Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a rossz a mozaikcsaládban?...

Mi a rossz a mozaikcsaládban? Mitől jobb a "hagyományos" család?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Vannak esetek, amikor egyáltalán nem jobb a hagyományos család. Pl amikor sok a vita vagy bántalmazás is van.

Egyébként nyílván minden gyereknek az a természetes, hogy anya és apa együtt neveli. Egy válás megviselheti a gyerekeket. Arról nem beszélve, hogy a mostoha szülő- gyerek kapcsolat nem mindig alakul fényesen. Előfordul, hogy a mostoha szülő nem fogadja el a gyereket vagy fordítva. Vagy éppen a mostohatestvérek nem csípik egymást.

2022. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem jobb. Sőt! Rosszabb. Nehezebb. Mindenkinek.
2022. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nos, alapból az a rossz benne, hogy két tönkrement hagyományos család kell hozzá. A jó az benne, hogy a szereplők tanulhattak a hagyományos családban elkövetett hibákból.
2022. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Nem jobb. Nyilván az sem jobb, ha a szülők utálják egymást és együtt maradnak, de egy mozaikcsalád az nem család. Legalábbis nem olyan, mint egy család, ahol 6 évesen anyával és apával bekuckózva nézed az X faktort.


Nekünk egy eléh nagy mozaikcsaládunk van. Van mostohatesóm, féltestvérem mindkét oldalról, és még a féltesóimnak is van mostoha vagy féltesója, akik nyilván nem vesznek részt mindennap az életemben, egy évben max 2-3x találkozok velük, de akkor is nehéz.

Nem lehet úgy összejövetelt rendezni, hogy valaki ne sértődjön meg, vagy ne legyen balhé.


Emlékszem a nyolcadik osztályos ballagásomra mindenkit elhívtam, voltunk 46-an. Nagyon rossz hangulatban telt az egész, pedig azért hívtam meg egyszerre mindenkit, hogy ne ünnepeljünk kétszer, és legalább életemben utoljára lássam a szüleimet együtt egy asztalnál.

2022. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a gyerek számára a biztos pont apa és anya, akik együtt vannak. A válásal már eleve ez a pont, ami a gyereknek addig a világ közepe, szétesik. Ezt nehezítheti ha a biztonságos otthoni közegből is el kell mondjuk költözni. A gyereknek idő kell ezt feldolgozni, és nem hetek, hónapok, hanem akár évek is. Hangsúlyozom, ez nem törényszerű, de igenis előfordul, hogy nem elég neki pár hét túltenni magát a dolgon. A szülők viszont - tisztelet a kivételnek - gyakran nem várják meg hogy a gyerek túllegyen a dolgon és elfogadja az új helyzetet, hanem egyből ugranak bele az új kapcsolatba. Mozaik család esetén a gyereknek nemcsak az új partnerrel, de a mostohatestvérekkel is meg kell barátkoznia, ami nem egyszerű, pláne ha nem azonos korúak. Tehát, történik a második törés az életében relatív rövid időn belül. És akkor még nem beszéltünk az esetleges zavaró tényezőkről, mint tök ismeretlen emberek akik bekerülnek akarva akaratlanul a gyerek életébe, pl mostohatesók nagyszülei, unokatestvérei stb. Ez mind mind megbonyolítja azt hogy ők ebbe az új helyzetbe, mármint a gyerek, gyerekek, jól bele tudjanak helyezkedni. A szülők, akik nyilván boldogok az új kapcsolatban, szeretik a gyereket is annak látni. De mindig fel kell tenni a kérdést, tényleg boldog a gyerekem ebben az új helyzetben? Tényleg boldog attól hogy kapott 3 mostohatesót és már úton van a féltesó? Nagyon vékony jég ez, és nagyon nehéz jól kezelni. Tudomásul kell venni, hogy ilyen helyzetben a gyerek mindig sérülni fog, akárhogyis magyarázzuk ezt a "ha a szülők boldogok, a gyerek is boldog" rózsaszín maszlaggal.
2022. ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Na vajon? A jól funkcionáló eredeti család mindig jobb, mint két csonka családból lett mozaik. Szimplán azért mert ott lehetelen a "a te gyereked és az én gyerekem veri a gyerekünket" helyzet, mert mindegyik közös, így ugyanakkora a felelősség mindegyikért.

Persze ettől két csonka családtól lehet jobb a mozaik, ha tudnak együtt élni.

És persze a nem funkcionáló eredeti családnál is lehet jobb.

2022. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

A veszekedés és az egyéb dolgok mindkét esetben rosszak. Ez nemcsak a hagyományosra igaz.


