Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Krisztina név manapság?

Krisztina név manapság?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a név, viszont gondolom mindig Krisztának fogják hívni bár az egyszerűbb is mint mindig kimondani, hogy Krisztina :D. de így meg szépen csengő komolyan hangzó név. Nem tudom mennyire ritka vagy gyakori, bár ez annyira nem számít. Manapság megállná a helyét ez a név? Gúnyolható amúgy? Egyedül talán a Mézga Család Kriszta tiszta gúnyolás jut eszembe de ez úgy mond szolid tehát nem olyan ami elvenné a kedvet a névtől. Ki mit gondol róla? Eddig egyedül általános iskolai tanáromat hívták így és ahogy emlékszem mindenki Kriszta néninek hívta sosem Krisztinának.:D

2022. máj. 28. 02:28
1 2
 1/16 anonim válasza:
87%
Engem mindig Hiszti Krisztinek csúfoltak. Gyűlölöm is ezt a becézést a Krisztával együtt, egyedül a nagyon közeli barátaimnak hagyom hogy Krisztinek hívjanak, a családom is a "teljes" nevemen szólít. Azt viszont nagyon szeretem, mert amúgy szép név. Én biztos adnám a gyerekemnek. :)
2022. máj. 28. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem az, én is Krisztina vagyok, utálom a Kriszta becézést, Hiszti Kriszti szerintem mindenannyiunknál megvolt, 20 éve volt is egy gyerekdal, amit erre építettek.


Engem legjobban a jelentése zavar, és hogy mikor Krisztusról tanultunk, mindig felkaptam a fejem, nehogy nekem szóljanak.. Plusz ezt a becézést is megkaptam.


Arról nem is beszélve, hogy van a Krisztián párja is.. az én időmben viszonylag népszerű név volt, ami a többi gyereknek is feltűnt. Nem azt mondom, hogy pokollá tette az életem, de amíg mondjuk egy Vivien vagy egy Zsófi, Anita imádta a nevét, én nem szerettem az enyémet.


Nem adnám. Valami klassz jelentésűt adnék helyette, amibe nehéz belekötni, nehéz becézni, és nem hasonlít más szóra. Ilyet is adtam a gyereknek:)

2022. máj. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Én speciel utálom. 🤢 Lehet nem utálnám, ha nem kéne szenvednem vele, tehát engem nem így hívnának...
2022. máj. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Mi a tanárunkat hívtuk Krisztusnak 😂 Szerintem nem rossz név, kicsit ritka a mai gyerekek között, de nagy baj nincs vele.
2022. máj. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem szép név, teljesen vállalható. Minden nevet lehet gúnyolni, ha vki akarja.
2022. máj. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Jaj, hát higgyétek el, kb. minden nevet lehet csúfolni, ha akarj@k...
2022. máj. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Krisztina vagyok. Én imadom a nevem.

Engem a 30évem alatt egyszer sem csúfoltak vele.


A Kriaztától en is falra mászok. Ezt általaban ha dokinál hívnak be, akkor mondják.


Kriszti, Kitti... így szolítanak a család, barátok. Sokan a teljes nevemen. Mindegyik formában szeretem

2022. máj. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Engem is így hívnak. Hiába volt nagy divat a 90-es években sose volt belőlem kettő az osztályban és ezt szerettem.

“Kriszta tiszta gyagyával” párszor bepróbálkoztak, de nem illett rám, meg szerettem is a Mézga családot úgyhogy nem viselt meg nagyon. :)

Máshogy nem csúfoltak.

Kriszti becézést használtam mindig, Kriszta nem tetszik, mert olyan agresszív hangulata van számomra.

Mostani gyerekeknél nem gyakori, ami szerintem csak előny, de kinek mi.

2022. máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem szép név, bár tényleg van egy kis 90-es évek hangzása, de nem ciki egyáltalán. Én amiatt idegenkednek tőle kicsit, mert volt egy ilyen nevű osztalytarsam alsóban, aki rettentő szemét, nagyképű, beképzelt csaj volt.
2022. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%
No
2022. máj. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!