Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan kezeljem más kissé neveletlen gyerekét?

Figyelt kérdés

Múlt héten a párommal vendégül láttuk egy közös barátunkat és a kisfiát. A hölgy (30+) rendszerint mindkettőnkkel kedves, kisebb korában a kisfiú is nagyon aranyos volt.

Abban a kb 2 órában viszont, amit nálunk töltöttek nagyjából egy kiadós tortúrához tudnám hasonlítani :(


A kisfiú szeptemberben kezdi az ovit, beszélni csak most kezdett el, még pelusos. Az anyjára nem igazán hallgat. Rendszerint E/3-ban beszél magáról, lábujjhegyen jár, egyedül aludni nem hajlandó. Normális főtt ételt nem eszi meg, esetleg a zacskóslevest + sültkrumplit. Többnyire cumisüvegből iszik, tápszert is kap néha.

Ezeket az anyukája bőszen mesélte, nem érti mások miért tartják ezt problémának. Miért néznek rá furcsán mások. Én nem szóltam bele, mert nem érzem, hogy közöm/jogom lenne hozzá.


Az ittlétük alatt kvázi én vettem át a dajka szerepet. Egyszerűen semmiért nem szólt rá az anyja. Van egy nyuszink, a kisfiú kivette tőle a labdát, dobálni kezdte. Ez engem annyira zavart, hogy inkább megkértem játsszunk valami mással. Rajzoljunk, kirakózzunk, autózzunk, stb. Van egy kisöcsém nála ez mindig be szokott válni. Sajnos a kisfiút csak a labda érdekelte, próbáltam kicsalni az előszobába. De nem. Minket úgy neveltek (25 vagyok), hogy a lakásban nincs labdázás, de mégiscsak vendégek gondoltam. Sajnos nem tudtam kivédeni, a kissrác megdobta a tvt. Anya meg sem rezzent. Kértem, hogy ezt ne. Utána jött a nyuszi. Elkezdte megdobálni, elmagyaráztam neki, hogy ez fájt a nyuszinak, elvettem a labdát. Amíg eltettem, ő elvette az anyja kulcsait és azzal ütötte az akváriumot. Aztán jött az új kanapé szétszedése. Párnák kicipzároz, vatelin ki... Anyuka csokit ad neki a kanapén, engem meg az idegbaj környékez. Sajnálom, de én vendégként vigyázok más dolgaira, és ugyanezt várom el. :/

A kisfiú miközben "rakoncátlankodott" azért a párom is próbálta lefoglalni, játszani vele. Addig próbáltam beszélgetni a hölggyel, aki elkezdte ecsetelni, mennyire lenézi azokat az anyukákat, akik percenként rászólnak a gyerekre és idomítják, mint valami állatot. Szerintem támadásnak érezte azt a megjegyzésem miszerint, szerintem minden kisgyereknek meg kell tanulnia a helyes viselkedést, van akire többször van akire kevesebbszer kell rászólni. Ekkor odajött a kisfiú és minden előzmény nélkül megharapta az anyját.

Ezután ecsetelni kezdte, hogy két hete táppénzen van, mert megint beteg a gyerek, bölcsis szóval a többi kisgyerektől mindent összeszed. De ne aggódjak majd idővel énis megtudom. Meg jön majd a szoptatás, biztos nekem is elapad majd a tejem, mint neki. De mint mondta mindegy, hisz a tápszer is ugyanolyan jó. Nézzem meg milyen csodálatos, kedves, inteligens gyereke van. Én ezt nem cáfoltam. Csak annyit mondtam el, hogy engem annó anyukám szoptatott plusz volt egy tejtesóm. Mai napig beszélünk egymással, ő hozzám hasonlóan csak egyszer beteg max egy évben. Az öcsém 3 hós korában elapadt anyukám teje. Tápszeres lett. Rendszeresen beteg, ami a mai napig is megmaradt sajnos. Most is nagyon nehezen hízik.

Láttam rajta, hogy nem tetszik neki, amit hall.

Utána is kötötte az ebet a karóhoz én meg nem erőltettem a témát.


Meg akarja ismételni a "beszélgetős estét" a párom pedig belement.

Előre rosszul vagyok, valahogy nem hagy nyugodni a dolog.



Szeretem a gyerekeket és, ha eljön az ideje remélem nekem is lesz. Ezt csak azért írom le, hogy tudjátok, nem vagyok gyerekgyűlölő. De azt hiszem nekem ez most sok volt egyszerre.


