Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek nevelés, gyermekkortól...

Kólauborkával kérdése:

Gyerek nevelés, gyermekkortól felnőttkorig?

Figyelt kérdés

Csak èrdekel mások véleménye e szempontból. Sok öreggel beszéltem a témáról és én a következő dolgokat vontam le a beszélgetésből:

A sok beszélgetésből az derült ki, hogy a liberális nevelés leginkább alkoholista/semmittevő/drogos embereket szül. Többen panaszkodtak arra, hogy pl.: a 3. vagy 4. gyermeket úgy nevelték, hogy sosem kapott egy pofont sem, saját bevallások szerint ezek a gyermekek lettek a legalkalmatlanabbak az életre.

Ellenben az első gyermekekkel, ők úgy mondják kevesebb türelmük volt, tehát oda ütöttek, ha épp olyan rosszat csináltak (nem hobbiból, hanem ha tényleg volt rá ok). Ezek a gyermekek mind elismert szakemberek, diplomás, okos, jól kereső értelmiségiek majdnem mind.


Tehát végső soron a to tapasztalatotokra is kíváncsi lennék, ki miként látja a témát, a liberális nevelés mindenkinél elkanászodott, semmihez nem értő embereket eredményezett?


Itt kérek mindenki, a saját érzelmeit félre téve a témáról írjon, ha nem sikerült úgy a nevelés, akkor nem sikerült, nem szégyen az ilyen, de akkor ne hazudjuk azt, hogy 6 diplomás a gyerek amikor pontosan lehet tudni, hogy még dolgozni sem dolgozik sehol. Köszönöm.



2022. máj. 27. 11:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

A gyereknek én vagyok a világ közepe. Látom, ahogy rám néz, bizik bennem, szeret, imád.

Hogy lennék képes megütni?

2022. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%
Osztom 11. véleményét. Aki szereti a gyerekét, nem üti meg. Nem ütjük azt, akit szeretünk (de senkit sem szabadna). Ahogy a lányom bízik bennem, az a legcsodálatosabb dolog a világon, én vagyok neki a világ, két évesen azt mondja szeret. Soha nem bírnék rá kezet emelni... Ha bajom van a viselkedésével, kulturált emberi módon megbeszélem vele, ő pedig korához illően értelmezi és próbálja alkalmazni (persze nem mindig sikerül, mint pl ma, amikor meg akart harapni egy kislányt, mert az nem adta odaa játékot, ami a kezében volt. Nem ütöttem meg, mert akkor azt hiszi, az a normális, hanem megbeszéltük később, hogy miért nem szabad, stb...) De van egy gyerek a játszón, aki mindenkit vigyorogva ütöget, ma engem is hátbavágott, és az anyja csak annyit mondott: "bocs, csak szeret..." Hát vajon mit láthat otthon az a gyerek, aki ütéssel mutatja ki a szeretetet?
2022. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Íiiiiiigen mind egytől egyik okod, diplomás akit vertek.... istenem ekkora ökörséget.


Magyarul a kicsi mindig elcseszett?


Itt az ellenpélda. Én normális lettem, a bátyám meg drogos, és alkoholista, csak azért nem csöves mert a nyugdíjas szüleim vérét szívja, ott lakik.

2022. máj. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam sok pofont gyerekkoromban, felnőttként megfelelési kényszeres vagyok, szorongok, állandó problémáim vannak az önértékelésemmel, rágom a körmöm, szomjazom a (szüleimtől soha meg nem kapott) elismerést, a szüleimmel a kapcsolatom borzasztó, szeretettelen.

A saját gyerekemet még sose ütöttem meg (2 éves), és nem is tervezem. Nem vezet sehova. Inkább lennék diploma nélküli, de lelkileg egészséges, a szüleimmel szeretetteljes, meleg kapcsolatban levő ember.

2022. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, úgy látom sokak képesek voltak a kérdés tartalmára koncentrálni személyeskedés helyett. Ezt mégegyszer köszönöm.


Egyébként kizárólag azért írtam ki a kérdést, mert a kollégák enyhén szólva konzervatívak és az ő személyes tapasztalatuk számomra túl szűk kör volt, hogy bármelyik oldal felé billentse a véleményemet, kíváncsi voltam, hogy az itt jelenlévő pár embernek mi a véleménye - tehát bővült a mintavételem.


Személy szerint csak pár pofont kaptam, meg kb 2 fakanál törést a szebbik felemen, szerencsére nálunk sem volt rendszer a verés - és én sem érzem magam egy semmittevő drogosnak, innen következik, hogy én sem pártolom a gyerek terrorizálása hozzáállást, bár azért azt mondom, volt olyan pofon amit kő keményen megérdemeltem.


Még egyszer köszönöm mindenki válaszát, aki volt olyan kedves és a témára koncentrált, örülök, hogy a jelenlévők nem erővel próbálják az akaratukat érvényesíteni, aki ez után válaszol, annak előre köszönöm.

2022. máj. 27. 16:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!