Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan barátnőtök, akit...

Van olyan barátnőtök, akit elveszítettetek miután anyává váltatok?

Figyelt kérdés

Legnagyobb meglepetésemre az egyik legjobb barátnőmet most érzem legtávolabb magamtól. Neki már van egy 1,5 éves kislánya. Sokáig "kifogás" volt a találkák elől a koronavírus, amit persze igyekeztem megértően kezelni. Aztán az, hogy mennyi dolga van, amit én ugye nem érthetek (az ilyen beszólások már alapból fájtak, hiszen tudta, hogy mindennél jobban szeretnénk babát, de nem jön), majd az, hogy ők már inkább gyerekesekkel találkozgatnak. De azért telefonon és online tartottuk a kapcsolatot, mindig érdeklődtünk egymás hogyléte felől. Hamarosan szülök és egyszerűen azt érzem, hogy nekem ez a kapcsolat már sok, már nem a régi, már nem igazán találjuk a közös hangot. Ha kifejezem az aggájaimat a várandóssággal kapcsolatban mindig csak valami lekezelő "lesz ez még rosszabb is" válasz érkezik, vagy éppen valami okoskodó ősanya válasz. Ez engem folyamatosan lehúz lélekben, nem feltölt. Inkább nem mondok semmit, csak végighallgatom a problémáit, majd letesszük. Energiavámpírnak érzem, amikor nekem is inkább sok-sok energiára lenne most szükségem. Nagyon fáj, de úgy érzem, hogy nincs értelme ezt a kapcsolatot a továbbiakban erőltetni.

Nem tudom, nem voltam még ilyen helyzetben, nagy a baráti társaságunk, mindenki mással tudunk ugyanolyan viszonyt ápolni függetlenül a már meglévő, vagy érkező gyerekektől. Nálatok volt olyan kapcsolat, amire rányomta a bélyegét a gyerekvállalás?


2022. máj. 4. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Igen, átalakultak a baratságok. Volt ami akkor tért vissza amikor nekik lett baba.
2022. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Igen volt.

Van aki azóta is gyerekmentes, és ugyan azt az életvitelt tolja mint anno tini és 20 éveink elején. Tehát haverok, buli, fanta érzés. Szinte ahogy kiderült, hogy terhes vagyok, eltűnt mint szürke szamár a ködben.

De sokkal jobban fájt a gyerekkori barátnőmtől.

Mikor ő terhes lett, nagyon igyekeztem mellette állni, érdeklődni mindenről, izgultam érte, szülés után is, de ő volt az aki elkezdett elhatárolódni. Persze megértettem, hogy más a fontos, de ettől függetlenül ott voltam neki.

Azt hittem majd, ha én is terhes leszek, akkor ott lesz ő is, támogat, ellát jópofa tanácsokkal. Hát sehol sem volt..

Igazából akkor értettem meg, hogy lecserélődtem, mikor ő újra munkába állt és élte az új társasági életét.

Azóta nagyon felszínes a kapcsolatunk. Havonta, pár havonta oda böfögünk 1-2 tömör mondatot egymásnak, és kész.

Én rengetegszer próbáltam újra éleszteni a kapcsolatot, sok kifogást, szép és be nem tartott ígéretet hallottam.. Felesleges.

2022. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Igen, van ilyen

Én a csajjal, férjem a férjével volt jóban. Sokat jártunk el négyesben. Együtt karácsonyoztunk, szülinapoztunk, sokat kirándultunk. Stb


Mikor terhes lettem az első gyerekünkkel, mentünk hozzájuk bejelenteni. A srác tök örült, egyből mondta a csajnak, na erre hozzon egy pálinkát, koccint a férjemmel. A csaj reakciója annyi volt, majd akkor koccintgasson, ha a saját gyerekére kell. 1 éve próbálkoztak, így érintette.


Mégis ennek ellenére férjem ötlete alapján ők lettek a fiunk keresztszülei.

Viszonylag jó maradt a kapcsolat, de közel nem olyan mint volt.


Rá 2 és fél évre ujra terhes lettem. Na az kifakasztotta a csajt. Hogy nekem minek 2 gyerek, mikor neki 1 se jön össze.

Terhesseg alatt már szinte alig beszéltünk, mióta szültem (7 hónapja) meg nem is beszélünk. Férjem és a férje is azóta kb havi 1x. Mert náluk a csaj kb tiltja, hogy a férj az én férjemmel jóban maradjon.


Azota lett egy új barátnője, akinek 2 gyereke van. A barátnő imád maszkálni, csavarogni, bármit csinálni ami nem a gyerekeivel kapcsolatos. Folyamat a csajnak passzolja le a gyerekeket, és most így boldogok...


