Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek egészségével kapcsolatb...

Gyerek egészségével kapcsolatban, mindenki szakorvos?

Figyelt kérdés

Műteni kellett a fiam könyökét. Sajnos elmozdult, műtét nélkül rosszul forrt volna össze a törése. Most a fél rokonság, de a boltos is sopánkodik, hogy felesleges volt, hogy egy törést nem műtenek, blablabla. Mindenki röntgen nélkül tudja, csak az érintettek nem?

Ti voltatok ilyen helyzetben? Mármint gyereketek tea/ragtapaszt meghaladó orvosi kezelésével kapcsolatba.


2016. márc. 25. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerektraumatológián dolgozom. 10-ből MINIMUM 3 szülő már úgy lép be az ajtón, hogy megmondja az orvosnak, hogy mit csináljon a gyerekkel akkor, amikor az orvos még nem is látta a gyereket és azt se tudja még mi baja. Ennek enyhébb formája is elég gyakori, mikor csak javaslatot tesznek rá, hogy mit és hogyan kéne csinálni, aztán ha az orvos megmondja, hogy nem úgy van az, akkor visszautasítják az ellátást.

Szóval igen, úgy vélem mindenki szakember.

2016. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, sok sok szakember mászkál civilben.

A kislányom szemét tapasszal kellett erősíteni, de egy kórházi kontroll során (ami egyébként a lábával volt), az adminisztrátor néni kiakadt, hogy melyik orvos találta már ki ezt a ragaszgatást, milyen elavult és nem hogy keresnék egy magánklinikát valahol Pesten ahol 1(!) Nap alatt helyrerknák a gyerek szemét!!!!

Na gondolhatod..

A másik, mikor a terhességem végén kórházba kerültem toxémiával, majd kiderült még egy két dolog. Egyszer látogatóba a férjem mesélte, hogy anyós utánanézett a NETEN dolgoknak és most azt kell hallgatnia. Pontosan nem tudom mi volt az okosság már, de a lényeg, hogy mindenki orvos hülye volt szerinte.

2016. márc. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, főleg itt gyakorin. Naponta vannak olyan kérdések, hogy az orvos által felírt gyógyszer, terápia szerintünk is megfelelő e... De láttam már olyat is (szintén itt), hogy valaki rendszertelen menstruációra PCOS-t diagnosztizált, 2 kg hízásra pajzsmirigy problémát tippelt és sorolhatnám. Nem is tudom mit szöszmötölnek annyit orvosin, itt a google, onnan bármit ki lehet nézni -.-
2016. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!