Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavar valakiket a...

Miért zavar valakiket a babaváró vagy a csok intézménye?

Figyelt kérdés
Itt is sokat olvasom, hogy valakinek sértésként odaírják, hogy csak a babaváró meg a csok miatt szül, pedig ezek a hitelek feltételekhez kötöttek, nem alanyi jogon járnak minden szülőnek.
2022. jún. 3. 15:43
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
50%
Mert az irigység össz-nemzeti sport Magyarországon.
2022. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
78%

Engem ennek a megléte, maga az intézménye zavar. Ugyanis ezek miatt mentek fel annyira az árak, hogy aki nem jogosult rá, az nem tud ingatlant venni. Nekünk már van egy gyerekünk, szerettünk volna másodikat is, de ahhoz nagyobb lakás kellett volna, azt meg a mostani árak mellett nem tudtunk venni. A + 1 gyerek támogatás, amit adta volna az egy vicc, ekkora összegnél. Egyébként ha jogosultak lettünk volna rá, akkor hülyék lettünk volna nem felvenni.


Aki meg csak emiatt szül, vagy emiatt szüli meg a harmadikat, én arra nem haragszok, az simán csak hülye, majd az ő szép újépítésű házát vesszük mi meg, ha egyszer elválnak.

2022. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
81%
Persze, de ha meg nem vagy terhes 5 perccel az esküvőd után, akkor vérig vannak sértve, és kérdezgetik, hogy na? na? nem jön a baba? Hát ezeket el kell engedni, ebben a sz.r országban meg legalább azokkal a lehetőségekkel élni kell, amik egy picit segítenek, hogy ha apuci nem milliomos, akkor ne a nulláról kezdjük az életünket (hanem egy hitellel :D, milyen remek).
2022. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
81%

Engem az zavar, hogy ennek a pénznek másutt jobb helye lenne. Pl. a tanárok nem véletlenül sztrájkolnak folyamatosan, katasztrofális a helyzet az iskolákban. Fiatal tanárok alig vannak.


A csok meg hasonló támogatások sajnos csak a piacot torzítják, fölmennek tőle az árak. A nemzetközi tapasztalatok szer

2022. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:
Ahogy megfigyeltem, főleg azok szólják le, akik nem jogosultak rá.
2022. jún. 3. 16:04
 6/56 anonim ***** válasza:
34%

Passz. Kimennének Amerikába ott meg lófüttyöt se kap.Persze ez a szar ország ahol más országokkal ellentétben van segély,szabadnap( igen nem mindegyik országban adnak ennyit), gyes,( sok helyen 6 hét után mehetsz dolgozni és pá)

. Persze akik utalják ezt vagy itt élni,érdekes módon nem költöznek.

2022. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
11%

5-re:

Na, ezért írtam én is az 1-es válaszomat. :-))))

2022. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
92%
... A nemzetközi tapasztalatok szerint a gyerekvállalást valójában nem növelik. Ahhoz kiszámítható, stabil körülmények kellenének, nem háromhavonta toldozott-foldozott szabályok. Meg bölcsődei férőhelyek, normális oktatás...
2022. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
A tanárok fizetésének szerintem vajmi kevés köze van a babaváróhoz. Sőt, minél kevesebb a gyerek, annál kevesebb tanárra van szükség.
2022. jún. 3. 16:06
 10/56 anonim ***** válasza:
86%
Engem csak azért, mert nagyon megdrágult minden építőanyag. Én is felvehettem volna, de szerencsére nem volt rá szükség, tehát nem az a baj, hogy nem voltam jogosult rá. Kétszer annyiba kerül minden mint múlt évben, és előtte is már drágult minden.
2022. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!