Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korig korlátoztad a...

Hány éves korig korlátoztad a gyerekeidnek a képernyőidőt? Mennyit játszhattak egy nap?

Figyelt kérdés

Én sose korlátoztam. Egy hosszú iskolás nap után, miután megcsinálta a leckét, és mondjuk nem lehetett kimenni (eső, szél, vihar miatt stb.), akkor hagytam, hogy játszon amennyit akar. De nyilvan nem úgy volt, hogy ott ült a tablet felett este 5-től 9-ig, mert a testvéreivel is játszott, fürdött, vacsorázott is.

De hétvégén se volt korlát, ha csináltak leckét, elvégezték a házimunkát, voltak kint is játszani.


2022. ápr. 17. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Amíg nem megy semminek a rovására, nem korlátozom.
2022. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Na, pont az ilyen nemkorlátozós családokban van az a rokonságban, hogy a gyerekek egy idő után már egész nap mást se csináltak, csak a gép előtt ültek, most már hajnal kettöig 13-14 évesen
2022. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Engem sem korlátoztak, már nem ismerek mást, csak a gépet, és nehéz szabadulni bármerre, mikor nincs hova, mert nincsenek kapcsoaltaim, de erről nem csak a gép tehet, hanem a korombeliek is. 23
2022. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

3-as vagyok:

Szerintem azért egy társasozás, UNO-zás belefér, meg áthívni pár ismerőst, egy kis fantaszeletet összedobsz, gazdálkodj okosan... és egy napot ilyenkor hétvégén eltölteni együtt. Nekem ezek nagyon hiányoztak már régen is, és most is sajnálom, h nem volt igazán ilyesmiben részem.

2022. ápr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 DeMoR ***** válasza:
29%

Fontos kereteket szabni, de nem korlátozni, a kettő nem ugyan az. Nevelni kell. Ha ő maga nem tudja meghatározni a mértéket, vagy azért van, mert még nem áll készen annak a megítélésére, tehát érdemes távol tartani tőle, vagy azért mert nem jól lett megnevelve, szóval érdemes némi önvizsgálatot tartani, fejlődni, majd újra próbálni a nevelést. A korlátozás egyfajta büntetés. Ne büntesd, avagy korlátozd, csak mert nem értesz hozzá. (Ez nem "bullshit ballibsi" gondolkozás. Aki ezt állítja, szimplán tudománytalan állást foglal.)

(Illetve ez nem csak a képernyőidőre vonatkozik, hanem mindenre, hisz az életben rengetegszer múlik azon az ember sikere, hogy mennyire képes a megfelelő mértékeket meglelni.)

2022. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Végülis korlátozod. Csak akkor játszhat, ha egy csomó minden mást megcsinált.
2022. ápr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Engem korlátoztak, mégis hajnali 3-ig, 4-ig fent voltam és telefonoztam. Na bumm!
2022. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Engem sem korlátoztak, hanem elvártak bizonyos dolgokat. Két diplomám van és boldog családom és 31 évesen még mindig játszunk. Ha valaki szeret játszani, megfogja oldani. Azok a szülők akik tiltanak csak hazudni tanítják meg a gyereket. Szerintem jól csinálod kérdező, én is hasonlóan fogom.
2022. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!