Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy magyaráznád el a gyerekei...

Hogy magyaráznád el a gyerekeidnek, hogy az apjuk megcsalt, és most terhes a szeretője?

Figyelt kérdés
5-3 évesek a gyerekek, van még egy fél éves is. Hogy mondjam el nekik, hogy lesz egy féltestvérük, nem velünk fog majd lakni, és lehet az apjuk is el fog költözni, és nem én leszek az anyja a testvérüknek, meg nem is biztos, hogy fognak vele találkozni.
2022. jún. 11. 14:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
61%
Sose értettem minek ilyennek egy 4.gyerek a szeretotol, ha 3 elhagy...
2022. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
56%
Pont hogy olyan helyzetbe nem lehet hozni egy kisgyereket, hogy azt gondolhassák, hogy az apjuk már nem szereti őket. A gyerek egészséges fejlődéséhez szükség van arra a tudatra, hogy mindkét szülője szereti. Hogy titeket le se szar a volt párod, 10-es, az egy szerencsétlen dolog, de abszolút nem kötelező.
2022. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
10%
Mekkora kamu... 🤣🤣🤣🤣
2022. jún. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
96%
Ha annyira szereti őket az apjuk, mondja el nekik ő. Eleve nehogy már egy ilyen beszelgetés úgy történjen, hogy az apa, aki állítólag annyira szereti őket, ott sincs. Mondja el szépen ő, hogy mi van és mi lesz.
2022. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

4,5 éves volt a lányom, mikor elváltunk, egy másik nő miatt, akihez oda is költözött. Eszembe nem jutott volna a megcsalással traktálni a gyerekemet. Elmondtam neki, hogy apa és anya már nem szerették igazán egymást, sokat veszekedtek volna, és mindenki szomorú lenne. Ezért külön fogunk lakni, hogy mindenki vidámabb legyen, és boldogan tudjon élni. Be is jött, mert később nekem is lett új párom, aki már a férjem, és 11 éve élünk együtt boldog családként.


Az ismeretségi körömben több nő is van, akik teljesen belelövelték magukat a megcsalás dologba, úton útfélen az apukát szidták mindenkinek a gyerekek előtt, a gyerekek is ki lettek okítva, hogy at apjuk mennyire szemét, évekig a bosszú és a gyűlölködés éltette őket, hogy hogyan neveljék a gyerekeket az apuka ellen, meg hogyan hiúsítsák meg a láthatást. Én ehelyett inkább boldog voltam az új párommal és a lányommal, szép új életet építettünk fel. A lányom már kamasz, nagyon jó a kapcsolata a férjemmel, ő a férfi minta az életében. Az apjával is tartja a kapcsolatot, de ritkán találkoznak.

2022. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
36%
6; 15 tökéletesen leírta.
2022. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%
15 ennyi. így kell
2022. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%
Először is eldönteném, hogy az apjuk el fog-e költözni (igen, mert kib.sznám), és nem mondanék olyat soha, hogy lehet. (Fölöslegesen növelné a gyerek bizonytalanságát). Másrészt nem tennék úgy, mintha nekem kéne elmondani. Neked semmi közöd a másik nőhöz, meg a másik gyerekhez, majd az apuka elmondja, ahogy akarja. Ahogy azt se mondanám, hogy apa ugyanúgy szeret titeket. Majd látja a gyerek, hogy szereti-e őket. Csak tényeket mondanék. Pl.apa már nem lakik itt. A gyerekek nyilván kérdeznének, amire szintén tényszerűen válaszolnék. Pl.Miért? Mert egy másik házban lakik egy nénivel.
2022. jún. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Ugye nem gondolod, 18-as, hogy a gyerekek megelégszenek ennyi válasszal, hogy "Mert egy másik házban lakik egy nénivel."? A gyereket meg kell nyugtatni, a gyereknek biztonság kell. Ha csak az elköltözés tényét közöljük, amire mellesleg maga is rájön, az kifejezetten bizonytalanságban hagyja a gyereket.
2022. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%
Hát amíg nem tudod, hogy el fog-e költözni a férjed, és hogy lesz-e kapcsolatotom a babával, én nem mondanék semmit a kicsiknek. A bizonytalanság teljesen kezelhetetlen dolog egy kisgyerek számára szerintem. Minden biztos tény megemeszthető, de a levegőben lógó dolgok állati rombolóak. Csak amikor már megbeszéltétek a férjeddel a hogyantovábbot, akkor beszélnék a gyerekekkel.
2022. jún. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!