekeik igényeit akarták előtérbe tolni, és szinte nem is reagáltak a gondozónő finom kis megjegyzéseire, hogy ezeket az igényeket nem fogják tudni biztosítani. Hogy jobban érthető legyen: pl. egy anyuka kifogásolta, hogy miért nem fognak foglalkozásokat tartani a gyerekeknek, mert az ő lánya ezt már igényli? (zömében másfél-kétéves gyerekekről van szó) Miért nem mosnak ebéd után fogat, mivel az ő gyereke már mos? Volt aki kifogásolta, hogy miért adnak tejet a gyerekeknek, és ő nem akarja, hogy adjanak, csak a tápszert, amit otthonról behozna..De felmerült a miért adnak gyümölcslevet, és komolyan csapvizet adnak inni? Hát ő majd akkor hoz be a sajátjának palackos vizet, stb. Erre szintén próbálta a gondozónő hangsúlyozni, hogy egy bizonyos határ betartásáig természetesen figyelembe veszik az egyéni igényeket, de nem kivételezhet egyes gyerekekkel.
2010. jún. 1. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez soha nem okozott gondot. Természetes,hogy egy közösségben minden gyerek "egyforma". Ha ezt nem tanulja meg piciként,akkor később, az iskolában és az életben sem tud beilleszkedni.

Akikről írsz,azoknak okosabb,ha nem adják közösségbe a gyereküket,hanem búrában nevelik. Legfeljebb egy élhetetlen,elkényeztetett gyerek lesz belőlük.

2010. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem jutott eszembe megkérdőjelezni a bölcsödei rendet. De ahogy látom, nálunk a többi szülőnek sem jutott eszébe ilyesmi. Amelyik szülő ilyen, az inkább tényleg ne adja be a gyerekét...
2010. jún. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy igényem van a bölcsivel, egyben viszem be a kicsit, egyben is kapjam vissza.

Állandóna felmászik mindenre, és ne csörögjön a telefon, hogy anyuka most viszi a mentő, mert leesett...

Bekerül a kicsi, nem kérhetem, hogy a 10másik kicsi elé tegyék a nagy és okos fiam, mert ő már mittomén mit csinál/eszik/iszik/mos. Elég régóta vannak bölcsik, szerintem elég gyereket láttak már a gondozónők ahoz, hogy tudják mit kell velük csinálni.

2010. jún. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!