Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Szerintetek a bölcsőd...

Anyukák! Szerintetek a bölcsődében kap elég szeretet, törődést a gyerek? Nem ez lenne a legfontosabb ebben a korban?

Figyelt kérdés
2012. máj. 30. 15:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem, pontozzatok le, de ezért nem is megy bölcsibe a fiam. Azt az egy évet majd kihúzzuk valahogy anyagi szempontból.

Ismerősök meséltek elképesztő dolgokat a bölcsiről. Hát én ezt nem akarom... kap még majd elég hideget-meleget a gyerekem az életben. Az a 3 év legyen gondtalan, tökéletes neki.

Persze megértem azokat, akik kénytelenek bölcsibe adni a gyereküket.

2012. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ hány évesen adod be a bölcsibe.H a elmúlt 2 éves már nem igényli annyira hogy egész nap anya legyen a közelében.Leköti a sok játék és a többi gyerek.Normális bölcsiben a gondozónők megölelgeti a gyerekeket ölükbe ültetik ha az igényli.
2012. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%

Engem a saját védőnőm beszélt le a bölcsödéről. Azt mondta, csak gyerekmegőrző... kitesznek a gyerekek elé egy láda játékot és kész... nem törődnek a higiéniával abban a ruhában fektetik le amiben előtte az udvaron játszott... Így oda tuti nem megy...


A kicsim augusztusban tölti a 2-őt... 2,5 éves kortól nálunk felveszik az oviba, ha szobatiszta. Így most arra gyúrunk a nyáron. októberben kell visszamennem dolgozni, így a mama elmegy nagyszülői gyesre (ami szerintem tökéletes lenne, ha bírja majd a hajtást) ha véletlenül beteg lenne, vagy valami miatt nem jó így akkor felveszik az oviba...

2012. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom máshol hogyan van, de nálunk szerencsére a bölcsiben szemmel láthatóan szeretik a gyerekeket. A lányom minden alkalommal öleléssel üdvözölte a gondozót és a dadust és így is vált el. Lassan 5 éves lesz, de néha még mindig emlegeti Reni nénit :)

Ettől függetlenül, ha nem lett volna ekkora a felé áradó szeretet (nekem inkább az oviban volt furcsa, hogy kevesebb a gyengédség) akkor is bölcsibe adtam volna. A bölcsőde a szülők 98%-nál kényszermegoldás, mert vannak (köztük én is) akik nem tudják kihúzni valahogy 25e Ft-ból 1 évig, így muszáj beadni.

2012. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Sajnos kénytelenek vagyunk beadni, mert nem jutna ennivalóra, ha csak a gyest kapnám. Borzasztó, hogy az embernek nincs választási lehetősége. Tudom, sokan azt mondják, hogy kell a szocializáció, meg egyebek, de én úgy tapasztalom, ilyen szinten még nem kell neki. Ráadásul nagyon anyás, ami szerintem nem olyan nagy baj, hiszen bízik bennem. Ilyeneket olvasok: Mi válasszunk bölcsődét! Mégis hogyan? Ahol van hely, és lehetőség szerint közel legyen vagy a munkahelyhez vagy az otthonhoz. Gondozónőt meg aztán végképp nem lehet választani. El vagyok keseredve.
2012. máj. 30. 15:51
 6/22 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló. Egyetértek a védőnővel. Én is úgy látom, hogy gyermekmegőrző, ténferegnek a gyerekek, akkor figyel fel a gondozónő, ha valamelyik sír. Voltunk bent nyílt napon. Odaültünk a homokozóhoz, és odasereglettek a gyerekek, hogy csinálunk ezt azt, megmutatták ők mit tudnak, fogták a kezem, a gondozónők meg ültek a padon, mint máskor is, ahogy láttam a kerítésen keresztül. Szerintem ilyen korú gyerek még igényli a törődést. Volt egy halom labda, de ők saját maguktól nem kezdtek el labdázni, csak ha én odadobtam valamelyiknek. Gondolom sokan nem értenek egyet velem, de én így látom.
2012. máj. 30. 15:56
 7/22 anonim ***** válasza:
67%
Én, ha minden jól megy, másfél évesen fogom beadni bölcsibe, mert vissza kell mennem az egyetemre. Igazából a saját tapasztalataimból indulok ki, anno én imádtam a bölcsit (én is másfél évesen mentem), az öcséim is imádták, szóval nálunk ezzel sosem volt gond. Igaz, a bölcsi is jó volt, a gondozónő szintén. Szerintem bölcsőde függő, van néhány rémtörténet, de legalább annyi pozitív élmény is.
2012. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
nem,a bölcsödébe a 3 év alatti babák,kisgyerekek járnak,nekik pedig a legfontosabb az anya szeretete.azt pótólni nem lehet max kicsit enyhíteni sok sok szeretettel,de 20 gyerkőc mellett ez kicsit gépies szerintem.ha nagyon muszáj lenne beadnám bölcsibe,de csakis a megélhetésünk miatt.én kivártam a 3 évet,és jól összehúztuk magunkat.nekünk bejött,és egy percig se bántam,hogy 1 évig nélkülözni kellett dolgokat.
2012. máj. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt választásom, vissza kellett mennem dolgozni, így beadtam, de szerencsénkre a lányom imádja, pedig ő is anyás, de teli vigyorral rohan be a szobába. Tényleg szeret járni, a beszoktatásnál sem volt probléma. Nekem nehezebb volt otthagyni, mint neki ott maradni. Nálunk 12 kicsire jut 2 gondozó. Én az ovitól jobban tartok, ott már nagyobb létszámú csoportok vannak.
2012. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kedves Hozzászólók! Sajnálom, hogy egyeseket lepontoztak, én nem is értem igazából, hogy miért teszik ezt. Ők vajon válaszoltak a kérdésemre?
2012. máj. 30. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!