Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Petra vagy Bernadett szimpatik...

Petra vagy Bernadett szimpatikusabb?

Figyelt kérdés

Mindig is ez a 2 név volt kiválasztott de egyszerűen döntésképtelen vagyok..Tudom hogy 2 különböző név, de nagy kedvencek és mindkettő megy a vezetéknévhez (amit nem akarok anonimitás miatt leírni) de úgy általánosságban kérdezem, nem azt hogy illene hozzá mert amúgy mindkettő jól illene hozzá. :D Melyiket nem lehet úgymond gúnyolni? Mármint minden nevet lehet de ezek talán olyanok amik első hallásra talán tök átlagosak és nem valami gúnynév jut eszedbe. Nem nagyon nézem, hogy tucat név vagy idős néni agy ilyen szóval ilyeneket nem említsetek ha lehet, nem számítana úgy sem :D.

Felnőttként melyikkel járna jobban? Melyik nem ad olyan hatást mint a Dorka, Borka, Boglárka stb..? Vagy ezek nem olyanok igazán?

Petra vagy Bernadett szimpatikusabb neked?



2022. jún. 3. 00:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

A Petra kevésbé becézhető, bár nem tudom, milyen az az "olyan hatás" a Dorka meg a Boglárka esetében, de ha erre gondolsz, talán felnőttesebb.


A Bernadett jobban becézhető (Betti, Detti, Berni, stb.), de nekem személy szerint jobban tetszik, a Petráról valahogy nem egy pozitív kép lebeg lelki szemeim előtt.


Csúfolni meg bárkit lehet, ha nem a nevével, hát mással, ha nem Sánelke vagy hasonló lesz a gyerek, ezt nem tekinteném szempontnak (és esetedben mindkét név vállalható).

2022. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem igaz, hogy hetek óta nem tudsz dönteni...
2022. jún. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
2.Bocs első kérdésem, ha zavar nem muszáj mindegyikre válaszolni vagy megnézni...
2022. jún. 3. 00:26
 4/23 A kérdező kommentje:
1.köszönöm! :)
2022. jún. 3. 00:27
 5/23 A kérdező kommentje:
2.Lehet más is pont ezt a 2 nevet fontolgatja...vagy ez nem lehetséges itt? O_o vagy minden neves kérdést 1 felhasználóhoz köttök?
2022. jún. 3. 00:28
 6/23 A kérdező kommentje:

1.A Bernadett jobban becézhető (Betti, Detti, Berni, stb.), de nekem személy szerint jobban tetszik, a Petráról valahogy nem egy pozitív kép lebeg lelki szemeim előtt.


Ezt pontosan hogy érted? kicsit zavaros :D

2022. jún. 3. 00:29
 7/23 A kérdező kommentje:

A Petra kevésbé becézhető, bár nem tudom, milyen az az "olyan hatás" a Dorka meg a Boglárka esetében, de ha erre gondolsz, talán felnőttesebb.


igen erre gondoltam, hogy felnőttesebb nem ad nem gyermeknév hatást :)

2022. jún. 3. 00:30
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

Biztos neked is van olyan, hogy a névhez kötsz egy bizonyos típusú embert. Írtad a Dorkát, Borkát, Boglárkát, magad elé tudod képzelni, és azért nem akarod adni a lányodnak.


Na, nekem ilyen pl. a Petra. Ha egy Petrát magam elé képzelek, akkor egy erős, határozott, de törtető, másokon átgázoló nőt látok, egy számomra nem szimpatikus embert.

Ellenben mondjuk egy Brigittát egy sokat nevető, pozitív, másokkal kedves embernek látok magam előtt.


Ez teljesen egyedi dolog, ha megkérdezed az ismerőseidet, milyen embert képzelnek egy névhez, hatan hatfélét fognak mondani. Ez részben függ a saját személyiségünktől (mi tetszik), de tudat alatt attól is, hogy pl. ismertél egy adott nevű embert, akiről erős benyomásod maradt.

2022. jún. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
8.így már értem :)
2022. jún. 3. 00:47
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
A Petra szerintem nagyon csúnya, kemény hangzású név, soha nem tetszett. A Bernadett jobb egy fokkal, de az sem tetszik. De mindenképp vállalható, normális nevek.
2022. jún. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!