Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan véded meg a gyerekeidet...

Hogyan véded meg a gyerekeidet az online tér veszélyeitől? Mennyit engeded, hogy telefonozzon, tabletezzen, laptopozzon, tv-zen? Mennyire engeded szabadjára a közösségi oldalakon?

Figyelt kérdés

2022. márc. 4. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
6 eves, csak tv-t nez, nem nagyon koti le, neha 1-1 dvd.
2022. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Nem védem meg őket sehogy. Ha valaki huly3, akkor annak papolhatnak reggeltől estig, akkor is huly3 marad.

Nyilván vannak dolgok, amiket átbeszélünk (például a lányom egyik fiú osztálytársáról raktak ki pucér képeket, stb.), de nem papolok nekik, hogy "Jaj Erzsike, ne küldj senkinek pucér képet, mert úgy jársz, mint a Jóskáék fia". Olyan képet küldj magadról, amit ha az osztálytársaid, tanáraid, rokonaid látnak, azt nem szégyelled. Ennyi.


Sehogy nem korlázom őket. Sose volt szülői program egyik gyerekem eszközén se. Egyet kértem: ha valakovel találkozni akar, akit a neten ismert meg, előtte bizonyosodjon meg arról, hogy nem álprofil-e, és mindig szóljon, ha menni akar valahová. Ha valaki zaklatja, akkor tiltsa le, ha ál-profillal zaklatják, vagy az ő képeit használják fel, akkor szóljon nekünk. Ennyi.

2022. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Tök felesleges tiltani. Ha nem tud valamit megtenni a saját cuccán otthon akkor megteszi a barátjáéról vagy akárhonnét. Inkább meg kell tanítani, hogy mit szabad és mit nem és miért.
2022. márc. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Az összes gyerekem szabadon ipadezik, telefonozik 1 éves koruk óta, be vannak rendesen tanítva, hogy hogyan vigyázzanak magukra, úgymond “szabadjára vannak engedve”. Soha nem volt semmi baj.
2022. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

6 éves a fiam, nemrég kapta meg a régi telefonomat, itthonra, mesét nézni. (Nincs benne sim.) Rátettem egy szülői felügyelet appot, letiltottam jó sok dolgot, YouTube Kidset tudja használni, meg pár játékot, amit ráraktam. Időkorlát is van rajta, napi egy órát állítottam be.

Heti 3szor szabad "kockulnia". Beállíthatnám azt is, hogy ezek melyik napok legyenek, de mivel változó, mikor szeretne, ezért ez inkább megbeszélés kérdése.

2022. márc. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szülők nagy mobilkönyve. Életem egyik leghasznosabban elköltött 6000 forintja volt.
2022. márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kellett az 5-ös választ lepontozni. Teljesen korrekt megoldás. Én kiegészítem azzal, hogy megkérdezem a gyereket, mit látott, mi volt a legérdekesebb, és szeretne-e valamelyik videóról beszèlgetni. Heti 1szer ellenőrzöm az előzmènyeit.
2022. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!