Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem kezd el beszelni hova...

Ha nem kezd el beszelni hova menjek?

Figyelt kérdés

3 honap mulva 2 eves lesz a lanyom es nem beszel.


Nehany szot tud de azokat se tisztan ejti ki.(talan 10 szo de benne van a vau vau) Ugy tudom erdemes elindulni valamerre ha 2 evesen se tud tobbet.


Megerti amit mondunk mutogat stb mi is beszelunk hozza enekelek neki. Regebben mondott egy bizonyos szot de ma mar azt se.


Az lenne a kerdesem hogy elso korben nevelesi tanacsadoba kell menni? Vagy a korai fejlesztobe? Illetve az a kerdesem hogy ezeknek lathato lesz a nyoma kesobb hogy ott jartunk?


2022. máj. 22. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Egyik helyre sem. Maximum hallásvizsgálat javasolt, de 3 hónap rengeteg idő, addig rengeteget fejlődhet.
2022. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Elsö körben a gyerekorvoshoz, aki eldönti, van-e probléma a gyerekkel. Ha nincs - ahogy szerintem sincs -, akkor nem kell semmit tenni, ha meg valamire gyanuja van,akkor tovább küld megfelelö szakrendelésre.
2022. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

1. A legtöbb két éves nem beszél még, legfeljebb szavakat.

2. Ha a gyerekorvos szerint nincs gond, akkor nem kell semmit tenni.

3. A nevelési tanácsadó meg a korai fejlesztö meg nem másabb, mint egy szakrendelés, nem tudom, milyen "nyoma" kellene, hogy legyen?!?!?!


De szerintem egyszerüen túltolod a témát, a gyerekkel minden rendben van.

2022. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A gyerekorvost hagyjuk, tulterhelt idos stb. Nincs kapacitasa a kotelezokon tul semmire.
2022. máj. 22. 15:09
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
3 hónap alatt rengeteget fog fejlődni. Most dőlj hátra és ne aggódj ezen, ne hasonlitgasd, élvezd az együtt töltött időt és szeresd őt úgy ahogy van. A beszéddel raersz majd akkor foglalkozni ha valóban gond lesz, de ez kb kizart, ha 2 évesen tartana itt, se kéne sehova menni.
2022. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A kötelező státusz akkor pont alkalmas arra hogy megbeszeljetek a továbbiakat.A hangutánzó is szónak számít.3 hónap baromi sok idő ennyi idős gyerek akár mondatokig is fejlődhet
2022. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Az én lányom sem beszélt 2 évesen, de még 2,5 évesen sem max állathangokat utánzott, illetve a szavak első részét mondta. Mivel oviba ment így a védőnőtől kértem és kaptam a pedagógiai szakszolgálatra időpontot. Ott felmérték és mondták hogy az ovinkba ha kezdünk fog logopédiai segítséget kapni. Mire betöltötte decemberben a 3 évet már szépen beszélt, verselt, mindezt 4 hónap leforgása alatt. Sokat számított az is hogy oviba ment és a csoportjával megkellett értenie magát. Ne aggódj minden rendben lesz.
2022. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%
beszedjavito.hu (már ha budapesten éltek.)
2022. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
2 évesen kell tudni 20 szót, de ebben a vauvau is benne van, sőt az általa kitalált szavak is, ha valamire mindig használja. Leírásod alapján szerintem ez már most is megvan, pedig még nincs 2 éves. Ha gond van később, akkor helyi nevtan, vagy korai fejlesztő (ha budapestiek vagytok) mi is ide jártunk.
2022. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Hogy marad-e nyoma. Nem tudom, szerintem nem. Lányom sni kódot kapott beszéd miatt, annak van nyoma, de szerintem az, hogy jártok valahova beszédinditásra nem érdekel senkit.
2022. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!