Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Költözés, kistesó érkezése,...

Költözés, kistesó érkezése, bölcsiváltás. Ez kb fél éven belüli intervallumban milyen sorrendben lenne "ideális" (kevésbé traumatikus) szerintetek?

Figyelt kérdés

Alap helyzet: egy kicsi, másfél szobás lakásban lakunk hárman (+a macska), szóval innen értelemszerűen költözni kell, még ha nem is szívesen (nagyon szeretünk itt, ez nehezíti számunkra a tiszta döntési helyzetet, talán emiatt is szeretném külső szemlélők véleményét kérni).

A bölcsi, ahova a lányom jár, közvetlenül a munkahelyem melletti épületben van, nagyjából 500 méterre a lakásunktól. A kórház, ahol szültem és ahol a tesót is szeretném szülni (várhatóan november végén) szintén ~10 perc gyalog (autóval ~2, ha esetleg szülni megyünk). Az új házunk a város totál másik végében épül fel nyár közepén (azt ígérik júniusban, hát meglátjuk), messze az előbbiektől (üres vasárnapi utakon 20 perc, hétköznapi munkaidős dugóban 1 óra/irány autózási távolságban), de a nagymamához közel és jelentősen elérhetőbb áron, mint a jelenlegi környékünkön lett volna. Előnye a kert és az 1,5-nél több szoba.

Ahol most lakunk, szintén saját lakás, nem is szeretnénk megválni tőle, így technikailag akármeddig maradhatunk, csak a kényelmünk szab határt. Férjem tartós távmunkában dolgozik itthonról, én bejárok az irodába, és jelenlegi terveim szerint októberig ez így is maradna.


Na, ebben az alap helyzetben kérem a segítségeteket, mert én meg vagyok lőve.

Szerintetek hogy lenne a legjobb időzíteni a költözést, a bölcsiváltást a tesó érkezéséhez képest?


1. Költözés júniusban(? amikor elkészül a ház egyből), és akkor rögtön bölcsiváltás is egy közeli intézménybe (nyári szünet közepén, khm, khm)? Egyszerre két stressz a "nagy" gyereknek, de legalább hónapokkal a tesó érkezése előtt?

2. Költözés júniusban(?), de visszajárás a mostani bölcsibe, ami mellé amúgy is visszajárok, mert mellette dolgozom? Egyszerre egy stressz (költözés), de cserébe napi ~2 óra autózás (nem szeret autózni, de mondjuk dugóban ki szeret)? Ha ez, akkor kb meddig visszajárni? Amíg én dolgozom, vagy amíg meg nem születik a tesó (minthogy a szülés november közepe tájékán várható, így a terv szerint januárig itthon maradna a nagyobb is, szóval januártól kezdene új helyen)?

3. nem szórakozni ezzel, költözni szülés után, és akkor egyszerre tesó, bölcsiváltás és költözés is?

4. megnyugodni, hogy van egy megfelelő méretű házunk, és kb jövő nyárig nyomorogni a kis lakásban, mert ez így kényelmes (férjem oldja meg a munkát két gyerek mellett a nappali közepén- vagy ő addig elmegy a házba :D ) csak ovikezdésre váltani intézményt, és csak az előtte levő nyáron költözni (júliusi a lányom, szóval kijön a matek)?

5. egyéb?


Jó, a 4. pont kicsit inkább már vicc kategória, de azért tényleg érdekele, hogy így, hogy nincs semmi nyomás a költözésen, mert ugye végtelen ideig maradhatunk egy lakásban, egy környéken, amit nagyon szeretünk, ami nagyon kényelmes távolságban van mindentől, ahova járunk, amire szükségünk van, hogy oldanátok meg a költözés-intézményváltás-szülés időrendiségét? Ugye a szülés az egyedüli, amit nem tudok befolyásolni, meg a költözködés is részben a kivitelezőn múlik, de azért már elég jó esély van rá, hogy nyáron tényleg elkészülnek.


Szeretném, ha a lányom a lehető legkevésbé sérülne ebben az egész folyamatban, ugyanakkor a kényelemről is nehéz lemondani (ami neki is kényelmes, azért lássuk be, nem csak én vagyok lusta).


Köszönöm mindenki segítségét előre is!



#költözés #bölcsiváltás #tesó születése
2022. ápr. 10. 12:28
A kérdező szavazást indított:
1
2
3
4
5 (válaszban kifejtem)
1 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Amikor befejezném a munkát szülés előtt, akkor átköltöznénk és egyáltalán nem vinném a nagyot bölcsibe, mivel nem dolgoznék.
2022. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
A helyetekben mindenképp átköltöznék még szülés előtt. Utána lesz épp elég dolgotok a 2 gyerekkel.
2022. ápr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Júniusban költöztök, a gyerek nem megy bölcsibe, hiszen úgyis otthon leszel a terhesség közepén, aztán meg az ujszulottel.
2022. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 a terhesség közepén még nem leszek otthon, októberig tervezek dolgozni, novemberben jönne a tesó.
2022. ápr. 10. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

4-re.


Igen, addig tervezel dolgozni. De 1, nem feltétlenül leszel olyan állapotban, és 2, ha mégis, akkor se ártana a már meglevő gyerek érdekeit előtérbe helyezni

2022. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem ti nem fogtok átköltözni, kényelmetlen a sok utazás.
2022. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

Én nyáron nem váltanék bölcsit, mert mire megszokja, az ottani körülmények az új nevelési év kezdetével megváltoznak. Az új ház sem 100%,hogy valóban megépül vagy költözhetővé válik a nyáron. Ezek miatt én augusztus végén-szeptembertől költöznek a bölcsiváltással egyetemben (a gyerek is talán jobban érti, ha azért kell az új bölcsi, mert a régitől messze laktok) + nyáron lenne pár hónapotok rá, hogy mindent előkészítsetek a költözéshez, nyugodt tempóban rendezkedjetek. Nem tudom, meddig tervezel dolgozni, de akkor már amúgy is az utsó trimeszterben leszel, simán maradhatsz otthon, vagy ha még tudod beszélni a főnököddel és megoldható akkor homeoffice-ban nyomni a végét. Így mindenbe szépen beleszoktok, kialakul az ottani ritmusotok, életetek mire jön a tesó. És ha egyik cím az állandó, másik a tartózkodási, akkor a régi helyen lévő kórházban is tudsz szülni (nemtom a bölcsihez melyik kell).

Nekem annó a bölcsis intézményvezető azt mondta, hogy a gyerekeknek mivel nem olyan kifinomult az időérzékük, mint nekünk a tesót és a bölcsikezdést/váltást ha akár pár hét-1 hónap különbséggel is tesszük nem fogja egybekötni.

Viszont túl sokáig nem húznám, hogy mindent külön, mert akkor meg sokáig állandóan változások érik. Mondjuk Te ismered a lányotokat, ő hogy bírja a változásokat, de a legtöbb gyerek nagyon jól tud alkalmazkodni, főleg, ha ti kellően felkészítitek és a lehető legtermészetesebben kezelitek az új helyzetet. Nekem így a leglogikisabb, szeptemberben költözés plusz bölcsi egy amúgy is beszoktatási időben lévő formálódó, nem pedig egy teljesen összeszokott csoportba. Utána meg babázás novemberben, ameddigre ő már rég túl lesz az előbbieken. Egyedül a munkakérdés nehezebb így, mert állami bölcsihez kérik a munka iszonyat, viszont akkor legalább egy ideig még dolgoznod kéne messziről, vagy ezt bevallom, nem tudom, hogy megy pontosan.

2022. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!