Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet dolgozni és gyermek...

Hogy lehet dolgozni és gyermeket is nevelni egyszerre? Hogy van embereknek ennyi energiájuk?

Figyelt kérdés

Vagy hogy lehet ennyi energiát szerezni?

Engem a munka lefáraszt rettegek mi lesz ha itt lesz egy gyerek is… és így is épp el tudjuk tartani magunkat, pedig jó a fizetés.


2022. máj. 7. 22:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Egy nap 24 óra. Magadra annyi idő jut, míg kicsik, amíg megfürdesz és alszol. Persze aki pozitívan fogja fel, annak a gyerekkel töltött idő is kikapcsolódás (de nem az).
2022. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Dolgozó szülők mellett nőttem fel, valahogy csak megoldható, de nem való mindenkinek gyerek. Egyébként a gyerektől is függ. Tesómmal mi teljesen mások voltunk, én voltam a nyugodtabb, csendesebb, tesóm örökmozgó volt.
2022. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Ha rettegsz, ne vállalj gyereket. Nem kötelező, szerencsére.

Egyébként úgy bírják, hogy kimerültek, lestrapáltak

2022. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Amíg dolgozol valamilyen intézményben van a gyerek korának megfelelően. A szabadidőd az ő lefekvése után kezdődik. Nem ártanak bevethető nagyszülők néha.

Jó fizetés mellett el kellene kezdeni spórolni, ha éppen megéltek, akkor pazaroltok. pld. pelenkára, de bébiszitter, nyaralásra, is, hogy kikapcsolódás legyen.

2022. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
25%

Életem legjobb időszaka a

gyes-es idő volt ,ne rettegj. Ha jó a fizetésed ne izgulj az anyagiak miatt , kapni fogsz gyed-et , nem maradsz pénz nélkül . Nekem szar volt a fizetésem , mégis megvoltunk . Igaz , hogy mióta megint dolgozok türelmetlen vagyok a gyerekekkel , mert fáradt vagyok , szinte mindenkinél ez van

2022. máj. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%

4

Hàt azért ez így nem teljesen igaz...

2022. máj. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Én élveztem a gyerekkel otthon töltött időt is. Az első pár hónap volt kemény, meg utána is sokszor kialvatlan voltam, viszont mi sokat jöttünk mentünk kisgyerekkel is, és ez engem feltöltött. 2,5 évesen ment bölcsibe, én kezdetben 6 órában dolgoztam, korán mentem érte, majd mentünk kicsit csavarogni, játszótérre, parkokba, fagyizni, anyukámékat, tesómékat, nagynénémet, dédi papát meglátogatni. Gyerek előtt 9-10 órát dolgoztam, ahhoz képest ez a délutáni csavargásos, gyerkőcös időszak sokkal jobb volt. Nekem a gyerekkel töltött idő is kikapcsolódás, meg játszótéren azért játszanak együtt a gyerekek, addig lehet beszélgetni más anyukákkal, vagy nekem például a tesómmal, akinek szintén van gyereke.
2022. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Stábbal bárhogy (pl. 2 nagymama, nagypapa, akik ahol tudnak, segítenek, pláne ha közel élnek veled, vagy egy háztartásban)

Jól kereső pár, aki igazából megteremti az alapot minden körülmények között és a másik fél ráér alkalmi munkát vállalni, vagy napi pár órát dolgozni, részmunkaidőben.

Amíg a gyerek bölcsibe oviba van, még elég az a kis szabadidő, ami marad utazás + 8 órás munka után.

Mikor a kisgyerek iskolás és tanulni kell, hát bizony megkívánja az embert, akkor megerezni a melót, de jó szervezett hozzáállásal megy minden.

Szerintem az anyukáknak a részmunkaidő a kulcs ebben.

Egy szorgalmas apa-anya dolgozó családban tök jól működik a gyereknevelés, segítség nélkül is, de a legjobb úgy ha van más családtag, akire számítani lehet. Úgyis megoldja az ember, ha kell, hiszen a gyerekekről van szó.

Átrendeződik az élet.


Amúgy a részmunkaidő (pl. 6 órás) , igény szerinti távmunkalehetőseg (olyan munka amit otthról is lehet végezni, mert csak gép, telefon kell hozzá) , vagy a sok hiányzást megengedő munkahely (pl. Allamigazgatas) tök kompatibilis a gyerekkel.

2022. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

"Mikor a kisgyerek iskolás és tanulni kell, hát bizony megkívánja az embert,"


Ez sem mindenkire igaz. Velem soha nem tanultak a szüleim, és én sem a lányommal, mert nem igényelte. Egy légtérben volt a konyha, étkező, nappali, ő többnyire ott tanult, házit írt, gyakorolt, én meg a konyhában tevékenykedtem, tehát ott voltam vele, tudott kérdezni, ha kellett, de tudtam minden mást csinálni mellette.

2022. máj. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Barátnőm 2 gyerek mellett dolgozott, estin tanult, közben építkeztek, nulla segítséggel. Szülei meghaltak, anyósa több száz kilométerre élt. Soha nem hallottam panaszkodni. Nem tudom, hogy csinálta, honnan vette az erőt hozzá, nekem biztosan nem ment volna.
2022. máj. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!