Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiket szoktak "szuperanyáknak"...

Kiket szoktak "szuperanyáknak" nevezni?

Figyelt kérdés
Az idézőjel nem véletlen, most a pejoratív értelemben kérdezem, ahogy itt is használják. Ebben az esetben jól gondolom, hogy azokat, akik meg vannak győződve, hogy az ő csemetéjük a legszebb/legokosabb/legjobb, kiegészülve esetleg azzal, hogy ő meg a legjobb szülő, és a másik szülő nem jól neveli gyermekét? Vagy van egyéb hasonló tulajdonságuk is? Ismertek amúgy ilyen embereket?
2022. máj. 7. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Számomra Krisztike az, aki 3 gyerek mellett az élete minden percében tip-top, magassarkúban szült, napi 3x szexel a férjével, milliós fizetése van, és természetesen tökéletesen neveli a gyerekeit. Mindenkit egy szakadt ősanyának nevez, aki nem így él.
2022. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Itt a gyakorin bárkit annak neveznek, aki képes leírni, hogy pl: tudatosan nem ad 1-2 évig hozzaadott cukrot; nem néznek tévét a 3 év alatti gyerekei...stb.

Holott ezek egyike se jelent önmagában szuperanyaságot, de mivel képtelenek elhinni és vetítésnek hiszik, ezért jönnek a gúnyolódó szuperanyuzással.

Rám pl: igaz a felső kettő, még a 6 éves is szökőévente tévézik, "mégis" olyan távol vagyok a szuperanyaságtól, mint Makó....

Sokszor vagyok türelmetlen, fáradt, felemelem a hangom. Mondjuk ezen a tévéztetés nem sokat segítene.

2022. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Én azt nevezem szuperanyának, aki nem engedi a gyereket tvt nézni, viszont csecsemő korától a telefont bámulja a gyerek, azon játszik, néz/hallgat mesét, 3 évesen már kezelni tudja. De tv, az nem!

Személyesen jsmerek ilyet.

2022. máj. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Leginkább arra szokták ezt mondani, aki mindent tud és mindent jobban. Nem érti, hogy másnak miért vannak gondjai, hiszen neki sosincs semmi. Pl hogyhogy nem tud valaki főzni a gyerek mellett, neki megy ez simán, mi az hogy nem alszik a gyerek, csak nevelni kell, stb
2022. máj. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Én azokat nevezném annak, akik egy adott módon nevelik a gyereküket, és megszólják azt, aki nem úgy tesz, mint ők.

Ha van is egy adott filozófiája a dolgokról, tartsa meg magának, és ne szólja meg azt, aki máshogy csinálja.

Az igazi SZUPERANYA szerintem nem üti bele az orrát más dolgába, és nem szól le mást, csak mert más a felfogása a dolgokról.

2022. máj. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Ja, meg kiegészíteném azzal, hogy jellemző rájuk, hogy ítéletet mondanak egyből, csak mert másnak nem úgy megy valami, ahogy nekik, vagy nem azonnal, akkor már megy a melldöngetés, hogy mekkora egy lúzer a másik, de bezzeg ő...

Ezektől a bezzeg emberektől fordul fel a legjobban a gyomrom.

2022. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

En azt imadom itt (szemelyesen nincs ilyen ismeros) h valaki leirja h jarnak jatszoterre, es van olyan anya aki kb ilyenkor ordoguzest mormol el a vonal masik vegem 🤣

Egyébként ha nem kotnek belem, en nem szolok bele mas mit csinal, meg akkor sem ha nagyon nem tetszik..

2022. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Én azokat hívom szuperanyunak, aki mondjuk elkezd kioktatni, mert az én gyerekem nem alszik jól, és biztos én rontottam el, hisz ő jobban tudja, mert az ő gyereke jól alszik. Vagy bármi ehhez hasonló. Az ilyeneket kb szó nélkül otthagyom, hogy jól van ügyes vagy...

Szerencsére vannak anyuka barátnőim, nálunk íratlan megállapodás, hogy mindenki úgy rontja el, ahogy akarja, nem szólunk bele. 😂

2022. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tehát az ilyen "szuperanyu" legtöbbször olyan, aki, ha nem azonosulsz az ő nevelési elveivel, akkor beléd köt, ráadásul mindezt kioktató módon?
2022. máj. 7. 20:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Én ezeket a túlaggódós, túlféltős, túlszeretős anyukákat hívom annak, akik szerint csak az a jó és egészséges, amit ők csinálnak, és ahogy ők csinálják, minden más elítélendő számukra.
2022. máj. 8. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!