Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg szörnyű anya vagyok,...

Tényleg szörnyű anya vagyok, mert úgy érzem jobb helyen lennének válás után a gyerekek az apjuknál?

Figyelt kérdés
Szeretem őket és bármire képes vagyok értük, de tény hogy jobb helyen lennének, ha az apjukhoz költöznének. Közelebb van hozzá az iskola, a város, a nagyi is ott él, az apa otthonról dolgozik. Nem mellesleg saját szobájuk van náluk plusz kert is. Velem egy pici lakásban lennének, napi 1-1 órát utaznának a suliba/ból, plusz messze dolgozom, Ausztriába ingázom. Így anyagilag is jobban tudom támogatni őket, a gyerektartást is simán fizetném. És igen, közben a szívem megszakadna, hogy nem vagyunk együtt minden nap. Szüleimtől, tesómtól és pár barátomtól is azt kapom, hogy egyáltalán hogy vagyok képes ilyenen gondolkozni.
2022. máj. 31. 08:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez a döntés ezerszer nehezebb mintha magadhoz vennéd őket. Azért hőbörögnek, mert van aki nem képes rá (és nem azért mert szörnyű, hiszen nem hagyod őket magukra, az apjukkal lennének) csak ehhez egy fajta erő kell. Nem mindenkinek can és nem értik meg.


Én megpróbálkoznék közös felügyelettel, heti vagy 2 heti váltásban. Kecske is jól lakik, káposzta is megmarad.

2022. máj. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem az szereti jobban a gyerekét, aki képes a saját érdeke elé helyezni a gyerekét.
2022. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Szeretni valakit azt jelenti, hogy az ő érdekeit helyezem a magamé elé. Te épp ezt teszed.

Azért én a helyedben megkerdeznem a gyerekeket, ők mit szeretnének. Mert nekem pl anno nem kellett volna a külön szoba, kert, semmi, nem akartam volna apámmal élni.

2022. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Első, én voltam felváltva gondozott. Utáltam. Nincs gyerek, aki szeretné. Szerencsére a szüleim az első panaszomra hallgattak és változtattak.
2022. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Valószínűleg én is az apjuknál hagynám őket, ha ott is ugyanolyan szerető kapcsolat van köztük, mint veled.

A gyerekeknek kényelmesebb lenne, ettől te még szereted őket és gondolom bármikor találkozhattok.

2022. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%

4!


Ez csak Magyarországon probléma, külföldön teljesen normális és a gyerekeknek sincs vele bajuk. A lényeg az benne, hogy a szülők képesek legyenek normálisan kommunikálni. A sogoromeknal 3 gyerek nőtt fel így, semmi bajuk nem volt a rendszerrel.

2022. máj. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
6, vagy csak nem mertek szólni.
2022. máj. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

7!


De, mertek volna, ugyanis itt a bíróságon alap, hogy megkerdezik a már beszélni tudó gyerekeket -a szülők jelenléte nelkul!- hogy mit szeretnének. Mindhárom felnőtt, elmondhatatlanul volna azóta ha nem lett volna nekik jó, de mindhárman szerették. Egyikük azóta a saját gyerekét is így neveli.

2022. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Külföldre költözött ismerőseimnek ott lett gyerek, de el is váltak.

Ott úgy van megoldva a közös felügyelet, hogy a gyerek maradt a saját lakásban, és minden két hétben másik szülő megy oda hozzá. A szülőknek van saját külön-külön albérletbe, amikor épp nincsenek a gyerekkel, akkor ott vannak.

Tudom h hihetetlenül hangzik de tényleg így van.

Hogy hogyan működik, nem tudom. Az egy dolog, hogy a két szülőnek magánélete nem nagyon lehet így, de a gyereknek is milyen lehet ez a folytonos jövés menés?

De állítólag ez ott előfordul.

2022. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%
Nem vagy szörnyű. De! Egy Anya ha “lemond” a gyerekeiről, az mindig szörnyeteg MÁSOK szemében.
2022. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!