Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18 hónapos babátok napirendje?

18 hónapos babátok napirendje?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit rontottam el, de aki nagyon jól be tudta lőni az evés-alvás-levegőzés-benti játék-fürdés stb kombót az leírná? Nekünk sosem jön össze semmi, folyton elégedetlenkedve sír. Éjjel sem alszik, 6szor tuti felkel. Sokszor nem emlékszem mi volt este, éjjel ... Úgy el vagyok keseredve. Nagyszülők letojják, férjem hullára melózza magát 3 műszakban. Kicsi a ház, próbálok hozzá is alkalmazkodni, de sajnos nem megy.

Írjátok meg légyszi hogy osztjátok be az időtöket. Köszönöm! Aki rosszindulatú, annak üzenem igen igen balf.sz vagyok. Az írjon aki segíteni szeretne.


2022. máj. 10. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Még csak 16 hónapos de hátha segít☺

Reggel 8:30körül ébred, egyből cicizik egy kicsit, összebújás, kicsi lustizás

9körül reggelizik (kiadósat, rántotta, tojás muffin, sós palacsinta, szendvics mikor mit, mellé zöldség/gyümölcs)

Míg reggelizik elindítok egy mosást, elmosogatok, rendet rakok

Ezután önnálló játék van neki mg főzök, és befejezem a rendrakást

10:30-11 körül kap valami kis gyümölcsöt

12:30-13:00ebéd (leves és második féle)

13körül altatom, 14:30-15:00körül ébred

Ilyenkor általában éhen akar halni(😂😂) eszik egy szendvicset, vagy ha sütöttem valamit akkor azt

Ezután elmegyünk a boltba bevásárolni másnapra, és jó idő esetén megyünk a játszózérre, ott vagyunk kb 17:00-17:30ig

Hazajövünk, kipakolunk,közben megeszik egy banánt, almát, vagy pár szem áfonyát kimegyünk az udvarra (ha kicsit rossz idő van, esik vagy hasonló akkor bolt után hazajövünk és ha elállt az eső akkor kiengedem sarazni😁)

18:30körül beterelem a lakásba

Ilyenkor elkezdjük a nyugisabb tevékenységeket, olvasás, mondókázás, ilyenkor apát nyúzza még egy kicsit

19:15kor fürdés, aztán vacsi

20:00-20:15 mese és alvás

2022. máj. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Éjjel a lányom is ébred még, ezen nem rugózok, sokszor én sem emlékszem hogy s mint került mellém😂 szerencsére cicivel egyből visszaalszik☺ (1es voltam)
2022. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Már 20 hónapos a lányom, de hasonló volt a napunk 2 hónapja is. Reggel 7 körül kel, visszük a fiamat suliba. Utána játszik, pakol, sétálunk, játszóterezünk, illetve így a jó időben rengeteget vagyunk az udvaron. Délben ebéd és alszik kb. fél 3-ig. Utána megyünk a suliba a nagyért, visszük edzésre, udvaron vagyunk, ilyesmi. Fél 6 körül vacsora. Este 7-fél 8 körül fürdés és alvás. Ő 7 hetes kora óta nem kel éjjel.
2022. máj. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk így volt: 6-7 között kel (legkésőbb fél 8,akkor ebresztem. Reggeli. Általában tejital es valami pekaru zöldséggel.

Délelőtt vagy foglalkozás (csoportos torna, ringató) vagy amelyik nap itthon vagyok akkor főzés, mosás mosogatás, rendrakas amiben ő is részt vesz. Fél 10 tízórai. Ha megyünk valahova akkor útközben eszik. Joghurt ital és valami baba keksz szerű szokott lenni. Délelőtt folyamán max 10-15perc mese, vagy zenés videó nézés.

Dél körül ebéd, fel 1-1 körül lefekvés. Lefekvés előtt könyv olvasás, együtt osszepakolunk. Alszik max 3-ig, akkor keltem ha még alszik.

Délután uzsi (főleg gyümölcs) vásárlás, játszótér. Legkésőbb 6ra otthon vagyunk, fél 7korul vacsora, hideg vagy ami maradt ebedrol. Időközben teszek veszek kis házimunka, vagy vele játszok, olvasunk, rajzolunk, rövid mese nézés, stb. 8kor fürdés, fél 9kor alvas.

2022. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon aranyosak vagytok. Az a baj , hogy nem tudom bevonni otthon semmibe. Hiába kérem, hogy pl hozd ide vagy tedd oda. Inkább minden helyiségbe bemegy nagyobb kupit csinálni, mint volt. Nem érem utol magam. De mégha csak pakolna 😂 életmentő vagyok basszus. Mindig a bajt keresi, szinte non stop. Már nincs mivel elkordonozni. Fut az ágyon, nem érti hogy baja lesz. A partfissal az összes kulcsot leveri, mindent feleszik amit talál, akkor is ha nem kaja maradék 😬 nagy gézengúzt hoztunk össze. Nem engedi hogy megfogjam a kezét, földhözveri magát inkább. Futni akar ki az útra, stb. Nem együtt működő a kis csórikám. Remélem lassan jobb lesz.
2022. máj. 11. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!