Ti mit gondoltok? Mit tennétek a helyemben?



2018. márc. 11. 00:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Hú bszki, én már rég lekevertem volna akkora sallert a kis szarosnak, hogy a taknyán csúszott volna ki a bejáraton.

Az anyjának nemkülönben.

Azért tart ott a világ, ahol, mert a sok idióta kretén nem neveli semmire a gyerekét, csak tartja.

Szerinte az normális, hogy a gyereke nem fogad szót senkinek, állatot kínoz, és agyilag egy 1 éves gyerke szintjén van?

Ha jót akarsz magadnak, akkor megszakítasz minden kapcsolatot ezzel az ostoba hülye tyúkkal, mert nem normális, elmekórtani eset.

2018. márc. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
73%
amúgy tök vicces, hogy azt írod, "kissé" neveletlen. ez a kölyök nem kissé neveletlen, hanem maga a sátán.
2018. márc. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nem akarok megsérteni senkit, azért is fogalmaztam óvatosan, mert arra is gondoltam már, hogy a kisfiú autista.

Lassan e eves

beszélni csak most kezdett el

még pelusos

anyjára nem igazán hallgat

E/3-ban beszél magáról

lábujjhegyen jár

Finommotoros készség nem a legjobb (papucsot küszködve veszi fel le)

Szóval nem akarom a gyereket bántani, nekem az anyuka hozzáállásával van gondom. Fejlesztésre nem járnak pedig lehet kellene. De én nem fogok beleszólni, hiszen nem az én dolgom. Csak ne oktasson ki mindenről úgy, hogy sosem szóltam semmiért.

2018. márc. 11. 01:41
 4/27 A kérdező kommentje:
*3 éves
2018. márc. 11. 01:42
 5/27 anonim ***** válasza:
72%

Ez tényleg nehéz lehetett.

Nekem két kisfiam van, gyorsan fejlődnek,semmi bajuk, de ez a 2-3-ig éves kor nálunk is hasonlo volt.

Pont azert utáltam vendégségbe járni ahol nincs baba/kisgyerek mert minden nem szabad dolog elérhető volt nekik, folyamatosan reguláznom kellett őket, és már sajnáltam is őket ezért.

Csak ők éppnem ilyeneket találtak meg, hanem pl mikroajto nyitogatás, csengetés, parapett csapkodás mert visszhangzott, tükröt tapogatták, stb.

Kb soha nem ültek egyhelyben.soha. a végén abbol állt mindig az ottlétünk hogy kivittem őket a kertbe de ott meg jaj a kutya, jaj a virág, jaj a kertikut, stb inkább kimentem velük játszoterezni. Holott teljesen értelmes kezelhető gyerekek pl nálunk baba/gyerekbarát a környezet, nincs kezük elé pakolva semmi törékeny, elosztok, stb.


Erre a lányos anyuka a csendes egyhelyben ülő, rajzolo gyerekével beteggyerekeknek kezdte őket beállitani és ezt nyilvánosan terjesztette.

Amikor lett egy fia akkor jött rá hogy ég ésföld a különbség. Érdekes, a saját gyerekén mosolyog amikor ugyanott a parapettet csapkodja. Nehezen nyelem le neki hogy na, most nem a te gyereked a beteggyerek?


Az egy, amit főképp irni szerettem volna, 3 éves korukra mintha elvágták volna, tudnak egyhelyben ülve gyurmázni, viselkedni, nem pakolnak szét, nem mikroznak. A 2 éves kor csak az ilyen.


Es szoval nem tudhattad, de én a nyuszit is elpakolnám gyerek elől.

2018. márc. 11. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%

Az anya ostoba, a gyerek neveletlen.

DE az, hogy még pelenkás, tök normális, és ne okoskodjál már ebben a tapszer-szoptatás témában mert ez mar annyira rohadtul irritáló, hogy mindenki baromi okosnak hiszi magát a témában, és főleg te, akinek még gyereke sincs osztod itt az eszed, hogy milyen gáz a tápszer. Az enyém is tapszeres volt mert az istennek nem akart tejem lenne sehogysem, és köszi, egész télen egyetlen egyszer volt náthás és slussz. Egészséges mint a makk hála a jo istennek. A kislányom 2,5 éves, pelenkás, nem beszél még folyékonyan, ő is szeret lábujjhegyen tipegni, viselkedni pedig megtanítom. De a kettő nem függ össze. Legyen bajod a gyerek viselkedésével mert tenyleg rohadt gázul viselkedett, de az összes többi kötekedésed és okoskodásod a te neveltetésedet is megkérdőjelezi.

