Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, mit tanultatok a...

Szülők, mit tanultatok a gyereketektől?

Figyelt kérdés
Ha van olyan, hogy a gyerek tanul szülőtől, akkor szerintem szülő is tanulhat gyerektől, például ha rámutat valamelyik hibátokra, vagy csak megtestesíti és úgy jösztök rá.
2022. máj. 28. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Én rámutathatok egy hibádra, és boldogan elfogadod, csak úgy mint a gyerekedtől?

Jösztök. Ez a szó nem létezik a jöttök szóra gondolhatsz.

2022. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elsősorban azt hogy nem irányíthatok mindent. Nem dönthetem el hogy mikor esek teherbe (2 évet vártunk rá, tök egészségesek vagyunk).

Miután megszületett: nincs hatalmam a jelleme felett, például hogy mit szeret (sosem akartam habcsóknak öltöztetni, erre a kedvenc színe a rózsaszín és imádja a csillogós cuccokat).


És általában meg azt, hogy minden átmeneti. Az átalvatlan éjszakák, a hasfájás, stb. elmúlnak és a boldog pillanatokat is meg kell becsülni mert gyorsan elrepülnek.

2022. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Türelmet, önkontrollt. Előtte hamar felcsattantam, most már nagy levegőt veszek. Sokkal nyugodtabb lett a személyiségem.
2022. máj. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Mint a 2-es, 3-mas. Hihetetlen, hogy mennyire megváltoztatott 2 év alatt. Türelmes lettem, egyszerűen minden nap "tanít" nekem valamit, hogy hogyan legyek egyre jobb anya. Múltkor már ő kért bocsánatot, mert veszekedett velem, pedig még csak 2,5 éves.

Rájöttem, hogy ő nem csak az "én lányom", hanem egy teljesen egyedi személyiség, akinek saját élete van és lesz, és csak a nevelés szintjén szólhatok bele.

Megtanított szeretettel reagálni mindenre, amit csinál.

Megtanított arra, hogy semmi értelmes kiabálni, mert csak rosszabb lesz tőle mindenkinek a hangulata, meg a hiszti is.


Persze ez nem azt jelenti, hogy soha nem szoktam hibázni, de már sokkal tudatosabban kezelem a hisztiket, nevelést.

2022. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Türelmet, és elengedni dolgokat. Hiába tervezek el valamit, szigorú időbeosztással, ha nem akarok agyvérzést kapni, alkalmazkodni kell ahhoz, hogy a gyerek nem feltétlenül akarja követni azt. Segít meglátni apró érdekességeket, amiket én már észre se vennék, de neki feltűnik. Ezeket szeretem, tök aranyos, ahogy ő látja még a világot, valahogy tisztább, és segít szebben nézni a dolgokat, nem mindig csak pörögni a napi híreken, vagy negatív eseményeken.
2022. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Türelmet mindenképp, és sokkal toleránsabb lettem. Nem utolsó sorban pedig rájöttem kik azok az emberek akikre igazán számíthatok. Mondjuk ezt nem ő tanította, de az ő születése után lett egyértelmű.
2022. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Azt, hogy a gyerek nem egy üres füzet, qmibe azt írsz, amit akarsz, hanem egyediségét születik.
2022. máj. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Amit a 7-es írt.

Van az a mondás, hogy Vannak tökéletes anyukák, csak nekik még nem született gyerekük. Azt hiszem én is ilyen voltam. De mára már leszálltam a magas lóról. Régen ha láttam az utcán ordító gyereket, meg volt a véleményem a szülő alkalmatlanságáról. Ma már inkább sajnálom.

Rendesen megkaptam az élettől, a fiam autista. Magasan funkcionáló, így leginkább csak neveletlennek tűnik. Kb. minden nap megkapom valakitől, hogy meg kéne már nevelnem. A saját anyám is azt mondta, hogy csak az a gond vele, hogy én vagyok az anyja. Néha próbálok panaszkodni embereknek, de a vége mindig az, hogy sajnálkozó tekintettel elmondják, hogy mit csinálok rosszul. Nyilván azért dühöng semmiségekért a gyerek, mert tőlem tanulja, azért nem akar tanulni, mert nem fogom elég szigorúan, azért hisztizik, mert megtanulta, hogy hisztivel bármit megkap stb, stb. Vége hossza nincs a "tanácsoknak". Inkább nem mondom ma már senkinek.

Szóval megtanultam, hogy teljesen mindegy, hogy mit csinálok, a gyerek olyan, amilyen. Ezeket a beszólogatásokat viszont sajnos nem tudom elengedni, a mai napig nagyon bántanak. Azt is megtanultam, hogy ne várjak együttérzést az emberektől. Hiába teszem ki a lelkem, a végén akkor is én leszek mindenért a hibás. Megtanultam, hogy ne engedjek senkit közel magamhoz, mert a végén úgyis megbánt.

2022. jún. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

- Kis tükrök, viszont látod bennük azt, ami őket körbe veszi. Viselkedési minták, beszéd, szavak, hozzáállás.

- Az idő nem olyan fontos. Ha nem időpontra megyünk valahova (óvoda, doktor, találkozó, bármi) akkor lényegében tök mindegy, hogy megnézi-e azt a követ az utcán vagy hogy leülünk-e felhőt nézni. Az idő szemmel tartása hihetetlen stressz.

2022. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!