A mozaik családnak csak hátránya van. Azért rossz, mert az emberek gyarlóak. Az újdonsült mostohák fúrhatják egymás családját. Ha születik közös gyerek, akkor eredeti gyerekek háttérbe szorulhatnak minden tekintetben. Újdonsült mostohák beilleszkedése is nehéz lehet. Ha van a mostohának is gyereke, akkor hatványozódik a helyzet. Nem beszélve arról, hogy a gyerekek állandóan utaznak.


Semmi előnyét nem látom a mozaik családnak.

2022. ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Derjaderja ***** válasza:
56%

Szerintem nem a mozaik családot kell az eredetihez hasonlítani, hanem a gyerekeket egyedül nevelő elvált szülőkhöz.

És teljesen egyedi. Jó esetben az a lényege, hogy jobb mint egyedül illetve jobb mint annak az adott embercsoportnak az előző kapcsolatai vagy jobb mint egy másik család ahol mindenkinek rossz, de nem válnak el.


Rossz akkor lesz, ha nem jö a kapcsolat a tagok közt, nem fogadják el egymást vagy ilyesmi. Relatíve rossz ha nagy a káosz pl több gyerek több szülővel, összevissza láthatások. De még azon is javít a jó hozzáállás.


Nálunk az anyukám (75 éves) baba korában elváltak a szülei, mert verte őket a férfi. Nagymamám pár év múlva újra férjhez ment, az új párja sajátjaként nevelte anyut, két fiatalabb testvére imádja. Kb elfelejtette mindenki hogy nincs vér szerinti kapcsolat.


Párommal 2 kis gyerekünk van és neki 14 éves fia. Ebben nehéz, hogy már mire megismertem és összeköltöztünk 8 illetve 10 éves volt, így nem anya-fia jellegű a kapcsolatunk, viszont ennek is van előnye pl én nem utasítom meg nevelem csak jókat beszélgetünk. A gyerekeink rajonganak a bátyjukért. Hátrány hogy szegény fiúnak mind2 családjában pici gyerekek vannak. Ő szuperül bírja, de én biztos kiakadnék a helyében ha kamaszként naponta babákkal kell egy asztalhoz ülni. Mondjuk nálunk a 11 évvel idősebb édestesóm is kiakadt ettől rajtam.

Nehéz a logisztika, mert egy másik országban lakik és fél nap hozni-vinni. Nehéz neki a tanulás meg hogy elmegy utazásra rengereg ideje. Nehéz neki hogy mindenhol mindenki látni akarja. Ez jó is de fárasztó. Nehéz az otthoni nagyobb tesójának, hogy a bátyja még plusz 4 helyről kap ajándékokat (az én szüleim, nagynénémék, az apja szülei) és plusz csomó helyre utazik. Nehéz hogy az egyéves és a hároméves gyerekem szomorúak ha elmegy. Nehéz hogy amikor jön, az apja vele van minden este, nyáron hetekig, érthetően, én a kicsikkel és hiányzik a párom. Könnyű hogy a másik családdal jó a kapcsolat és nagy a megértés, a páromék közt nincs indulat, de az ellenkezője jellemez sok mozaik családot.


Barátnőméknél 2 illetve 3 gyerek van a férfi és a nő részéről, az külső szemnek egy káosz. Viszont jól csinálják, a gyerekek jól bandáznak, a láthatások össze vannak hangolva. Nehéz lehet hogy emiatt mindent hetekre előre kell tervezni.


Összességében egyedileg kell dönteni nem előre ítélkezni vagy sajnálkozni. Bármilyen is lehet egy bármilyen család, látszat, vérség stb ellenére is.

2022. ápr. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Derjaderja ***** válasza:
75%

Emellett én 2 olyan embert is ismerek, ahol az elvált anyuka a fia nevelésében élte ki magát és eléggé mártír és helikopter lett. A fiú kb párt keresett neki, hiába, és egyik eset sem végződött kedvezően (nagy ambivalencia, menekülés anyától akinek persze széttört a szìve, a fiúnál későbbi kapcsolati zavarok).

Ez nem törvényszerű, de azért egészségesebb ha egy felnőttnek nem pl a kamasz fia a legközelebbi érzelmi és testi kontaktja.

2022. ápr. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy ez mennyire számít mozaik családnak, de nálunk pl az a helyzet, hogy 3man vagyunk testvérek, mind a hárman 20 fölött, (ketten bőven) tehát felnőttek vagyunk lényegében. Nekem már van 2 gyermekem.

Édesanyám beújított magának egy új párt, ahol egy velem egyidős lány van, illetve egy 6 éves kislány (külön-külön anyától).

Jelenleg az a szituáció áll fenn, hogy anyám kb tojik a fejünkre, ami engem nem különösebben hat meg, ellenben nem igazán díjazom, hogy ennek az unokák isszák meg a levét, hiszen olyan szinten próbálja be nyalni magát a 6 éves kislányhoz, hogyha jelen van, az én fiamnak a kezét sem hajlandó megfogni :D

2022. ápr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!