Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy javuljon a...

Mit tegyek, hogy javuljon a családhoz való hozzáállásom?

Figyelt kérdés

2 gyerekkel maradtam egyedül. Én hagyományos családban éltem, a rokonságomban is alig volt válás, amit ismerek és amit jónak látok az a normális család, ahol anya és apa együtt van.

Sajnos már akárkivel kezdek kapcsolatot, abból mozaikcsalád lesz, de én azt nem akarom, ódzkodom attól, hogy más adjon jóéjtpuszit a gyerekeimnek, stb.

Csak a negatívumai vannak egy ilyen családnak, ha egyáltalán lehet az ilyet családnak nevezni, ahol mindenki mindenkinek a gyereke, mindenkinek köze van mindenkihez, de senki nem tartozik egy biztonságos közeghez.


A hátrányok, amiket látok:

- a biztonság, az egység elvesztése

- az exek jelenlegi párok jelenléte

- mostohagyerekek elviselése, jelenléte:

• már úgy kezdődik a kapcsolat, hogy sokadik helyen van a másik, ami egy kezdődő kapcsolatban nem éppen kecsegtető

• a mostohagyerekek, féltestvérek jelenléte, folytonos viták az anyákkal, apákkal, vigyázz rájuk, de ne neveld őket

• ünnepek, események lebonyolítása: lehet tartani két karácsonyt, sőt 20-at is, de egy ballagásnál nem lehet azt, hogy fél órát az én családom, fél órát a gyerekeim apjának családja van ott a ballagáson

• plusz munkák

• állandó feszültség, nézeteltérések, eltérő nevelési elvek


Ezekben mi a jó?



2022. máj. 9. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ez nem "jó", nem választás, hanem csak "van", ha valaki gyerekkel még partnert akar.
2022. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Az a jó benne, hogy senki nem kényszerít rá. Lehetsz te egyedül is, ha nem vagy képes egy ilyen szituációba energiát fektetni.
2022. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Most a negatívumokat látod. Lehet évek múltán véletlenül találkozol valakivel, akibe újra szerelmes leszel, szeretni fog téged is és a gyerekedet is, komoly kapcsolat lesz belőle, és akkor nem a negatívumot fogod látni, hanem azt, hogy hogy lehet kihozni belőle a legjobbat. Örömmel fog eltoltemi, hogy van, akiben bizhatsz, akire szamithatsz, aki szeret. Sok olyan van, hogy a gyerekek saját apjukkent szeretik a mostohaapat, és ez kölcsönös.

Lehet sosem találsz ilyen férfit, akkor meg nem kötelező párkapcsolatban élni, lehetsz boldog a gyerekeiddel is hármasban.

Az ünnepeket, mint pl ballagás meg meglehet oldani közösen us a volt fejjel, felnőtt módjára.

2022. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk nem keresnék partnert, amíg ennyire negatívan látod a dolgokat. Egyértelműen beárnyékolja a jelenlegi nézetedet a válás.

Hiszed vagy sem, lehet ezt úgy is csinálni, hogy nem a checklistet pipálgatja valaki, csak megéli a pillanatot. Elvált szülők gyereke vagyok, lehet nem ez volt a legideálisabb dolog az életemben, de a szüleim kulturáltan váltak el, és boldogok voltak az új párjukkal. Mivel engem nem vett körbe toxikus környezet, teljesen jól elvoltam mindkét oldallal. Nem voltak vitáim az új partnerekkel és nem voltak ilyen amerikai filmes baromkodások, hogy jajj én azt akarom, hogy anyu meg apu együttlegyen, ezért hú de keresztbe teszek mindenkinek.

2022. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Nincs benne jo.

De egyedul sem jo, en 6 eve -szuletesetol kezdve - nevelem egyedul a lanyom, csak ketten vagyunk.

Persze, nem jo, maganyos vagyok, DE meg mindig jobb mint amit leirtal. Most igy latom, aztan ha jonne valaki akibe beleszeretnek, lehet megvaltozna ...

2022. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Ez olyan butaság.

Nekem mindkétszer sikerült gyerektelen pasival összejönnöm gyerekesként.

Szóval nem feltétlenül kell elviselni más gyerekeit és exét :)

2022. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os: összejönni nem nagy művészet. Tartósan együtt maradni, és mindenki számára boldog légkört teremteni már más kérdés. Egy hagyományos családban is rengeteg a buktató, egy mozaik családban pedig hatványozottan igaz ez.
2022. jún. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!