Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak lenézve azok a...

Miért vannak lenézve azok a nevek, amiket a romák adnak, a romáknál divat?

Figyelt kérdés
Ramóna, Vanessza, Géza (stb.) nevekhez szinte mindig odaírják, hogy nem adnák, mert a kisebbség előszeretett el adja. Miért vannak úgymondván megbélyegezve ezek a nevek?
2022. ápr. 23. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem adok a gyerekemnek török nevet, mert nem vagyok török. Romát se mert nem vagyok roma. Ettől még nem nézem le egyiket se.
2022. ápr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

#1

Akkor gondolom Aba, Abád, Ajándék, Illangó vagy Ilma, esetleg Domán a gyerekeid nevei, semmiképp sem Anna vagy László, mert azok sem magyar nevek ám.

2022. ápr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 NTBS ***** válasza:
82%
Szerintem azért, mert sokszor feleslegesen cifra nevet adnak. K. Hanna Kiara, S. Mirella Letícia, stb.
2022. ápr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Mert nevetséges hogy amikor van egy aktualis brazil vagy török szappanopera ami évekig is eltart, akkor az ott szereplő, teljesen magyartalan neveket adják gyerekeiknek a romák.


Lásd. Lakatos Márió, Farkas Roxana meg a fene tudja.... Nem nézek ilyeneket.


És a legrosszabb ráadásul hogy a filmekben ezek a személyek igen jól öltözött, gazdag emberek jólétben, itt meg a putrisoron meg a kocsisoron tengődnek.

2022. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

Mert a röhögés rámjön,ha meghallom...Kevinke, Dzsenike, Zafira (ismerek ilyen nevű kislányt)...a múltkor egy cigányasszony kiáltotta a játszón,hogy Mirelllaaaa! El kellett fordulnom,hogy ne lássa,hogy nevetek..Komolytalan nevek. Magyarországon viccesnek hatnak.

Ismerek még Izabellát,Jázmint, Dollit...

2022. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt nekem nem tetszenek ezek a nevek, idegennek érzem őket magamtól, másrészt meg tök mindegy, hogy miért, de meg vannak bélyegezve ezek a nevek és semmi pénzért nem sütném rá a saját gyerekemre is a bélyeget általuk.
2022. ápr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Hasonlítsd már össze:


Petike! <----> Dzsásztinka! ...


Naugye..

2022. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
De ki írt Dzsásztinról meg Hoszé Ármándókról? Vanesszáról meg Ramónáról volt szó emberek...
2022. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, szerintem a Mirella tök szép név. Én csak egy magyar lányt ismerek, akit így hívnak.


Én egyébként azokat a neveket nézem le, amit undorítóan erőltetett fonetikus módon kell írni. Pl Dzsesszika, Brendon. Meg a szappanopera nevek is cikik szerintem.

2022. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!