Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy Kádár idején...

Az igaz, hogy Kádár idején nem láthattunk hajléktalan embereket, nem volt munkanélküli, nem akadt hiteleibe belefulladó család, nem nagyon volt bűnözés, ellenben minden kismama otthon lehetett gyermekével 3 évet, aki akart dolgozhatott?

Figyelt kérdés
mindenkit elláttak a korházak, nem léteztek több hónapos várólistáka gyerekek biztonságban nőhettek fel és az iskola - bár kötlelező szervezetekkel (pl.: úttörők) - de mégiscsak megnyugtató módon gondot viselt utódainkra, iskolafogászattal, olcsó tankönyvekkel és egyenlő esélyekkel a továbbtanulásra. Ez igaz
2018. júl. 8. 11:38
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
6%
Igen, Kádár idején baloldali kormány volt, most pedig szélsőjobbos van. Ilyen nagy a különbség.
2018. júl. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
52%

Igen. Ez így volt. Ebben a korszakban nőttem fel és amit írtál a kérdésedben az utolsó szóig igaz.


46F

2018. júl. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
40%
Igen.Dolgoztam, 3 gyereket neveltem egyedül.Semmi bajunk nem volt.Szüleimnek sem.Minden kiszámítható volt. Igaz külföldre 3 évenként mehettünk, de nem hiányzott.Nem volt várólista, a gyerek holmik dotálva voltak!Bár megtanultam varrni, így még olcsóbb volt.Úgy tudom, szerették Kádárt. Persze őt is irányították, de nem lopott milliókat..
2018. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
37%
Szánalmas, hogy 40 évvel ezelőtt élhetőbb volt az ország, mint jelenleg.
2018. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
70%
Kórházakat abból a kemény adókból látták el amiket az emberektől elvontak , tehát alap hogy ellátták az embert ha megsarcolták . A tovább tanulás is a jövedelemadóból ment , az olcsóság azért volt tapasztalható mert mesterségesen támogattak élelmiszert gyógyszert NYUGATI EXTRA HITELEKBŐL , Fekete J társtettes segített az uzsora bevezetésében . A lumpen alakokat piti bűnözőket betették udvari melósnak és egyéb bújtatott állásba tették amik lehetővé tették a szabad rablást kifosztást és ezek közül lett pár újgazdag és vállalkozó . Az igaz és tény hogy Kádár J szervezte az AVHt és vezette be az államterrort nevéhez kötődik a munkatáborok bevezetése . Nézd meg az Ávosok dokumentumfilmet mielőtt zagyva hazug baloldali promót nyomsz .
2018. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy nem voltak ilyen várólisták, csak épp nagyon sokféle kezelés sem volt elérhető, ami ma már elérhető.


A munkanélküliség kapun belüli munkanélküliség volt.


Viszont kötelező volt dolgozni, nem lazsálhattál, különben bevittek közveszélyes munkakerülésért.


Bűnözés nagyon is volt.


Most is van iskolafogászat, tankönyv pedig sokszor még ingyenes is. És most is választhat az anyuka, hogy otthon marad a gyermek 3 éves koráig, vagy visszamegy dolgozni.

2018. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
28%
#5 szerencsere azota nincs ado, es nem vesz fel hitelt az orszag. Ugye????
2018. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
11%

"A munkanélküliség kapun belüli munkanélküliség volt.

Viszont kötelező volt dolgozni, nem lazsálhattál, különben bevittek közveszélyes munkakerülésért."


Most akkor kapun belüli munkanélküliség volt vagy kötelező volt dolgozni és nem lazsálhattál?

Jó lenne eldönteni végre...

2018. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az a kib.szott gáz, hogy ennyi komcsi írkála "hanyatló nyugat" által létrehozott internetre. Ráadásul az egyetlen, aki értelmeset írt, le van pontozva.
2018. júl. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
"Nézd meg az Ávosok dokumentumfilmet mielőtt zagyva hazug baloldali promót nyomsz" En csak kerdeztem mivel en mar a rendszervaltas utan születtem
2018. júl. 8. 12:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!