Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én akadok ki mikor...

Csak én akadok ki mikor valaki a facebook-on halálosan helytelenül ír az üzenőfalra és családos anya?

Figyelt kérdés

Hogy lehet valaki ennyire buta?Mit tud Ő segíteni a házi feladat megírásban?PL:

1- nem nem nemvagyúnk othol pécsen vagyúnk súliba

2- Ekértem az útán fútót hétfön rege 6kór mert móntátók hogy kel és egésznap vártam hogy mivan!

3- aszt montü hogy telefonálünk vasárnap este hogy bisztosan kell-e de halotad hogy a janival nem tutam normálisan beszélni

4- lácik hogy hétvég van mindenki alszik

5- lemerü a telcsim jó északát sziasztok


Én reagálom csak túl ezt az egészet???Ezzel olyan mintha magát minősítené,hogy milyen buta.


2011. szept. 22. 23:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg szörnyű, alig bírom elolvasni! Amúgy is az alapműveltség része a legalább jó, ha nem is kifogástalan helyesírás. De ez, katasztrófa. Mindegy, hogy családos vagy sem, maximum annyiban számít, hogy ő biztos nem tud segíteni a gyerekeinek a nyelvtan háziban.
2011. szept. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
törvénybe kéne foglalni, hogy csak az szaporodhat, aki elvégezte a 8 általánost...
2011. szept. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem sokkal jobban zavar, hogy óránként azt kell olvasnom, hogy milyet kakilt a gyerek, hogy most éppen alszik, és most éppen milyen cuki, és hatszázlájkot hogy hol lehet jó babaruhát venni, meg hogy fejlődik a gyerek agya és amúgyis hogy hány millió idézet van arról, hogy milyen tökéletes dolog az anyaság és hogy szereti a gyereket... Meg ugyanazt a képet tízszer, különböző szögekből, hogy "alszunk, büfcsizünk stb". Jobb dolga nincs mint fészbukozni? Legyen a gyerekkel ha annyira imádja.
2011. szept. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: na igen az etetésről készített 18 fotó és még az oszd meg a hülye apa szétverte a gyerek kezét sztorik sem kímélik az agyamat.És pont tegnap olvastam a lepedőt rúzsozó kislányról is.
2011. szept. 23. 00:06
 5/21 anonim válasza:
100%

Jóindulatú megjegyzésnek szánom, mert látom, hogy fontosnak tartod a helyesírást, ahogyan én is - csak sajnos ezt egyre kevésbé tapasztalni, ahogyan te is utaltál rá :-(. Szóval a facebook után ez esetben nem kell kötőjel, mert a toldalék nem képző - még akkor sem kéne, mert egy tagból áll -, és az utolsó kiejtett hang se nem néma, se nem bizonytalan :-)

Csak azért írtam, mert sokan tudatosan vétik ezt el. Én se tudnám, ha anno nem javítanak ki :-)

2011. szept. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
Amúgy pedig engem is irritál, és bármennyire is próbálok eltekinteni tőle - mert végül is a kommunikáció lényege a kölcsönös megértés, s a helyesírás egy ponton túl tekinthető „esztétikai” feladatnak is, pl. muszáj és muszály -, egy ponton túl nem tudok. Csak sajnos az effajta igénytelenség az élet számos egyéb területén is megnyilvánul. Szerintem ez a valódi probléma. Tehát nem az a baj, ha valaki nem igényes a helyesírására, hanem az, hogy vélhetően más dologra sem lesz túlságosan igényes, és ez az összefüggés rendszerint érvényes. Tehát a bizonyos családanya talán más dolgokra sem figyel oda majd olyannyira, mint amennyire kéne... Na, de ne legyen igazam :-)
2011. szept. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Számomra felfoghatatlan, hogy hogyan képes valaki -hacsak nem diszgráfiás- olyannyira keveset olvasni, hogy ne "ragadjon rá" a helyesírás. Akkor miféle értékrendet ad majd át a gyerekének, hogyan fogja segíteni a tanulásban, egyáltalán, mielőtt teherbe esett, vajon elolvasott-e akárcsak egyetlen könyvet a gyereknevelés várható zökkenőiről, vagy gondolta ha elakad, hát legfeljebb kiírja Facebookra, s majd valaki megoldja a problémáját? Ezek az emberek a magyar oktatási rendszer szégyenei, elképesztő, hogy ilyen csapnivaló helyesírással le tudtak érettségizni magyar nyelvtanból.
2011. szept. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

Ha okos lennél, akkor nem akadnál ki ilyeneken.

1. van gomb, amivel az adott személy írásait végérvényesen eltüntetheted a szemed elől (ezzel nem törölted az ismerőseid közül)

2. Semmi közöd hozzá, hacsak nem neked írta az illető, de akkor is vele kellene megbeszélned, és nem itt kitenni nyilvánosba


Nekem többnyire az szokott idegesítő lenni, ha valaki a koözösségi oldalakat ismerősök gyűjtésére használja, aztán itt kibeszéli, hogy ott mit látott. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy madarat tolláról................

2011. szept. 23. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én töröltem már ezért ismerőst. Egyszerűen annyira idegesített, hogy alpári stílusban csapnivaló helyesírással kommentálta a gyerek fejlődését. Mindezeket olyan fotók kíséretében, hogy azt a pedofilt se büntetném meg aki rákattan a gyerekre.
2011. szept. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%
Miert kell masok dolgaiba beledumalni,miert kell massal foglalkozni?nincs neked jobb dolgod???Ezt jelenti,amikor valaki piszkalodik es furkalodik.Mit erdekel teged ki,hogyan ir?A lenyeg hogy te tudsz,mindenki nem lehet olyan ugyes...Engem az ilyesmi annyira nem erdekel.Es ezzel a kerdesel te is magadat minosited kedves kerdezo.
2011. szept. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!