Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállal valaki gyereket? ...

Miért vállal valaki gyereket? Mi a jó benne?

Figyelt kérdés
2022. máj. 15. 15:23
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Mármint, évekkel később felveszi a levált szülő a gyerekkel a kapcsolatot. De ennek mi értelme?
2022. máj. 15. 15:45
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
A lelkitársadat nem magadhoz láncolod. Szeretitek egymást. Azt nem kell láncolni. Olyan kapcsolatba ahol a másikat láncolni kell én sem értem minek vállal valaki.
2022. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez csak egy sima provokatív kérdés.

Különben is mi a francnak lenne itt egy gyermektelen, gyereket soha nem akaró kérdező a Gyerekvállalás-nevelés témakörben. Miért nem élvezi inkább a gyerektelen, szabad, független, hiper-szuper életét.

Ja, hogy unatkozik, és pont ez a kategóriát találta meg, értem... 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

2022. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
73%
Sok oka lehet, de első sorban az hogy boldoggá tegyen és legyen kiről gondoskodni, ez az anyai ösztön(ami a legtöbb emberben megvan). Pl. szerinted a mma-sok teljesen idióták hogy szétverik egymást az oktogonban? Hát nem! Örömmel teszik és jól is keresnek. Egy értelmes ember ezt föltudja fogni, minden gond nélkül.
2022. máj. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
32%

Én ismerek olyan párt, aki valóban a babaváró hitel miatt csináltak gyereket.


Én viszont azért szeretnék, mert át akarom valakinek adni az értékeimet, fel akarok nevelni valakit és meg akarom benne látni a férjemet és saját magamat.

Meg hát, bennem eléggé erősen dolgozik az ösztön. Jelenleg nagyon vágyom egy illatotó, nyekergő kisbabára. 🥰

2022. máj. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:
22%

Ha a te gondolkodásod is megérett arra, illetve, ha megtaláltad azt a férfit/nöt az életedben, akivel szivesen leélnéd az életedet, akkor a következő szint a gyerekvállalás kérdése. Ha anya lesz valaki, az teljesen más érzéseket ébreszt benned, mint, amikor nem volt gyerek. A világ legjobb érzése. Ezt addig nem érti meg senki, amíg nem éli át. Ezzel marad fenn az emberiség, a civilizáció...

A cél az emberi lét kiteljesedése, hogy minél boldogbban éljünk mi itt a Földön. Erre kellene törekednie minden embernek. Aki nem akar szülni, ne szüljön, nem kötelező. De ezt meg lehet bánni, ahogy öregszik az ember, mert azt érezheti, hogy valami hiányzik az életéből... Aki nem akar gyereket annak azt kívánom találjon olyan párt magának, akivel boldogan tudja élni így is az életét.

2022. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves egyik válaszoló, idéznék tőled és azonnal meg is válaszolnám amit írtál.

"Különben is mi a francnak lenne itt egy gyermektelen, gyereket soha nem akaró kérdező a Gyerekvállalás-nevelés témakörben. Miért nem élvezi inkább a gyerektelen, szabad, független, hiper-szuper életét.


Ja, hogy unatkozik, és pont ez a kategóriát találta meg, értem... 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️"


Azért, mert tanulni szeretnék azoktól akik másképp gondolkodnak mint én. És szerettem volna megérteni ezt a dolgot, hogy rend legyen a fejemben a témával kapcsolatban. Nem fogom itt kifejteni az iskolai oktatási rendszert, mindenki tudja mennyire borzasztó. Ne tekints engem ilyennek amit leírtál, mert nem provokálni akarok. Ellemben a te válaszodban úgy érzem erre megy ki a dolog. Fejlődni szeretnék és ezért tettem fel a kérdést.

2022. máj. 15. 16:33
 18/37 anonim ***** válasza:
61%

Mi a haszna??? Na, hát ezen sosem gondolkoztam. Bár én nem haszonban mérem az embereket. Ugyhogy biztos én vagyok a hülye.

Mi a jó benne? Családtag. Jó érzés hogy az én "alkotásom", az én nevelésem. Láthatom benne napról napra a fejlődést. Minden nap egy új, közös kaland, a hasonlóságok köztünk. Magában a tény, hogy van egy ügyes, okos, szép gyermekem. Itt vagyunk mindenben egymásnak.Ez számomra legalábbis a legfontosabb része életemnek. Tőlem semmit sem vett el az a tény, hogy van gyerekem, nagyon is sokat hozzátett az életemhez.

De nem vagyunk egyformák. Én a gyermeknevelésben voltam sikeres. Más a karrierben, na engem meg az nem érdekel.

2022. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
62%
Majd idősebben megérted kedves kérdező. Attól még nem biztos, hogy szeretnél majd, de már elfogadod más miért. Addig meg foglalkozz inkább olyan témákkal, amik most közel állnak hozzád. Ha odaérsz majd megérted.
2022. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
44%
Kérdezd meg anyukadat.
2022. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!