Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használt cipőt vettél már a...

Használt cipőt vettél már a gyerekednek? Mi a tapasztalat? Anyósom hozott a kislányunknak egy szép cipőt, a gondom az hogy használt.

Figyelt kérdés
Soha nem akartam használt cipőt rá adni,mert ugye az már felvette a másik baba lábformáját,de az anyóst sem akarom megbántani! Ruhát,játékot adok neki használtan,de a cipőt nem szeretném. Hogy oldjam meg hogy ne legyen sértődés?!
2012. jan. 28. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Mi simán használunk használt cipőt. 2-3 hónap úgyis, és kinövi. ha esetleg váltogatod a sajátjaival, akkor meg pláne nem lesz sokat a lábán, nem fogja eltorzítani, attól ne félj.
2012. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt,hogy nem jó a lábára,kicsi vagy nagy.
2012. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
köszönd meg szépen. az hogy használjátok vagy nem az már a ti dolgotok
2012. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Ilyen esetben nem gondolkodnék, hogy sértődés lesz-e belőle, vagy sem. Ha anyósod normális, megérti, hogy használt cipőt nem adsz a gyerekre. Vagy megköszönöd, és elsuvasztod a szekrénybe, csak akkor valószínű kapsz még.

Nálunk ruhával volt ilyen, hozott a fiamnak olyan cuccokat, amik nekem nem tetszettek, megköszöntem, de nem adtam rá. Ha később kérdezte, jó lett-e, mondtam hogy persze.

2012. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A lányom már 2éves,és így is 26-os a lába nem tudom milyen hamar nőné ki! Az anyós meg a szánkban lakik,így nehéz "átverni"! Amúgy szép a cipő.
2012. jan. 28. 11:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Megmondod, amit ide írtál. Hogy nem szeretnél rá használtat adni.
2012. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

Cipőből a használt rettentő nagy gondokat okozhat egy babánál.

Sajnos ezt a használtruha-párti anyukák nem gondolják végig, hogy mekkora károkat okozhatnak ezzel, nagyon is jól gondolod, amit leírtál.


Más kérdés, hogy én alapvetően nem adok a babámra használt dolgot, nem tudom miért, nálam ez így alakult ki, de a cipő az egyetlen, amit EGÉSZSÉGÜGYI okok miatt nem, nem pedig pusztán elvi okokból.


Én anyósom is sok használt cuccot hozott kisfiamnak, pedig már terhességem alatt szóba jött, hogy én nem akarok majd használtcuccokat a gyereknek, mi mindenből újat vettünk férjemmel. Mégis hozta sorra a turkálós ruhákat, én megköszöntem, és eltettem. Megbántani én sem akartam, aztán egyszer valahogy szóba kerültek a használt ruhák, és kicsúszott a számon, hogy én nem szeretem az ilyen módját a babaruha vásárlásnak. Na, azóta újakat hoz.


Szerintem elmondhatod neki nyugodtan, hogy a használt cipővel károkat okozhatsz, meg fogja érteni.


EGyébként rokon anyuka mindig használt cipőt adott a kisfiára, amikor az járni tanult, és engem nézett hülyének, amiért nekem nem jó a használtcipő. Jelenleg ortopédushoz járnak a gyerekkel, mert a talpa nincs rendben...befelé áll, stb. Inkább nem szabad rizikózni, ha a gyerek egészségéről van szó.

2012. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is csak "egészségügyi okból" nem adok rá használt cipőt. A ruhával nincs ilyen gond mert azt kimosom. Játékból is olyat veszek használtan,amit ki lehet tisztítani.
2012. jan. 28. 14:57
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
Jellemző. Az a válasz van lepontozva, amelyik a gyerek egészségét tartja előbbre a használt cuccokkal való spórolásnál. Kedveseim, akik lepontoztátok: ne a gyerek egészségén spóroljatok, és ne pontozzatok le, amiért én ki merem mondani!
2012. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le,mert veled értek egyet! A többieket sem pontoztam le.
2012. jan. 28. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!