Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy menjek pszichológushoz,...

Hogy menjek pszichológushoz, ha még magammal sem bírok beszélni a problémákról?

Figyelt kérdés

Nem volt jó gyermekkorom, a mai napig rányomja a bélyegét az életemre. Ért egy pár trauma. A szexszel is vannak gondjaim, ami gáz mert 5 éve van párkapcsolatom. Felmenőim között is elég sok a mentális beteg.

Én mindig próbáltam ebből kitörni, pozitív vagyok és kitartó a munkámban, de sajnos érzem, hogy kezdek elfogyni. Semmi sem motivál már.

Ezt így körül írni nagyon könnyű, de hogy ezekről mélyebben beszéljek az nem menne. Igazából attól is félek, hogy a pszihológustól csak rosszabb lenne, mert elnyomva ezeket az érzéseket könnyebb élni, mint újból felhozni az összeset és gondolkozni a miért?-eken.

Volt valaki ilyen helyzetben? Félek, hogy kiderülne, van valami gondom (szorongás, depresszió), ilyen családban nőttem fel és nekem óriási csapás lenne ha engem is ezzel diagnosztizálnának.



2020. szept. 8. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor sehogy.

Nem kötelező menni.

2020. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj szembenézni a problémákkal, az ha diagnosztizálnak valamivel nem a világ vége, csak egy állapot amin lehet javítani. attól sem lesz jobb ha nem mész orvoshoz és nem írja le papírra hogy milyen bajod van. attól a probléma létezik, csak nincs leírva. ha meg ugyanazzal diagnosztizál akkor legyél te az elsö a családban aki kijön belöle, legyen ez a célod! ha lesz gyereked ne ezt add át nekik.
2020. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! A pszichológusnak pont az a dolga, hogy különböző jól irányzott kérdésekkel kiszedje belőled. Megvan ennek is a technikája. Nem véletlenül tanulnak oly sok évig.
2020. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem anno pár hét után közölte h akkor keressem ha van mit mondanom. Eleg zárkózott vagyok, nem esett jól, mert en tényleg nagyon igyekeztem, de önállóan nehéz volt beszélni bármiről. Lehet másnál nem így működik de en ezek után hagytam is az egészet, nagyon megingott a bizalmam
2021. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!