Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házi (gyerek) orvos adhat...

Házi (gyerek) orvos adhat beutalót koponya röntgenre?Vagy csak szakorvos?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom,hogy a gyerekemnek koponyacsontosodási problémája van,de mindenki kb elhajt a picsába, pedig vannak tünetek átlagnál kisebb fej, agresszív viselkedés stb. Ma telt be a pohár, el fogom vinni idegsebészhez, de ahhoz kellene rtg, hogy vannak-e benyomatok az agyában.Kérésemre adhat ki ilyen beutalót a gyerek doki?


Köszönöm!


2022. máj. 14. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Magánellátás. Jövő héten megcsinálják.
2022. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen,néztem azt is, de 50.000 ft, ha lehetne legalább a röntgent tb alapon szeretném ha mar fizetjük az egészségügyi járulékot.3 gyerekem van, mindennel szinte magánrendelésre járunk, de ezt anyagilag nem lehet győzni
2022. máj. 14. 13:17
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Röntgenre adhat beutalót.

A magánellátás kicsit neccesebb.

Meg kell kérdezni, hogy milyen feltételekkel vállalják.

Van ahol rtg-t csak úgy nem csinálnak. Beutalót/javaslatot kérnek, hogy miért kell a vizsgálat vagy a 18 év alattiakat szintén csak beutalóval látják el.


Ez leginkább azért van, mert a röntgen ionizáló sugár és ha nagy bajt nem is okoz, attól még nem játékszer.

2022. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakorvos adhat csak beutalót. Házi gyerekorvos nem.
2022. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekneurológiára kérj beutalót és majd onnan adnak a koponya röntgenre.

Azért is jó, ha oda mentek, mert egyéb idegrendszeri probléma is okozhatja az agressziót.

2022. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
5, mondjuk szülői minta? A stílus alapján simán...
2022. máj. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
És miért pont ez jutott eszedbe, de most komolyan? Jó hogy ilyenekkel diagnosztizálod a gyereked...
2022. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek utána fogok járni!6-os milyen stílusra gondolsz?Mert le mertem írni a "picsa" szót?Sajnálom, de nagyon óvodás szinten vagy ha ezen fennakadtál.Ennyiből "leírni" egy embert vagy a stílusát....csak gratulálni tudok hozzá.


Hetes, magamtól találtam ki, korábban is felmerült már a most 2 éves gyerekemnél, de eddig nem tudtam kiharcolni egy normális kivizsgálást ezzel kapcsolatban.

2022. máj. 14. 21:34
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval azt akartam írni a 7-es hozzászólónak hogy nem magamtól találtam ki.
2022. máj. 14. 21:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 14 hónaposan leesett az ágyról, beütötte a fejét sürgősségin egyből csináltak koponya röntgent.
2022. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!