Nekem meg áldásom rájuk 🤣

2022. máj. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs gyerekem, neki lett, és igeen, csak voltunk barátok
2022. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen, eltunt, kb. az osszes kozeli baratnom.


A legjobb baratnom (akivel elotte hosszu evekig szinte naponta talalkoztunk) miutan 6 hetes terhesen mondtam neki a hirt, eltunt. Azota se hallottam felole, ennek 7 eve. (nincs gyereke azt tudom )


Masik baratnom akivel 25 eve voltunk baratnok , a babam 6 honapos koraban eltunt, ennek is 7 eve. Azota sincs gyereke.


A harmadik szinten jo baratnom a fiam 1-2 eves koraban tunt el.


DE

Szerencsere lettek nagyon jo anyuka baratnoim babas csoportokbol. Fura az elet ...

2022. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nincs, ugyanazok vannak 25-30+ éve
2022. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ez olyan szomorú. Azt még valahol meg is értem, ha a nem gyerekesek nem találják a helyüket ebben az új helyzetben (érkeznek a gyerekek a társaságban). De hogy valakinek már van gyereke és ahogy más is írta, akkor "tűnik el", vagy viselkedik energiavámpírként, amikor én is támogatást várnék, mert nálunk is érkezik, az számomra nagyon fura érzés. 10+ éves barátság ér így véget. Azt hittem együtt csináljuk majd végig, ahogy nagyon sokminden mást is. Többek között az ő várandósságát is. Azt hittem, hogy a gyerekeink is jól összebarátkoznak majd, idővel csinálhatunk nagy kirándulós, közös programokat, együtt nőnek fel... Hát nem. Tényleg fura az élet. A férjem társaságában annyira jó példákat láttam eddig, elkeserít, hogy nálunk ez nem működik már.
2022. máj. 4. 22:46
 8/14 anonim ***** válasza:
15%

"Lesz ez még rosszabb is", "okoskodó ősanya válasz"...

Erre csak azt tudom mondani, hogy te meg túl érzékeny vagy! Először azért, mert nem akart jönni a baba,ami érthető módon frusztrált. Most meg azért, mert terhes vagy és tombolnak benned a hormonok.

Nem ősanya ő sem, csak valamivel tapasztaltabb, mint te. A "lesz ez még rosszabb is", pedig a kőkemény valóság. Tényleg addig a legkönnyebb, amíg a pocakban van a baba. Ezt nem rossz szándékból mondja, hanem tény.

Szerintem ne bontsd fel a barátságot, mert később, ha màr megszültél igencsak jól fog jönni egy barátnő, aki tapasztalataival segít. Vagy szimplán csak megvígasztal, hogy nem vagy egyedül a bajban, hiszen ezt ő is végigcsinálta nemrég.

2022. máj. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Nekem nincs gyerekem, nem is szeretnénk...

Őszintén, mind3 legrégebbi, legközelebbi barátnőm már akkor lekopott, mikor közülünk, elsőként én 25 évesen férjhez mentem. Nem igazán értettem, mert 1,5 évig együtt voltunk házasság előtt és addig semmi probléma nem volt, lógtunk együtt havi 1-2 alkalommal ahogy mindig. Viszont az esküvőm után, Onnantól nem hívtak többet csajos napokra, programokra ahova mindig együtt mentünk, ketten szinglik voltak egyébként, egy pedig 6 éves kapcsolatban. Voltam akkora hülye, hogy meghívtam őket az esküvőnkre, de átlátszó kifogásokkal élve visszautasítottak. Az egyik megígérte, de aztán egy szó nélkül egyszerűen csak nem jelent meg. Rákérdeztem anno, de azóta se válaszolt, több mint 10 éve😂

Az esküvőm után, miután az első olyan csajos nap posztot megláttam ahova nem hívtak, megkerestem őket, de nem reagáltak, volt amelyik le is tiltott egy időre. Lekoptattak. Hát elengedtem a dolgot, bár fájt, 10+ év "barátság" után. Pár hétre rá láttam fbn hogy szereztek egy új szingli csajt a bandába és vele programoztak onnantól. A mai napig látom megosztva a képeiket ahogy együtt mennek ide- oda. Azóta csak az egyikük ment férjhez,+ van egy gyereke is.

Gyerekszületés után is elment pár barát, őket én nem keresem inkább, mert abszolut nem voltak vevők semmilyen más témáról beszèlgetni mint a gyerek, vagy lemondtàk a találkozókat a gyerekre hivatkozva. szóval már nem voltunk egy hullámhosszon.

Nem maradt senkim, de már nem is érdekel ez régóta. Jól megvagyok a párommal, illetve egyedül, a hobbijaimmal. Ez nekem bőven elég.

2022. máj. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem is egy...
2022. máj. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!