Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igy vallalhato?

Szerintetek ez igy vallalhato?

Figyelt kérdés

Kozel 30 evesek vagyunk a parommal, majdnem 10eve babat szeretnenk, de az anyagiak miatt, nem tehetjuk meg. Sz*rra dolgozzuk magunkat , 2-3 munkahelyen , egy regi/ oreg alberletben elunk, sok a kiadas ra, mire kifizetunk mindent semmi nem marad (tudom, meg nagyon sokan vannak igy).. akarhogy szanolom nem tehetem meg, hogy gyermekunk lehessen..

egy gyarban dolgozom, ha kiderul hogy kismama vagyok, kismama tappenzre kuldenek, ami kb pont akkora osszeg, hogy a fizetni valoakra sem eleg, ezert gondolkodtam, hogy felvesszuk a babavarot, (folyamatban, hogy jogosultak vagyunk-e)veszunk egy hazat (itt videken 10milla alatt meg talalni boven) , ami marad pedig a tappenzes idoszakot potolna, na ez az en “elkepzelesem”

ha viszont nem vagyunk jogosultak ra (tenyleg csak a tb-n mulik), akkor viszont fogalmam nincs, ugy dontottem akkor nem szeretnek babat vallalni :( miota eszemet tudom gyerekekkel foglalkozom ( gyar mellett is) , de szomoru az a tudat, hogy nincs B opcio



2022. ápr. 5. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de miért nem opció más munkát, más albérletet keresni, akár az ország másik felén? Esetleg önmagatokat fejleszteni, jobb munka, fizetés lehetősége miatt?

Biztosan nem azért dolgoznék, hogy egy öreg lepukkant albi elvigye minden pénzem..


Azért ne fussatok olyan messze a babaváróval, mert lehet lekonyul a szátok.

A fizetéshez mérten kapjátok a hitel összegét.. Nem pedig 10 millát egyben csak úgy. Ezt nagyon sokan nem tudják.

Viszont ott van mellé a csok lehetősége, ha a babaváró nem lenne elég.

2022. ápr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Na igen, ert3lmes ember már rég másik munkát és másik albérletet keresett volna....
2022. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Az opció, hogy 20 évig fizethetitek a hitelt? Ha nem lesz meg a kívánt gyerekszám, akkor kereskedelmi kamattal


emelt hitelt fizethettek. De egy családi házban is kell rezsit fizetni, felújítani, karbantartani. Az sem két fillér.

2022. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha 2-3 munkahelyen dolgoztok és nem marad semmi, miután kifizettétek az albérletet, akkor valamit nagyon rosszul csináltok.
2022. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sz*rra dolgozzuk magunkat , 2-3 munkahelyen , egy regi/ oreg alberletben elunk, sok a kiadas ra, mire kifizetunk mindent semmi nem marad


Így nem fogtok tudni gyereket vállalni, ne haragudj...mi lesz, ha ovis lesz, folyton beteg lesz, neked otthon táppénzen kell vele lenned minden második héten? Jó szemmel nézi majd a munkáltatód? Mi lesz így a bevételetekkel? Mi lesz, ha ne adj' Isten bármiféle fejlesztésre szorul, (legjobb esetben mondjuk pár alkalmas gyógytorna), vagy tápszeres lesz, és havi több ezer forintot kell elköltenetek rá? Aztán ha nagyobb lesz, még több költség. Tanszerek, különórák. Szerintem ezt nagyon-nagyon gondoljátok át. Nem azért, mert lebeszélni akarlak a gyerekről, hanem azért, mert ha 2-3 munkahelyen dolgoztok, mind a ketten, és nem tudtok félretenni, valószínűleg kifolyik a kezetekből valahol a pénz. Márpedig minden fillérre szükség lesz, ha ebbe belevágtok.

2022. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En szerintem a helyetekben egy par évig nagyon odatennem magam (uj jobban fizető munkahely, ahol lehuzni minimum egy évet hogy ne rögtön gyedre menj es hogy jobb juttatasokat kapj.) szerintem majdnem mindegy h 30 vagy pl 33 evesen szülsz, ha nem sok gyereket akartok hanem csak egyet. Viszont hosszú távon megeri mert gyerek után sokkal nehezebb lesz jobb munkahelyet találni.
2022. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Munkásszálló egy ideig esetleg?
2022. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Gyárban, túlórával azért nem lehet olyan keveset keresni.

A barátnőm most ment vissza Gyes-ről.

Heti egy szombat vagy vasárnappal

380.000 felett kap 2 műszakban nettó.


Van végzettséged?

2022. ápr. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem sima gyári munkás. Én 3 műszakban, minden hétvégén és ünnepnapon nem kaptam közel ennyit sem.
2022. ápr. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!