Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cigirágó, gyerekpezsgő:...

Cigirágó, gyerekpezsgő: szerintetek túlreagálom, hogyha ezekre kiakadok?

Figyelt kérdés

Sajnos az én családomban anyai és apai oldalról nagyon sok láncdohányos és alkoholista van. Egy emberről tudok nyíltan a családomból, aki kábítószerhez is nyúlt (a nagynéném), de többről is szó volt.


Én utoljára 17 évesen ittam egy 0,5%-os ízesített sört, a cigit 10-11 évesen kipróbáltam sutyiban. Azóta semmi. Úgy gondolom, hogy nekem megvan rá a hajlamom, hogy a függője legyek, így az a legjobb, hogyha nem adok teret ennek semmilyen éle téren.


Károsnak tartom a cigirágót meg a gyerekpezsgőt. Hülye nem vagyok, tudom, hogy a cigirágó rágó, a gyerekpezsgő meg üdítőital. De akkor is károsnak godolom, hogy így kompenzálják a gyerekeknél a káros szokásokat. Mert ezáltal felnőttnek érzik magukat, hogy ittak gyerekpezsgőt, meg "cigiztek", és már ilyen kiskorban kialakul, hogy cigizni meg inni jó.


Nyilván nem fogom tudni megtiltani a cigizést és az alkoholt, de nem is akarom az útjára terelni őket.


2022. jún. 13. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem igen, kicsit túlreagálod. Tulképp igen, a cigirágó baromság, a gyerekpezsgőben én nem látok rosszat. De nem hinném, hogy később bármelyik gyerekből emiatt lenne függő.
2022. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekkoromban "ettem" cigirágót, ittam gyerekpezsgőt. Sőt, olyan cigim is volt, ami füstölt, ha fújsz bele, valami porcukorféleséggel kellett tölteni


Jelenleg 28 éves vagyok, mai napig szilveszterkor gyerekpezsgőt iszok, nem cigizek. Pedig anyukám (és családja) alkoholista, cigizik. Apám is sokat cigizett, de 10 éve letette.


Alkoholt én max jeles napokon iszok egy keveset, pl. esküvőkön.


Szerintem nem fogja befolyásolni őket, legalábbis engem nem sikerült. Pedig én is kipróbáltam a cigit kb.15 évesen, de nem jött be.

2022. jún. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Igen, túlreagálod.
2022. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Abszolút túlreagálod. Rokonaink cigarettáztak, ezért gyerekkoromban imádtam ropit enni - azaz valójában nem ettem, hanem fogtam a két ujjam között és szívtam, mint a cigarettát. Ha már nedves volt, akkor leharaptam a végét, így fogyott el a cigim. Vendégségben egymás után "szívtam" el a "cigiket" így. Ehhez képest sose szoktam rá a dohányzásra.

Fiam meg imádja a kölyökpezsgőt meg az alkoholmentes sört. Kizártnak tartom, hogy ettől szokna rá az alkoholra.

Teljesen fölöslegesen stresszeled magadat és korlátozod a gyerekedet, amikor a pajtásai között adott esetben ő is inna ezekből.


Változtass magadon!

Ne a gyerekeden kompenzáld túl az alkoholista és láncdohányos családtagjaidat, mert nem a gyereked tehet ezekről.

2022. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Totál túlreagálod. Imádtam a gyerekpezsgőt, mindig kaptam szilveszterre és szülinapomra is. 28 éves vagyok és a mai napig ez a szilveszteri és szülinapi menü :D mivel a sima pezsgőt nem szeretem. Na meg a nosztalgia faktor.


Sőt cigirágót is vettem néha az általános büféjében, mégsem szoktam rá soha a cigire.


Szerintem is sajnos inkább kompenzálsz ezzel a nagy kontrollal :/ A saját traumáidat ne nyomd le a gyerek torkán. Minél nagyobb ügyet csinálsz ezekből, annál jobban rákap majd tini korban az igazira.

2022. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Butaság az egész amit írsz.
2022. jún. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Az tényleg hülyeség, hogy valaki ilyen piaci rést talál, hogy na, gyereknek cigi formájú rágó, mert semmi értelme, baromság.

A gyerek pezsgő meg azért jó viszont, mert egy ünnepség alkalmával egy gyerek sem kell, hogy kimaradjon a "pezsgőzésből".

2022. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

A cigiragós felét nem reagálod túl. Valóban rossz üzenetet közvetít és emlékszem is gyerekkoromból, hogy be is jött a marketing, mert menőnek hittük ettől (is!) a dohányzást.

2022-ben már rég el kellene felejteni

2022. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
A cigirago hülyeség szerintem, sose vennék és nem is örülnék,ha kapna. A gyerek pezsgő viszont jó találmány szerintem, hogy a gyerekek is részt tudjanak venni a felnőttes koccintasokon. Gyerekek társaságában lereszegedni persze nagyon proli dolog,de egy pohár pezsgő az teljesen rendben van.
2022. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Anyukám erős dohányos. Kiskoromban sokszor kaptunk cigiràgòt.(nem tőle). Soha nem dohányoztam.
2022. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!