Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy menjek oda a tanáromhoz,...

Hogy menjek oda a tanáromhoz, hogy beszélni szeretnék vele négyszemközt? Mit mindjak neki?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elég sok mindenen keresztül mentem, év elején pedig új ofőt kaptunk, aki első nap tudva a körülményeimet felajánlotta nekem négyszemközt, hogy nyugodtan bármikor felkereshetem ha szeretnék vele beszélni bármiről, szívesen segít. Már akkor tudtam, hogy majd élnék a lehetőséggel, mert egy nagyon empatikus és jó arc tanárnő, körülöttem pedig amúgy sincs más felnőtt akivel beszélhetnék, és éreztem hogy jól jönne valaki, aki megért. Viszont pár hónapot várni szerettem volna míg megkeresem ez ügyben, hogy mégis csak azért jobban megismerjem, meg nekem is kellett az idő, hogy beszélni tudjak róla, stb. De aztán 2 hónap után online oktatas lett, ami kissé keresztbe tett, de elhataroztam hogy ha visszamegyunk jelenlétibe megkeresem majd, mert már nagyon szuksegem lenne egy felnottre, aki meghallgat. Viszont a sulink miatt úgy alakult, hogy legkorabban már csak szeptemberben fogunk vele találkozni, ebben a tanévben már végig onlineunk lesz. És ebben szeretném kikérni a véleményeteket. Szerintetek fura lenne következő szeptemberben felhozni neki a temat, amikor iden szeptemberben ajanlotta fel, hogy szivesen segit barmikor? Vagy hagynom kéne az egészet? Csak ha hagyom, akkor meg attól félek, azt fogja hinni, hogy teljesen elutasítom, mert nagyon látszott rajta, hogy tényleg segíteni szeretne, és ő is látja rajtam, hogy nem vagyok még jól. Illetve ti hogyan mennétek oda egy tanárhoz, hogy beszélni szeretnétek vele? Úgy értem, mit mondanátok, hogyan hoznátok fel a témát? Én még nem voltam hasonló hekyzetben, bármilyen tapasztalatot, tanácsot, stb-t szívesen fogadok, és előre is köszi! :)

2021. jún. 1. 02:44
A kérdező szavazást indított:
Menj oda hozzá nyugodtan következő szeptemberben
Hagyd annyiban
40 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy rakat részletet nem tudunk a történetből, ezért semmi relevánsat nem lehet mondani.

Szerintem nyugodtan ráírhatsz Facebookon is, hogy szeretnél vele valamikor beszélni, akár online is, ha máshogy nem megoldható, aztán arra mond valamit. Nem kell ezen annyit agonizálni; ha engedi, hogy beszélj vele, akkor élsz a lehetőséggel, ha nem, akkor azt is megérted.

2021. jún. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Olyat kérdezz tőle, amiben tud segíteni, családi ügyekben ez nem fog menni...
2021. jún. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem ajánlotta volna fel(de szimpatikusnak találod) ,is nyugodtan megkeresheted,hogy beszélni szeretnél vele.

Ahogy az egyes írta, akár online is,de szerintem nyári szünetben is be tudsz ugrani suliba.

A tanárok egész sokat bent vannak nyáron is.

Bármilyen problémával nyugodtan fordulj hozzá!

2021. jún. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Én ugyanebben a helyzetben voltam anno. Vártam, vártam, s tudtam, hogyha nem megyek oda hozzá segítséget kérni, életem végéig cipelni fogom a problémát. Egyről a kettőre akartam jutni. Én egyedül nem boldogultam, tudtam, hogy kell valaki, aki kívülről látja a dolgot. úgyhogy én végül 2 év halogatás után odamentem hozzá. Egyik óra előtt/után/szünetben odamész, hogy majd szeretnél vele négyszemközt beszélni, ha nem gond. Szerintem egyből fel is ajánl majd egy időpontot, amikor ráér, pl suli után és ott mondd el nyugodtan, hogy lehet, hogy ő nem emlékszik már rá, de még régebben felajánlotta neked, hogy beszélhetsz vele a problémáidról, és szeretnél valamit megbeszélni vele, elmondani neki. Hidd el, csak az első lépés nehéz, erőt venni magadon, és odamenni hozzá, a többi megy magától! És ne szalaszd el a dolgot szerintem, nagyon jó döntés volt, hogy én nem hagytam elúszni ezt a lehetőséget. Szerintem sokat fog segíteni. Hajrá! :)

2021. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat, sokat segítettetek. Utolsó, te különösen! :)

A kevés részketért pedig bocsi, tudom, hogy írhattam volna részletesebben, csak nem szerettem volna ha beazonosíthatóvá válik a story :D

2021. jún. 2. 02:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Esetleg még annyit hozzáfűznék, hogy én hiába határoztam el sokszor, hogy ma akkor odamegyek hozzá. amikor ott lett volna a megfelelő hekyzet, kihátráltam. nem mertem, mert jaj mit szólna hozzá, vagy biztos csak én becsülöm túl a problémát, ezzel nem kellene zavarni, stb stb. Ha nálad is ilyesmi van, ez ne tántorítson el. Neked igen is fontos, ha ennyire zavar! Határozd el magad, szedd össze minden erőd, zárd ki az ellenérveket, és menj oda, ne agyalj előtte rajt, mert nem fogsz megint odamenni! Nem történhet semmi rossz! :)

Csak tudom, hogy ez a legnehezebb része, látszik az írásodból, hogy szíved szerint odamennél, a döntést meghoztad, csak halogatsz.

2021. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, nálam is pont ez a helyzet sajnos, de akkor megpróbálok tényleg erőt venni majd magamon. Köszönöm! :)
2021. jún. 5. 10:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, nem tudom van e még itt valaki a korábbi válaszolók közül, vagy akár bárki más, de lenne még egy kérdésem, sry :D Ha majd esetleg ráírok a tanár nőre, vagy oda megyek hozzá, mit írjak neki/hogyan fogalmazzam meg, hogy beszélni szeretnék vele négyszemközt? Ti hogy fogalmaznátok? Elnézést, full életképtelen vagyok és még soha nem voltam hasonló helyzetben :D
2021. júl. 9. 21:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ugyanazt tudom elmondani, mint amit a #4-es komnentben írtam. "Mondd el nyugodtan, hogy lehet, hogy ő nem emlékszik már rá, de még régebben felajánlotta neked, hogy beszélhetsz vele a problémáidról, és szeretnél valamit megbeszélni vele, vagy elmondani neki"


Szerintem ezt majd személyesen, ne írásban intézd. :)

2021. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen :)
2021. júl. 17. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!