Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy magyaráznád el a gyerekei...

Hogy magyaráznád el a gyerekeidnek, hogy az apjuk megcsalt, és most terhes a szeretője?

Figyelt kérdés
5-3 évesek a gyerekek, van még egy fél éves is. Hogy mondjam el nekik, hogy lesz egy féltestvérük, nem velünk fog majd lakni, és lehet az apjuk is el fog költözni, és nem én leszek az anyja a testvérüknek, meg nem is biztos, hogy fognak vele találkozni.
2022. jún. 11. 14:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Így, ahogy leírtad teljesen jó! Kérdeznek majd ők még, ha szeretnének!
2022. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
Ha egyáltalán nem is biztos, hogy fognak a gyerekkel találkozni, akkor én személy szerint nem mondanék ezzel kapcsolatban semmit, és inkább az apuka potenciális hiányának kezelésére koncentrálnék. Az összességében fájóbb lesz nekik, mint egy arc nélküli féltestvér valahol a világban, akivel soha nem is találkoztak.
2022. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Egyelőre sehogy, elég kicsik ahhoz, hogy talán kevéssé érintse szarul őket a dolog.


Viszont apukát pár pofon után szépen kiraknám az utcára.

2022. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
sehogy
2022. jún. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Sehogy? Az úgy szép is lenne.
2022. jún. 11. 15:10
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

Miből gondolod, hogy nem fognak vele találkozni? Az apjuk attól még az apjuk marad! Durva lenne elszakítani a testvéreket, akkor is, ha csak féltestvérek.

Apu el fog költözni egy másik lakásba, mert egy másik nénit szeretett meg, de nektek ugyanúgy az apukátok marad és szeret titeket. Fogtok hozzá menni látogatóba, és télen fog születni egy kistestvéretek, akinek ő lesz az apukája és a másik néni az anyukája.

2022. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
És mit mondjak, miért nem szeret már engem?
2022. jún. 11. 15:13
 8/24 anonim válasza:
90%
Mert mást szeret. A gyerekeknek egyszerűen kell elmagyarázni, nem ellene nevelni. Majd ha tinédzserek lesznek vagy később, levonják a morális következtetéseket...
2022. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
Ilyet nem hiszem, hogy kérdeznek, de akkor annyit, hogy megtörténik, hogy az emberek összevesznek egymással, mint ahogy az oviban is összevesznek a gyerekek, és már nem akarnak együtt játszani.
2022. jún. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Én nem szépíteném ki a történteket, ahogy a 6-os írja, mert nem lenne fair a gyerekeimmel szemben.


Én azt mondanám, hogy az apukájuk egy másik nőt szeret, akitől hamarosan gyereke fog születni. Az, hogy miért van így, azt majd nagyobb korotokban elmondom.


Azért ez nem úgy történt, hogy apuka szakított anyukával, és utána lett új párkapcsolata. Hanem akkor csinálta fel a szeretőt, amikor a kérdezővel még együtt volt.


Velem is ez történt, és mióta megszületett a gyerek, az én tőlem született gyerekek le vannak kakkantva jó magasról. Én éppen ezért nem mondanám azt, hogy "de attól még apátok szeret titeket", mert amelyik férfi szereti a gyerekeit, az nem hozza ilyen megalázó helyzetbe a gyerekei anyját.

2022. jún. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!