Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éri hátrány a gyereket, ha...

Éri hátrány a gyereket, ha régimódi nevet adunk neki?

Figyelt kérdés

Kisfiút várunk és nekünk a hagyományosabb nevek tetszenek, olyanok, amikből sok van a felnőtt korosztályban, mindenki ismeri őket, a mostani kisgyerekek között viszont ritkának számítanak. Most pl. az István és a Csaba között hezitálunk.

Viszont többektől is hallottuk már, hogy ezzel szívatjuk a gyereket, csúfolni fogják érte, miért kell "öreges" nevet adni neki, biztosan utálni fogja, stb.


Ti hogy vélekedtek ettől? Tényleg nehezebb lesz az élete egy 2021-ben született kisbabának, ha Csabának vagy Istvánnak nevezzük el...?



2021. júl. 13. 13:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%
Csaba szerintem nem öreges, azt szívesen adnám, a másik nemcsak öreges, nekem nem is tetszik, de ha nektek igen, akkor adjátok azt.
2021. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Ennyiből Máténak, Balázsnak, Bálintnak is neveznek el 2021-ben gyerekeket, és 30 éve is divatosak voltak. Nem értem, miért pont az Istvánnal lenne bajuk az embereknek. Meg hogy egyáltalán miért van bajuk az embereknek mindennel... Nem mindegy hogy van az a gyerek elnevezve? Persze nem kell teljesen idiótát se csinálni belőle (Brendon, Medox, stb.), de egy Istvánnal vagy egy Csabával semmi gond nincs szerintem.
2021. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
77%
Ezek nem öregesek. A Kálmán vagy az Elemér, esetleg a Géza, na ezek már döfik. :)
2021. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nincs ezekkel gond, nem tragikus, szerintem egy Medox ezerszer gázabb. Más kérdés, hogy a Csaba számomra az egyik legirritálóbb név a világon, de az István teljesen ok.
2021. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
98%

Semmilyen hátrány nem éri a gyereket, emiatt ne aggódj. Ez már az a korosztály lesz szerintem, akik nem a nevek miatt fognak csufolodni, lesz elég furanevű köztük, hozzá fognak szokni hogy van ilyen is és olyan is.

Egy Istvánnal vagy Csabával nem lesz gond.


Egy jó tanácsot pedig fogadj meg, ne beszélj se rokonnak se barátnak a gondolatban lévő nevekről, nézd meg most is 2 tök normális névről akarnak lebeszélni...

Komolyan, érdemes csak akkor közölni ha már az anyakönyvi kivonaton szerepel, mert feleslegesen elbizonytalanítanak. 🙂

2021. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%

Manapság a szülők versenyt űznek abból hogy ki tud hülyébb nevet adni a gyerekének úgyhogy nem hinném hogy azért csúfolnák mert normális neve van.

Inkább legyen István vagy Csaba mint Noel, Nolen, Medox stb.

2021. júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Az István 41., a Csaba 57. leggyakrabban adott név a 2020-as listán. Ez azért azt jelenti, hogy benne van még a jelenleg divatos nevek között és nem számít furcsának. Azok a gyerekek akik csúfolódnak azok ha nem a neve miatt, akkor más miatt fogják bántani egymást. A normálisan nevelt gyerekek meg simán elfogadják a Noelt és az Istvánt egymás mellett is, nem is lesz furcsa nekik, hiszen ebben nőnek fel.
2021. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
29%

Én nem adnám, őszintén megmondom. Extra divatnevet se!

A mi időnkbe csufolodtak, ma már nem hiszem.

2021. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a szülőknek arra is gondolnia kéne, hogy olyan nevet adjanak a gyereknek, hogy felnőtt korában, ha olyan szakmája lesz, komolyan lehessen venni. Képzeld el, hogy ülsz egy orvosi rendelő, vagy egy ügyvédi iroda előtt. Ki van írva, hogy Dr Kis István és Dr Ökrös Medox. Mit szeretnél csak a név alapján, melyik legyen éppen bent?


Mindkét név jó.

2021. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Csabát szerettem mindigis a leendő fiamnak. Aztan Bendegúz lett.

Istvánt is simán adnám, szerintem szép név.


De elmondom, annyira nem ritkák.

Nálunk ismerősi körben, oviban 2 féle véglet van. Az egyik ez az ultragáz Benett, Nolen, Medox vonal... van olyan ovistársa a fiamnak, akinek 1 év után nem tudtam megjegyezni a nevét, olyan extrém...

A masik véglet pedig ez a "régies", apa/papa után kapott. Pl a csolortban 3 Isti is van a 21 gyerek közt. Az Isti, a Pisti Meg a Pityuka, így hívják az ovonenik őket, meg lehessen különböztetni. Unokatesó pl József lett, Joci.


Szóval inkább ez, mint ezek az új nevek, csak ezzel azt akartam mondani, ezek sem ritkák.

2021. júl. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!