Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Au pairtől jogosan kérhet a...

Au pairtől jogosan kérhet a szülő ajándékot a gyerek születésnapjára?

Figyelt kérdés
Jogosan kérheti a szülő az au pairt hogy az általa megjelölt ajándékkal lepje meg a gyereket a születésnapjára? Szükség az au pairnek ajándékot vásárolnia születésnapra? Pár hónapja van a családdal, velük él és a havi fizetése 100 ezer forint átszámítva amiből minden saját kiadását fedeznie kell (bérlet, személyes dolgok stb.).

2018. okt. 31. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nevetségesen kevés a fizetése, és természetesen nem kérhet ilyet. Minek van ott egyáltalán.
2018. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Vagy benne van a "munkaköri leírásban"?

2018. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Anyuka 10 ezer forint értékű ajándékot kért. Ez az au pair fizetésének kb. 10% százaléka.
2018. okt. 31. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy. Ne legyel mar ilyen naív ...

2 evig voltam au pair , 3 kulonbozo csaladnal.

Nem lehet, hogy felreertetted, es adnak penzt, es vedd meg a nevukben ?

Nekem az egyik helyen anyuka odaadta a bankkartyajat, es en vasaroltam nekik.

2018. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Nevetségesen kevés a fizetés. Nem kérheti, max ha ő maga kifizeti.. mi köze van ki mit akar venni az ő retkes gyerekének... amúgy sem kéne semmit sem venni, de ha vennél is valamit, nagyon nem az számítana mennyiért.
2018. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Én is 2 helyen dolgoztam au-pair-ként, 1999-ben és 2005-ben, tehát nem mostanában volt, de legkevesebb €450/hó volt a zsebpénz amit kaptam, de még ahol havi $1300 volt a fizum, ott is én dönthettem el hogy mit és mennyiért veszek, nem volt kötelező. Valami apróságot mindig vettem.

Most is külföldön élek és ha a gyerekeimet meghívják gyerekzsúrba, akkor is max €15-ért veszünk ajándékot, de ha valami konkrét ajándékot kérnek, akkor az is max €10-15 szokott lenni.

2018. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Csodálom, hogy nem röhögted ki. Meg ne vedd. Neked ez a munkahelyed, semmi ilyesmi kötelezettséged nincs oda.
2018. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Jesszus dehogyis! Ajándékot eleve szeretetből adunk, nem azért mert a gyerek/szülő elfingja magát, hogy mit akar. De au pairtől amúgy is túlzásnak érzem, egy adott időszakra felvett alkalmazottról beszélünk. Ha több ideje van a gyerekkel ÉS úgy érzi, hogy szeretné megajándékozni, akkor rendben van. El tudom képzelni, hogy milyen egy marha idegesítő, másokból agresszivitást kiváltó elkényeztetett, életképtelen kis sz*rzsák lesz az ilyen gyerekből.
2018. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!