Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvónők, alsós tanítók, mit...

Óvónők, alsós tanítók, mit tennétek, ha kiderülne, hogy egy szülő borotválja a nagycsoportos gyereke lábát, mert szerinte úgy ápolt?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy körmöt lakkozni nem lehet oviban sem, suliban sem(nálunk beszóltak érte, hogy ütközik a házirenddel, pedig csak gyereknapon volt és halvány rózsaszín csillogós), de mit módosíthat a szülő és mit nem, a gyerek testén? Gondolom nem szoktatok borotvált lábú kisgyerekkel találkozni, de ha mégis, mi történne?
2022. jún. 11. 07:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%

Semmi...

Mégis mi történne?!

A körömlakkot lemosatják, de a szőrt nem ragasztatjak vissza...


Viszont annak az anyukának is baj lehet a toronyban, aki ovodást borotvál.


Egy kamaszodó gyereknél már elmegy. De egy ovisnál?!

2022. jún. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 babyboom567 ***** válasza:
86%
lábborotválós perverz vagy, napok óta vannak ilyen kérdések.
2022. jún. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem, az vagyok, aki szerint marhaság, hogyha a gyereket zavarja "valami hülyeség", változtassunk a testén.


Nem gondolom, hogy a szülő bármit megtehetne a gyereke testével.. gondolom azt is jelentenék, ha kopaszra nyíratnák a kislány haját, mert az azt mondja, hogy utálja a haját és kopasz akar lenni. Vagy, ha a kislány köldökpiercinget akarna, vagy ilyesmi. Szélsőséges egy 7 éves lábát szőrteleníteni, az ilyesmit jelenteni kellene, mint bármilyen más szélsőséges változtatást.

2022. jún. 11. 08:02
 4/32 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel a kérdéssel csak ugyanolyan vitát akarsz indítani, mint ami napok óta megy egy másik kérdésnél. Jelentettem a kérdésedet!
2022. jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nem, hanem szakmaibeliek látásmódja érdekel! Hogy van-e valami(gyermekjólétis-családsegítős) vonatkozása a dolognak, vagy akár intézményi szinten helytelenítik-e a szülő kirívó viselkedését! Piercinges gyereknél, vagy kopasz kislánynál biztosan lenne! Szőrtelen lábúnál miért nem??
2022. jún. 11. 08:06
 6/32 A kérdező kommentje:
Kicsit abszurdnak érzem, hogy amíg olyan "nagylányos" dolgokat, mint a körömlakk, nem engednek, mert minek az a gyereknek, addig simán elnéznék, ha a gyerek testéből vesznek el valamit a szülők. Hisz előbbi könnyen helyrehozható, ahogy írta itt valaki, a másik meg nem. Az csupasz marad, amíg vissza nem nő(és egyébként a borotválás miatt szúrósabb lesz, mint korábban, sűrűbb meg hosszabb, meg erősebb az nem!). Ez szerintem "súlyosabb", mint a körömlakk.
2022. jún. 11. 08:08
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Csak a saját véleményedet szeretnéd igazoltatni. Ne erőlködj.
2022. jún. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Bizony, hogy azt, milyen megállapítás ez, mintha valami újat mondaná!? Aki feltesz egy kérdést, húz valamelyik irányba egy kicsit legalább.


Ezért érdekel, hogyan állnak hozzá intézményi szinten, hogy lássam, igazam van-e. :)

2022. jún. 11. 08:13
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

Én azt gondolnám, anyuka nem komplett, de végül is az ő gyereke. Semmi helyrehozhatatlant nem csinált.

Megy a TLC-n egy műsor. Apró szépségek a címe. Na, ott aztán vannak elvont dolgok, több, mint egy szőrtelenítés.

Én mondjuk nem csinálnám az óvodás gyerekemnek.

2022. jún. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk a lakkért sem szólnak..


Házitrendben sincs benne.


Inkább a túlzott szőrösödéd okát keresném meg.


Ha nekem annyira lenne mint a lányomnak, akkor magamnak sem szőrtelenítenèm.



Intèzmèny meg tuti észre sem venné a szőrtelenîtèst

2022. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!