Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogyha a...

Mit gondoltok arról, hogyha a szülő kikényszeríti a gyerekeitől a közös programot?

Figyelt kérdés

Adott több olyan anyuka, akinek a kamasz gyerekei már nem akarnak a szülőkkel piknikezni, várost nézni, bicajozni (tehát ezek nem több napos programok. Az anyukák tippjei, ha nem akarnak menni a gyerekek:

- takarítaniuk kell

- nem mehetnek barátokkal közös programra (még ha előre meg is beszélték, hogy igen)

- nincs telefon

Stb.


Ezek között a gyerekek között a fele élvezi, a fele csak duzzog meg húzza a száját egész végig.


2022. ápr. 10. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Azt, hogy a kamsz gyerek nyugodtan elmélet pár programra a szüleivel, egészen biztosan nem fog bele halni.
2022. ápr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Hány éves a kamasz? Mert nem mindegy, hogy 12 vagy 17 éves gyerekről beszélünk...
2022. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Erre csak annyit tudok mondani, hogy az ilyen kölyöknek azt kívánom, tapasztalja meg milyen az mikor, a szülőnek, se pénze se ideje nincs programokat tervezni mert pl a mindennapi túlélésre játszik. De a mai gyerekek ilyenek, semmi se elég jó nekik.
2022. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Én is szeretem ha együtt megy a család ide-oda. 14 éves a lányunk, 1,5 a pici, semmi baja nem lesz ha nem az xbox és a képernyő előtt ül egész nap, hanem eljon velünk néha. Persze közben már jól érzi magát. Elég sokat baratnőzik, megy mindenfelé, nem lesz lelki sérült ha a családjával is tölt időt. Nem mindig minden úgy van, ahogy a gyerek óhajtja.
2022. ápr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem inkább azon kéne elgondolkodni miért nem akar a szülőkkel lenni. Nem a gyereket kell mindig hibáztatni. Ezzel a büntetéssel csak még távolabb kerültök a gyerektől.
2022. ápr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen igaza van. Nyilván nem kényszeríteni kell, meg telefont elvenni, de a szülő a 17 éves gyerekének sem ingyen szálloda, aki csak arra jó, hogy főzzön rá, mossa a koszos bugyiját, finanszírozza a szórakozását, de minden egyéb tekintetben maradjon láthatatlan, és ne zavarja a gyerek köreit. Semmi baja nem lesz egy tininek attól, ha néha a szüleivel is tölt egy kis időt.
2022. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de azért egy 17 évessel mondjuk lehet más közös programokat szervezni, mint egy 12 évessel... Szóval nem mindegy, hogy a szülő mennyire kezeli gyerekként a gyerekét. Mert sajnos van, aki képtelen felfogni, hogy egy inkább fiatal felnőtt nem akar mondjuk bicajozni anyucival, de volna egy csomó értelmes program, amiben szívesen részt venne, mivel azok során jól érezné magát... Szóval a kérdésből azért elég kevés információ derül ki az adott szituációról, így pedig nehéz releváns, segítő választ adni, mert pont a részleteket kellene ismerni.
2022. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát nekem semmi kedvem nem lenne olyan emberrel programra menni, szabasidőt tölteni, akinek ezt meg kellett parancsolni és nem jókedvéből jön. Én csak olyanokkal érzem jól magam, akik önként jönnének velem. Tudod, kinek lenne kedve azt nézni, ahogy vagja a pofakat. Ha nincs kedve, nem jön. Mi élvezet van abban, hogy elrangatod a gyereket olyan helyre, ahol nem érzi jól magát??
2022. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Kényszerítve mi értelme van? Olyan program kell, ami neki is érdekes. Pl ma elvittem a hatévest nyuszisimogatóba, kérdeztem a 14 éves bátyját, hogy jön-e, de nem lépett meg, hogy nemet mondott. Viszont kirándulni szeret, főleg, ha úgy megyünk, hogy sütünk is szalonnát mondjuk, vagy nyár végén voltunk éjszakai állatkertezésen, jött velünk kolléganőm és a hasonló korú fia, oda is szívesen jött.

Ahová nem akar, oda meg nem jön. De alapvetően szeret velünk lenni, talán mert amúgy is szoktunk egymással beszélgetni, együtt időt tölteni otthon is.

2022. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%
Hát ha ez a tipikus csak otthon ülne az xbox előtt, de ha sikerült kituszkolni az ajtón, akkor már élvezi, akkor belefér ez is, különben semmi inger meg napfény nem éri. Ha egyébként más programra szívesen jönne velünk, akkor le lehet ülni megbeszélni, aztán kompromisszumot kötni.
2022. ápr. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!