Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek nevelés, gyermekkortól...

Kólauborkával kérdése:

Gyerek nevelés, gyermekkortól felnőttkorig?

Figyelt kérdés

Csak èrdekel mások véleménye e szempontból. Sok öreggel beszéltem a témáról és én a következő dolgokat vontam le a beszélgetésből:

A sok beszélgetésből az derült ki, hogy a liberális nevelés leginkább alkoholista/semmittevő/drogos embereket szül. Többen panaszkodtak arra, hogy pl.: a 3. vagy 4. gyermeket úgy nevelték, hogy sosem kapott egy pofont sem, saját bevallások szerint ezek a gyermekek lettek a legalkalmatlanabbak az életre.

Ellenben az első gyermekekkel, ők úgy mondják kevesebb türelmük volt, tehát oda ütöttek, ha épp olyan rosszat csináltak (nem hobbiból, hanem ha tényleg volt rá ok). Ezek a gyermekek mind elismert szakemberek, diplomás, okos, jól kereső értelmiségiek majdnem mind.


Tehát végső soron a to tapasztalatotokra is kíváncsi lennék, ki miként látja a témát, a liberális nevelés mindenkinél elkanászodott, semmihez nem értő embereket eredményezett?


Itt kérek mindenki, a saját érzelmeit félre téve a témáról írjon, ha nem sikerült úgy a nevelés, akkor nem sikerült, nem szégyen az ilyen, de akkor ne hazudjuk azt, hogy 6 diplomás a gyerek amikor pontosan lehet tudni, hogy még dolgozni sem dolgozik sehol. Köszönöm.



2022. máj. 27. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Provokatív trollkodás.


Egy biztos: TE egyetlen gyereket se neveltél egy évig sem, nemhogy felnőttkorig.

Úgyhogy a véleményed kb. ennyit ér.

2022. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

A gyermek megütése, megverése kiskorú bántalmazásnak minősül, amit a törvény börtönbüntetéssel honorál.


Ettől függetlenül az általad feszegetett téma nem ennyire sarkos és fekete-fehér. Nagyon sok becsületes, elismert és tisztességes ember van a világban, aki nem a szülei terrorizálása miatt vált jó emberré, hanem pont azért, mert felvilágosult és nyitottabb, haladóbb szemlélet szerint nevelték. És nagyon sok olyan is van, aki pont azért lett felnőve egy elkallódott és lezüllött emberi szemét, mert a szülei verték, fizikailag és lelkileg bántalmazták.

2022. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én az általam ismert tények fényében feltettem egy kérdést megvitatás céljából, te meg ide jössz személyeskedni 1#, a te részvételedre nincs szükség. Milyen meglepő, hogy nem is írtam olyat, hogy neveltem volna gyermeket, de te halucinálj még kicsit.Köszönöm.
2022. máj. 27. 11:44
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

"A sok beszélgetésből az derült ki"


Számodra semmi se derült ki, mert nincs tapasztalatod. Ennyi.

És egyértelmű a provokatív szándékod.

2022. máj. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor legyen igazad “anonim”, még neved sincs, gondolom neked is jól nevelt gyermeked lehet, akit ki sem tudsz szedni az ágyból, hogy dolgozni menjen.(igen, csak ugyan úgy képzelődök a mögöttes tartalomról, mint te)
2022. máj. 27. 12:03
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Én nem tudom, hol látsz te olyat, hogy az első gyerekhez még nincs türelmük a szülőknek, a negyedikhez már igen, de gyanítom, max a fejedben... :D
2022. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem sose vertek, diplomás normális adófizető ember lett belőlem.

Húgomat, anyukám második házasságából az apja meg-meg ütötte, ő csak érettségiig jutott, de ő is normális, családos felnőtt ember lett.

Nem szabad általánosítani.


Illetve egy dologra válaszolj kérlek:

A gyereket megütni - szerinted - lehet. Akkor a feleséget, testvért, szomszédot miért nem lehet?

2022. máj. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Az a baj kérdező, hogy ezt nagyon nem fogod érteni és érezni addig, amíg nincs gyereked.

Nem vagyok pedagógus, ezért nem tudom, jót tenne-e vagy nem ha időnként a seggére csapnék.

De anya az vagyok, és a saját kezemet törném el, ha ezt a drága kis testet, ami a legnagyobb kincsem és boldogságom, szándékosan megütném.

Ma reggel pl a karkötőmmel véletlenül megcsikartam, sírt, hát a szívem szakadt meg.

2022. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Sose vertük. Nincs diplomája, mivel még csak 14 éves, de rendes aranyos gyerek.

Ez az én tapasztalatom.

2022. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem soha nem ütöttek meg, mégis úgy gondolom, tisztességes, tanult, szorgalmas felnőtt lett belőlem. A saját gyermekemet is ennek fényében nevelem.

Akiket gyerekkorukban nagy szigorban, ne adj isten veréssel neveltek, általában felnőttként elfojtott agresszióval küzdenek, vagy hirtelen dühkitöréseik vannak. Természetesen nem lehet általánosítani, de sok esetben igaz.

2022. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!