2018. márc. 11. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%

Én akármilyen jó a viszony, megmondanám az anyának, hogy ne hozza oda a gyereket. A kedvedért nem most fogja elkezdeni fegyelmezni. De ha szerinte ok hogy más tv-jét, kanapéját tönkretenné, meg nyulat dobál, akkor nincs miről beszélni.

Van ami oké és van ami nem a kisfiú részéről, dackorszak is, de nevelni is kellene de ezt hiába magyarázod neki. Illetve nem a kisfiú hibája, hogy nem tanítja meg az anyja viselkedni. Én se fegyelmezem az enyémet percenként, mert kiskorától fokozatosan megszokta a szabályokat. De ha vendégségbe megyünk az sajnos ilyen, rá kell tudni az anyukának, hogy a gyerek ott is próbálkozni fog, hogy mit tehet meg. Nyilván nem hagyom az ilyesmit.

Ha mégis bele mentek, hogy megint menjenek, akkor rászólhatsz a gyerekre határozattabban is. A ti házatok. Anyukának nem fog tetszeni és kétlem, hogy emiatt észrevenné magát, de lehet a kisfiú hallgatna erre legalább.

2018. márc. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

Ezt meg olvasni is rossz volt...

3 fiam van,a ket nagy mar sulis,a pici 2 eves.ha megyunk valahova akkor ha olyat akar a pici csinalni amit nem szabad akkor raszolok,elhozom onnan,megprobalom lekotni.nem csak ulok es jartatom a szam.

A nagy nalam is csak oviban kezdett erthetoen beszelni,ez nem akkora gond.

A 3 bol 2 1-2 hos kora kozott tapszeres lett,a kozepsot 2,5 eves koraig szoptattam.nem betegesebb az a ketto amelyik tapszeres volt.ebben nincs osszefugges.

Bolcsiben,ovi elejen tenyleg tobbet beteg egy gyerek.

Ocsem baratnojenek van egy 4 eves kisfia.oket nem szivesen hivjuk magunkhoz mert a gyerek mai napig nem tud viselkedni.

Agyon ugral,falat taperol,rohangal,dobal mindent.a dohanyzo asztalrol bele akart ugrani a jarokaba(nem fa jaroka,hanem utazo)csungott a jaroka oldalan,a labaval nyomta be a halot rajt.es anyuka csak ult es nezte.hat nekem ettol egnek all a hajam.

A 2 evesemnek sem engedem,hogy a butoron tolja az autojat,ahogy enni sem engedem a szobaban.labdazni meg plane nem mert en is feltem a tv t.ezeket kicsi koratol tiltjuk igy hamar megtanulta.

Ettol fuggetlenul en is kicsit feszelyezve erzem magam olyan vendegsegben ahol nincs gyerek.azert vannak dolgok amiket nem tudok idoben elkapni es maszatos lesz a tukor,vagy uditos a padlo.

Egy gyerekes csaladnal ez egeszen mas.

En nem hivnam tobbet magamhoz az biztos.max gyerek nelkul.

2018. márc. 11. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

"Csak annyit mondtam el, hogy engem annó anyukám szoptatott plusz volt egy tejtesóm. Mai napig beszélünk egymással, ő hozzám hasonlóan csak egyszer beteg max egy évben. Az öcsém 3 hós korában elapadt anyukám teje. Tápszeres lett. Rendszeresen beteg, ami a mai napig is megmaradt sajnos. Most is nagyon nehezen hízik."


Ez mondjuk nettó baromság és egyértelmű, hogy ha ilyen hülyeségeket beszélsz, nem tetszik az anyjának.


A gyereket te nem tudod nevelni, hiszen nem a tiéd, max annyit tehetsz, hogy közlöd anyukaval, hogy nálatok vannak szabályok- vagy simán nem hívod meg oket tobbet

2018. márc. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon ráérsz mesélni...


Kiszedte a vatelint a párnából? És mégis miért is nem vettétek el tőle már akkor, amikor kicipzárazta?


Az egész kamu-mese csak körítés ahhoz, hogy oszd az észt a szoptatásról. Sajnos nekem terhesen derült ki daganatom, az első két nap fejhettem, aztán tápszeres volt a lányom, aki az oviból se hordott haza semmit...

2018. márc. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!