Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted hány gyermekes...

Szerinted hány gyermekes embereket kellene leginkább segíteni anyagilag?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. ápr. 30. 20:09
A kérdező szavazást indított:
Azokat, akiknek nincs gyerekük.
Azokat, akiknek egy gyerekük van.
Azokat, akiknek két gyerekük van.
Azokat, akiknek három gyerekük van.
Azokat, akiknek négy gyerekük van.
Azokat, akiknak öt gyerekük van.
Azokat, akiknek ötnél több gyerekük van.
Nem gyermekszám, hanem rászorultság alapján kellene támogatni az embereket,
Senkit sem kellene támogatni. Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.
100 szavazat
1 2 3
 1/21 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
79%

Nehéz kérdés és nyilván nem lehet egy gyakoris szavazással eldönteni a kérdést.

Persze mindenki azt mondja, hogy a saját korosztályának a boldogulása a legnehezebb, én például 25 éves vagyok és reménytelennek érzem azt a távoli célomat, hogy egyszer önerőből vegyek egy családi házat. Így én úgy gondolom, hogy a fiatal gyermektelenek kéne segíteni, hogy egzisztenciát építsenek ki. Persze ez az államnak kevésbé éri meg, hiszen mi a garancia arra, hogy aztán a társadalom hasznos tagjaivá válnak-e (=családot alapítanak).

Így az állam részéről jogos elvárás, hogy "tegyünk le valamit az asztalra", azaz gyerekek száma után fizet...

Még akkor is, ha én 25 évesen még nem akarok gyereket.

2022. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az első gyerek az, ahol az anyagiak komolyabb befolyással bírnak a döntésnél.
2022. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mindenki annyit vállaljon amennyit elbír....
2022. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem semmivel se kell őket támogatni. Nekem is van hobbim és azt sem támogatja senki.
2022. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

A fiatalokat kellene segíteni, hogy legyen kedvük egyáltalán gyereket vállalni. Mert ezzel a rengeteg családtámogatással szerintem inkább őket hozták hátrányba. Egy egyedülálló kbl. lehúzhatja magát a klotyón, de sokszor egy fiatal pár se nagyon tud elindulni az életben, ha nincs némi hátszél.

Ezzel szemben azt látom, hogy akinek 3 vagy több gyereke van, az vagy amúgy is gazdag, megteheti, hogy 3 gyereket nevel, és nem szorul rá a támogatásra, vagy pedig a segélyért szüli sorban a kölyköket.


Persze, azt is megértem, hogy az állam célja az, hogy minél több gyerek legyen, akikből majd egyszer adófizető állampolgár lesz (remélhetőleg), de talán azoknak is meg kellene köszönni, akik összehordják a pénzt a gyerekesek támogatására...

2022. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem miért jár plusz pénz annak aki gyereket vállalt. Ne az én zsebemből etessék már a más porontyát: annyi gyereket kéne vállalni, amit el is bír tartani segély, meg egyéb jutifalat nélkül is.
2022. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg népszerűtlen leszek, szerintem nem a gyerekek számához, hanem a szocio-ökonómiai háttérhez kellene igazítani az állami támogatásokat, vagy azok hiányát. Tehát akinek sok gyereke van, és hozzá kényelmes életet lehetővé tevő jövedelmi viszonyai a családban, annak én nem adnék semmit, csak azért, mert jajj, van x gyerek. A törvénytisztelő, munkaviszonnyal rendelkező állampolgárokat egyaránt olyan mértékben kéne segíteni, hogy európai emberhez méltó körülmények között tudjanak élni, ha ez megy önerőből is, akkor nem szorul az illető állami támogatásra, ha meg nem, akkor is csak eddig a pontig, nem pedig a csillagokat is nekiadni, mert sok gyereket vállal.

A jelenlegi "népesedéspolitika" szerintem gyorsan vissza fog ütni, egyrészt amikor a csom miatt összeházasodók elkezdenek tömegesen válni és vagyonmegosztásért pereskedni, másrészt meg azért, mert a nép közé zúdított ingyenpénz miatt hatalmas áremelkedés volt az ingatlan- és építőanyagpiacon, ezért olyanok árazódtak onnan ki, akik amúgy a pár évvel ezelőtti helyzetben saját erőből vagy piaci hitellel teljesen esélyesek lettek volna saját ingatlant venni, most viszont már cseszhetik.

2022. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük ott, hogy miért kell mindenkinek 3-4 gyerek? A támogatás miatt. De akinek nincs valamiért - nem lehet, nem akar, nem mer vállalni - az le van ejtve.

Hát szerintem keressen mindenki annyit, hogy meg tudjon élni, és eltartani 2-3 gyereket maximum. Nekem még nincs, de én is csak a sajátjaimat szeretném majd eltartani, másét nem!

És persze munkahelyhez kötném a támogatásokat is. Mert aki nem dolgozik, csak szül, az más kárára teszi, ugyanis a munkásember fizetéséből vonják le ezeket a támogatásokat.

Osztom a heteske véleményét, tökéletesen leírja a lényeget!

2022. ápr. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
Nem a szülő kapja a támogatásokat, hanem a gyerek(Az, hogy sok szülő ezt lekakilja és saját magára költi az más tészta), tehát én amondó vagyok, hogy egy gyerek egyformán megérdemli a támogatást függetlenül attól, hogy milyen anyagi hátterű családból származik.
2022. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
35%
9-es, és azzal mi van, hogy más dolgozó embertől vonják le? Egy gyerekes nem is kap normális támogatást. Egyedülállóknak, egyedülálló szülőnek 0 segítség jár! Vagy akkor ellenőrizni kell, mire megy el a pénz. Ja és az árvaházak meg tele vannak, nevelőszülőket is keresnek. Azokat a gyerekeket ki segíti?
2022. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!