Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jó dolog az, hogy...

Szerintetek jó dolog az, hogy egy gyerek nem kap tárgyi ajándékot a születésnapjára?

Figyelt kérdés

A fiamat meghívta az egyik osztálytársa a születésnapjára. Megkérdeztük a szüleit, hogy nagyjából milyen ajándéknak örülne, amire az volt a válasz, hogy ajándék helyett adakozzunk valami jótékonysági dologba (pl WWF).

Nekem ez olyan fura volt, mert oké, hogy ne halmozzuk el minden kacattal a gyereket, de hogy csak egy darab papírt kapjon mindenkitől?

Nem rossz ez egy gyereknek (9 évesekről van szó), vagy ha ezt szokta meg, akkor neki ez a normális?


2022. máj. 11. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
A szüleitől, nagyszüleitől, rokonoktól biztosan kap. Ha mondjuk 15 osztálytársa van meghívva, akkor valamilyen szinten meg tudom érteni a szülőt is, hogy nem akarja, hogy 15 kacatot/plüsst/csokit/mütyűrt kapjon a gyerek, mert zöme úgyis porfogó lesz.
2022. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Látok benne logikát. Miket szokott kapni egy gyerek az osztálytársaitól? Csokit, illatos tollat, vicces feliratú bögrét... Az igazi élmény úgyis az, hogy együtt tölthet egy délutánt a haverokkal, esznek, isznak, sokat nevetnek. Az a néhány ezer forint pedig, amit a társai többnyire kacatokra költenének, sokat jelenthet másoknak.
2022. máj. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem erre csak egy olyan felnőtt tudna válaszolni, aki gyerekként így volt nevelve :)

Logikusnak tartom, de ugyanakkor annyira tudnak örülni az ilyen illatos radír és hasonló marhaságoknak és más szülinapokon meg biztos nem ez a módi, hogy inkább megbeszélném, hogy legyen akárhány forint alatt vagy legyen kézzel készült. Vagy legyen akkor olyan buli, hogy mindenki maga hozza a rágcsálnivalót és bedobják a közösbe.

2022. máj. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Biztos, hogy így nem normális.
2022. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A környezetünkben az szokott lenni a megoldás arra, hogy ne legyen sok kacat, hogy a barátok együtt hoznak valamit, és akkor általában van 1-2 ajándék, amit közösen átadnak.

Tavaly volt egy legó, amit a fiam nagyon szeretett volna. Így 10-en megvették együtt, öröm is volt, nem is került senkinek sokba, nem is volt 10 kacat.

2022. máj. 11. 11:24
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Az biztos, hogy nem fog örülni egy gyerek a wwf adományról szóló papírnak. De én se örülnék neki. Ez nem ajándék.
2022. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez is tök jó ötlet - ha ismerik ugye ennyire egymást a meghívottak szülei.
2022. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez marhaság így akkor ne tartsanak szülinapi bulit a gyereknek.

Csak családban ünnepeljék meg.

Vigyen be az osztályba egy csomó finomságot és ott az egész osztályal ünnepeljék meg .szülinapot azt kész.

Lányom most vitt be egy csomó édességet az osztályba szülinapján felköszöntötték és kész.

Itthon családilag meg lett ünnepelve ,kapott ajándékot tortát és nagyon boldog volt.

2022. máj. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!