Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért használt ruhát veszel a...

Miért használt ruhát veszel a gyerekednek?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 19. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Környezettudatosság, de nem csak használt ruhája van.
2022. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert több okból is jó dolognak és hasznosnak tartom :)


Egyrészt, mi igyekszünk hulladéknentesen élni, ennek alapvető része a használt ruhák vásárlása, hogy ne fokozzuk tovább a textilipar szennyezését. Tudom, hogy az emberek 90%-ának fontosabb a kényelme, minthogy milyen világot hagy a gyermekére, nekem nem. Ilyen "pici" dolgokkal is igyekszem részt venni a változásban.


Másrészt, nyilván hülyeség lenne azt mondani, hogy anyagilag nem éri meg. Én nagyvárosban élek, van több jó turi, 3-400 forintért veszem a jobb minőségű, újszerű babaruhákat (pl.Next), ennyiért a Pepcoban még sz*rt se veszek. Ja, Matketplacen is vásároltam már ruhacsomagot.


Most tanul járni a kisfiam, esik, mászik minta fűben, minden nap csupa dzsuva mindene. A 3 ezer forintos Brendonos nadrágban sem érezné magát jobban szerintem, neki tök mindegy.


Borzasztó pocséklásnak tartom a jó állapotú ruhákat kidobni, csak mert egy kisgyerek hordta.


Igen, maguknak is veszünk használt ruhát. Igen, telne rá anyagilag beleférne az új is, de inkább költjük másra azt a pénzt, pl. megy a gyerek megtakarításába.


Sztem 20 év múlva mindegy lesz neki, milyen ruhát hordott kisgyerekként, de nem lesz mindegy, van-e kezdőtőkéje.

2022. ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Mért ne, ha töredéke az újnak,akkor megveszem azt ha viszont pár száz forinttal olcsóbb veszek újat.
2022. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Nagyrészt új ruhái vannak, de vannak használtak is. Ezt a mostani haspólós divatot nem bírom, így a korábbi szezonok ruháiból is vásárolok.
2022. ápr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Túl drága az új.
2022. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

1) környezettudatosság


2) Mert a kicsik nem tudnak tényleg elhasználni 1-1 ruhát. Egy rugdalózót pár hét alatt ki tudnak nőni, semmi értelme kidobni és újat venni minden babának. Cipőt én sem használtan fogok venni neki, ha már jár.


3) nevetséges az új babaholmik ára. Ajándékba vittem újat nővéremnek és 3000 Ft alatt nem találtam szép rugit, ami nyitható volt csak alul penekázáshoz, de oldalt végig is öltöztetéshez. Ugyan ezt használtan (tehát volt kb 5x egy babán majd kinőtte) kevesebb mint a feléért megkapod. Nem arról van szó, hogy nem tudnám kifizetni, de magamnak sem veszek semmi drágát, azért hogy egyszer legyen rajtam...

2022. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Mert kinövi 2-3 hét alatt. De én kb fele-fele arányban veszek újat és használtat.

Meg sokszor nem találok a boltokban megfelelőt. Nincs türelmem egy babával vásárolgatni, de még baba nélkül sem. Általában rendelem az új ruhát. Vagy a market placen veszem a használtat. De én nem megyek shoppingolni, az tuti!

2022. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
98%

1 környezettudatossàg


2 az udvarra szétszakítani nem szívesen adok vadi újat, pont a fentiek miatt


3 segít annak, akitől megveszem anyagilag

És helytakarékosság miatt..

(jelenleg nem férek a ruháktól, de eladni nem akarom, mert lesz még gyerekünk)


4 nagyon sokszor csak kéz alól veszem, cimkés, nem is használtat


Természetesen vannak új ruháik is.


Jah ès a ruháim nagy része nekem is secondhand

2022. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

A jó minőségű, márkás cuccok bolti árát őszintén megmondom, sokallom, főleg, hogy hamar kinövik a gyerekek. Viszont úgy vagyok vele, inkább megveszem kéz alól a megkímélt állapotú, jó minőségű márkásat, Disney figurásat, stb, mint ugyanezen áron vegyek boltban ócska kínait. És mindennel így vagyok, ami tartósabb.


(Atléta, bugyi, zokni, harisnya, egyszerűbb felsők nyilván újak, Pepcoban, Kikben, esetleg Auchanban veszem. De farmert, szabadidőt, kabátot, egyebeket sokszor veszek Marketplace-n, vagy használtruha-üzletben.)

2022. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
En venni ritkán veszek használtat, bar előfordul, de sokat kapok használtan, azokat szinte mind raadom, a kopottabbakat az udvarra játszani, ami jo állapotú az meg tok mindegy hogy en vettem vagy más. Engem nem érdekel annyira hogy mennyire uj egy ruha, csak lyukas, nagyon foltos ne legyen.
2022. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!