Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen "fejlesztő" játékokat...

Milyen "fejlesztő" játékokat játszhatnék a nagycsoportosommal? Szeretném, ha menne suliba, de a problémamegoldó-készsége nem túl jó.

Figyelt kérdés

Elsírja magát egy váratlan probléma esetén. (Mellékesen én 8 évesen is elsírtam magam, mégis itt vagyok, pedig 6 év 3 hónaposan mentem suliba. :))

Társasozunk, kirakózunk. Van esetleg konkrét társasjáték ötlet? Vagy bármi más?


Nagyon kérem, a kérdésre válaszoljatok, a "hagyd még 1 évig" és tsait kérlek, ne.


2017. nov. 12. 19:24
 1/8 Carragher_x ***** válasza:
68%

"Nagyon kérem, a kérdésre válaszoljatok, a "hagyd még 1 évig" és tsait kérlek, ne."

Kérni kérheted, csak a legjobbat azok teszik veled, akik az óva intésed ellenére is a fentieket fogják elmondani. Tipikusan az a helyzet, amikor anyuka/apuka büszkeségi kérdést csinál a dologból, ahelyett, hogy annak rendje és módja szerint a gyerek érdekeit tartaná szem előtt.


De hogy fair legyek és a kérdésedre is kapj választ: kártyázzatok, pl römi.

2017. nov. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod, hogy maradjon még egy évet? És milyen problémáknál sírja el magàt? Szerintem olyat játszatok, amiben ő nyer, ami sikerül neki, hogy az önbizalmàt erősítsd. Valami különfoglalkozás esetleg, amit örömmel csinálna és ott új helyzetekbe kerülhetne.
2017. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nem maradhat még 1 évet oviba? Jobb ha kudarc lesz a suli?


Társasozzatok továbbra is pl labirintus junior. Kàrtya játékok pl uno.

De elvileg az építő játékok is jók.

Pszichológus esetleg hátha valami más dolog van a háttérben?

A veszteni tudás is feltétele a sulinak amire a kártya és társas töl jó.


Ne eröltesd a sulit azzal teszel jót ha oviba marad.

2017. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nos, kösz mindenkinek.

A hátteret nem ismeritek, de elkönyvelitek, hogy hülye sznob p. vagyok, aki leszarja a gyerek érdekeit.

Kedvesek vagytok. :(

2017. nov. 12. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Segiteni probaltunk es sajnos sok szulo nem erti meg hogy jobb ha marad még egy évet a gyereke. Mintha szégyen lenne.
2017. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Probaltatok mar utana menni az okoknak? Ovonok mit mondtak? Ok visszatartanak?

Nálunk is hasonló a probléma+az uj helyzetektol is retteg,nagyon erzekeny..

A kislanyomat nem tartottak vissza,es pont minap beszelgettunk az osztalyfonokevel,hogy nem is lett volna ra szukseg...ilyen,meg kell edzodnie...

A szülő viselkedese egyebkent nagyon sokat szamit ilyen helyzetben,ha elkezdem vigasztalni,tutujgatni,mindig ugyanoda jutunk...ha pedig egy "relative" kozombos viselkedest veszek fel,nem csinalok ugyet a dologbol,termeszetesnek veszem a kudarcat is,nehany nap alatt túl lendulunk rajta..egyszeruen nem megyek bele a "siros jatszmakba"nalunk ez bevált,lehet,hogy nalatok mas dolgok allnak a háttérben,de egy probat ez is megerhet.

2017. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az óvónők sem akarják feltétlenül ott-tartani.

Biztos, hogy nincs semmi pszichés probléma, teljesen átlagos család vagyunk.

Az új társasággal nincs gond, imádja a társaságot, nagyon barátságos.

Kezdek én is leszokni a tutjgatásról, asszem, kicsit túlzásba estem.

Köszönöm a válaszod!

2017. nov. 12. 22:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Problémamegoldásra bármi jó, nem is értem, miért nem vagy kreatív..


Akár csak egy labirintusosjáték, vagy bőven elég, ha a nap folyamán magadraragasztasz egy matricát és el kell vennie úgy, hogy ne vedd észre.


Ugyan még nem tartunk itt, de ha pont az ötletekkel van baj, nem hiszem, hogy könnyen be tudná hozni, ha most menne, de azt sem, hogy egy év múlva ravasz kis emberke lenne belőle..


Dugj el tárgyakat és keresse meg, próbáljon tőled elvenni tárgyakat, játsz vele és találja ki ő a játékot, ha uncsit mondd nyugodtan mondd, hogy az nem jó, másikat, játsz vele itt a piros hol a pirost, barkóbát, szerezz neki egy ördöglakatot, építsetek sokmindent, játsz vele rajzháborút..


A problémamegoldóképesség egész más, mint a kitartás. Érdeklődd meg pontosan mi a baj.


Ha a kitartás, dicsérd rengeteget minden apró új ötletét, és vidd olyan helyre, amivel még nem lehetett rossz tapasztalata(kalandpark, falmászás akármi), de szerintem neked a problémamegoldóképességet mondták, te meg próbálod a kitartásra fogni a dolgot.


Egész máshogy kell kezelni a két dolgot, szóval érdeklődd meg, pontosan mit lát a hozzáértő.

2017. nov. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!