Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helytelenül viselkedtem vele?

Helytelenül viselkedtem vele?

Figyelt kérdés

11 éves a lányom. Ma nem akart szót fogadni, egy egyszerű dolgot kértem, de húzta az időt. Azután visszabeszélt és meg is sértett. Erre én már olyan ideges voltam, hogy odacsaptam egy könyvet az asztalra elé és otthagytam. Így még nem viselkedtem vele.

Ezután még egy ideig elég mérges voltam, pedig jött volna hozzám bocsánatot kérni. Szóltam hozzá, de érezte, hogy mérges vagyok. Kértem, hogy hagyjon megnyugodni.

Később "megbeszéltük", hogy nekem rosszul esett és hogy bízom benne, hogy megbánta tényleg és hogy nem lesz ilyen máskor.

De valahogy úgy éreztem rajta, hogy miután azt érezte, hogy megnyugodtam, neki lett rossz kedve.


A nagyszülőknél van a hétvégén. Megölelt mikor elment, de olyan rossz érzés, hogy így ment el. Nem volt az a felüdülés mint máskor egy ilyen helyzet után.


Szerintetek ez mi, hogy még neki van rossz kedve? Vagy túllőttem a célon egy kicsit?


2022. máj. 13. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Lelkiismeret furdalása van. Néha nem árt.
2022. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Le a kalappal előtted, hogy most volt először ilyen helyzet. 11 èvesen nem lesz tőle semmi baja, hogy több időre volt szükseged a lenyugvàsra. Szerintem nagyon jól kezelted a helyzetet.
2022. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak az én anyám lenne ilyen.

Jól kezelted, valószínűleg vagy lelkiismeretfurdalása van, vagy picit meg volt sértve. Mindkettőt le tudja meccselni magában, majd elmúlnak.

2022. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rosszat nem tettél. Éreztetni kell velük, hogy van egy határ....
2022. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom tökéletesen kezelted a helyzetet és anyaként viselkedtél.


Anyaként ugyanis az a dolgod hogy határokat szabj, taníts, és nevelj. A lelkiismeret furdalás pedig egy jó dolog mert az empátiát jelenti amit a lányod érez, illetve képes felismerni, hogy helytelenül viselkedett. A lelkiismeretfurdalás hiányát pedig nem akarod, gondolom nem akarsz szociopata gyerek anyja lenni.

2022. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos a gyerekneveles sokszor jár ezzel az érzéssel, amit most érzel. Készülj fel, jön a kamaszkor, valószínü most kopogtatott. Hidd el mire hazaer nyoma nem lesz a mai napnak köztetek.
2022. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A gyerekek engedetlensége mögött nagyon sok esetben tudatalatti (!) kapcsolódási vágy húzódik.

Én esetleg ezt a vonalat is megvizsgálnám.

2022. máj. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!