Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A születéskor meghalt (vagy a...

A születéskor meghalt (vagy a születés után pár nappal meghalt) babátokat hozzászámoljátok a gyerekeitekhez? A következő gyereketeknek adnátok az ő nevét?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 19. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Semmiképp..
2022. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen hozzászámoljuk, ők az angyal babáink. Nekik is van saját nevük és az élő gyerekeinket is megilleti saját név, meg se fordult a fejünkben, hogy ugyan azt a nevet kapják.
2022. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Mi úgy mondjuk, hogy nyolcan vagyunk testvérek, plusz Viktorka (5 naposan meghalt).

Az utána született öcsém megkapta második névnek a Viktort.

2022. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Én nem tudnám azt a nevet adni. Van egy fiúnév, ami tetszik, de azért nem adtuk a gyerekünknek, mert a kedvenc énekesem neve, aki mostanság halt meg nagyon fiatalon. Ha az lett volna a neve, akkor mindig sz az ember, és szomorúság jutna eszembe, amikor kimondom a gyerekem nevét. Pedig a baba megérdemli a boldogságot. Na ha ez nem egy énekessel történt volna, hanem saját gyerekkel, az még durvább lenne. A saját gyerekem, aki meghalt, ő jusson mindig eszembe, akikor kimondom a jelenlegi gyermek nevét? Én ezt nem tudnám összeegyeztetni. Egész nap csak sírnék. Szóval én tuti nem adnám.
2022. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerencsére nem éltem át, viszont eszembe jutott róla egy történet, amit egykori tanárnőm mesélt (családjában, vagy ismeretségi körében történt, nem tudom már.)


Az adott családban megszületett a gyerek, nem sokkal később sajnos meghalt. A következő gyerek ugyanezt a nevet kapta, 1 éves kora körül meghalt ő is.

A 3.gyerek is fiú lett, ő más nevet kapott, minden rendben volt vele, 3-4 éves volt, mikor született egy öccse, aki ismét megkapta azt a bizonyos nevet, és sajnos ő sem élt sokáig.

(20.században történt, oké, hogy magasabb volt a csecsemő-halandódág, de ez akkor is durva volt... Érthető okokból nem is vállaltak több gyereket a szülők.)

2022. ápr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

#4 Örsnek hívták azt az énekest?

Engem Diánának hívnak, mert anyukámnak nagyon szimpatikus volt Diána hercegnő, aki pont születésem előtt néhány hónappal halt meg. Egyébkent a leírt esetben én sem adnám ugyanazt a nevet.

2022. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

"#4 Örsnek hívták azt az énekest?"


Én is arra tippelek....

2022. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Anyukám sajnos nem számolja hozzá... Pedig volt egy nővérem és egy öcsém, majd utána született még egy öcsém. Se én, se ő nem kaptuk az ő nevüket. De az rettentő szomorú, hogy anyukám nem is beszél róluk, mintha nem léteztek volna. Értem én, hogy könnyebb lehasítani, mint feldolgozni, de akkor is fáj.
2022. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Onnantól kezdve, hogy van születési vagy halotti anyakönyvi kivonata, igenis ő egy személy, tehát figyelembe kell venni.

Biztos, hogy nem adnám a nevét a következő gyermekemnek.

Sőt, halott nagyszülő, dédszülő nevét sem adnám. De még a saját vagy a férjem nevét sem, meg egy rokonát sem. Legyen neki külön, egyedi neve.

2022. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjem egyik unokatestvére még gyerekként meghalt. A nevét nem tudtam, nem is kérdeztem. Mostanában tervezzük a babát és beszélgettünk a múltkor a nevekről. Én felvetettem hogy a Lucas név nagyon tetszik nekem, szívesen adnám a leendő fiúnknak. Ekkor mesélte el, hogy ezt a bizonyos unokatestvért hívták Lucasnak, így nem tartja jó ötletnek hogy ezt a nevet válasszuk.

Halott rokon, nevét, se élő rokon nevétn em adnám a gyereknek, hát még akkor egy korábban meghalt gyerekem nevét. Szörnyű lenne.

2022. ápr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!